Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Buggy Motor 5292 - problem
Autor Wiadomość
Muszel 

Wpisy: 178
Wysłany: 2016-06-22, 17:21   Buggy Motor 5292 - problem

Witajcie.

Dziś stałem się posiadaczem dwóch silników 5292. Niestety jeden wydaje z siebie dziwne dźwięki.
Silniki szły do mnie z UK (3 dni, nic nie było uszkodzone, itp.). Sprzedawca (Polak swoją drogą) twierdzi, że oba działały tak samo. Po otwarciu paczki (która była dobrze zapakowana i nic stać się nie mogło) jeden z nich był w okolicach wyjścia wilgotny w czymś w rodzaju wazeliny technicznej płynnej. Ten właśnie silnik mocno hałasuje w porównaniu do drugiego (który wydaje dźwięki porównywalne do innych silników "słyszalnych" na youtube).

Oto film, który nagrałem na szybko, porównanie pracy obu silników (dajcie głośność na max bo nagrywałem telefonem):

Znalazłem już jak wygląda silnik od środka, ale może obejdzie się bez tego i problem jest znany.

Ktoś może wie, co może być przyczyną owych dźwięków?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

M_longer 
VIP

Wpisy: 5376
Wysłany: 2016-06-23, 00:24   

Nie żebym kogoś o coś podejrzewał, ale to wygląda na silnik, w którym te plastikowe koła zębate dostały mocny wycisk, a wypływająca wazelina wzięła się stąd że ktoś go próbował smarować.

Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2016-06-23, 00:51   

Niestety ale podejrzewam to samo co Longer napisał, popatrz dobrze czy nie ma śladów otwierania go.

Muszel 

Wysłany: 2016-06-23, 07:33   

Pokazałem filmik sprzedawcy i twierdzi, że... Oba silniki powinny działać jak ten drugi i że to ich normalny dźwięk. Pozwiedzalem YouTube, i znalazłem (tak mi się wydaje) tylko jeden cichy silnik. Tu:

Na filmie Sariela z Zondą słyszę podobne dźwięki:

I nie tylko:

Ogólnie silniki pracują równo. Podłączyłem je na sztywno osią i położyłem osią w pionie, żaden nie chce drugiego wyprzedzić. Po podłączeniu odwrotnie obrotami, nic nie strzela, po prostu żaden nie rusza (eksperyment przypadkowy bo pomyliłem biegunowość).

Zgłupiałem całkowicie. Wygląda, jakby sprzedawca miał rację, ale z kolei nie wiadomo, dlaczego jeden silnik chodzi "za cicho", skoro oba chodziły "normalnie", tj. głośno.

Może wypowie się ktoś, kto ma do czynienia z tymi silnikami? :)
Ostatnio zmieniony przez Muszel 2016-06-23, 08:20, w całości zmieniany 2 razy  

Sariel 
VIP
My other ride is a tank

Wpisy: 5322
Wysłany: 2016-06-23, 09:19   

Mam sześć silników, żaden tak nie brzmi. Więcej nie umiem powiedzieć, to Longer jest specem od elektryki.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5376
Wysłany: 2016-06-23, 09:30   

Sariel napisał/a:
to Longer jest specem od elektryki.

Taaa, potrafię wymienić żarówkę ;)

Kruk 

Wysłany: 2016-06-23, 10:23   

Sam chciałem nie raz kupić sobie silnik buggy czy micro motor ale przez to właśnie że ich stan może być na serio różny cały czas się wstrzymuje z zakupem, to też ja uważam że ten dźwięk nie jest normalny nawet na silnik buggy.

P.S. Raz kiedyś miałem taką sytuację że kupiłem nowy silnik XL i też wydawał takie dźwięki, po rozłożeniu nic mu nie było, więc może to jego "uroda" choć skłaniałbym się bardziej ku mordowaniu owego silnika wcześniej.
Ostatnio zmieniony przez Kruk 2016-06-23, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  

BJ 
VIP

Wpisy: 958
Wysłany: 2016-06-23, 10:52   

Z mojego doświadczenia wynika, że dźwięk drugiego silnika jest znacznie bliższy normalnego. Takiego jak wydaje pierwszy silnik w życiu nie słyszałem.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Muszel 

Wysłany: 2016-06-23, 11:22   

Sariel napisał/a:
Mam sześć silników, żaden tak nie brzmi. Więcej nie umiem powiedzieć, to Longer jest specem od elektryki.

Drogi Sarielu, byłaby możliwość, byś w wolnej chwili nagrał podobny filmik do mojego? Bo jestem zmieszany. Twoja Zonda brzmi podobnie, ale to też może być efekt wszystkich innych kół zębatych w pojeździe. Po prostu podłączyć silnik jeden po drugim bezpośrednio do boxa. Byłbym wdzięczny.

BJ napisał/a:
Z mojego doświadczenia wynika, że dźwięk drugiego silnika jest znacznie bliższy normalnego. Takiego jak wydaje pierwszy silnik w życiu nie słyszałem.

ano właśnie... i bądź tu mądry ;)

na pewno oba rozbiorę i przeserwisuję. Co radzicie? Suchy smar teflonowy?

Kruk 

Wysłany: 2016-06-23, 16:52   

ja bym dam wazelinę techniczną lub nawet kosmetyczną. Nie niszczy elementów plastikowych i dobrze smaruje :).

OmenGda 
No risk no fun!

Wpisy: 861
Wysłany: 2016-06-23, 22:48   

Ja mam też śmieszną sytuację, z silnikami od nxt. Mam nowe, które kupilem kiedyś w zestawie oraz używki. Używki były rozbierane i przesmarowane i działają ciszej niż nowe ...

Co do Twoich silników. Mam dwa w zasadzie nowe. Jutro nagram filmik i pokaże Ci ich dźwięk. Pod jakie źródło zasilania je dać?
Zwykły bbox czy zasilanie rc? Baterie czy aku? Z obciążeniem jakims czy sam silnik?

Muszel 

Wysłany: 2016-06-24, 06:51   

OmenGda, dzięki. Ja podłączyłem pod zwykłego technikowego bb na akumulatorach bez obciążenia i chyba tylko tak będzie porównywalnie
Ostatnio zmieniony przez Muszel 2016-06-24, 06:52, w całości zmieniany 1 raz  

OmenGda 
No risk no fun!

Wysłany: 2016-06-26, 13:12   

Muszel napisał/a:
OmenGda, dzięki. Ja podłączyłem pod zwykłego technikowego bb na akumulatorach bez obciążenia i chyba tylko tak będzie porównywalnie

No to mój działa tak:
https://youtu.be/KuBGZ8to-7I

Ps. Sorry, że dopiero dziś ale musiałem go wymontować
Ostatnio zmieniony przez OmenGda 2016-06-26, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  

Muszel 

Wysłany: 2016-06-26, 19:26   

Dzięki bardzo. Czyli widzę, że nie ma się czym przejmować. Tzn. po części jest, na pewno je rozbiorę, wyczyszczę i przesmarują, ale generalnie jest ok. Dzięki raz jeszcze za filmik :)

OmenGda 
No risk no fun!

Wysłany: 2016-06-26, 20:08   

Muszel napisał/a:
Dzięki bardzo. Czyli widzę, że nie ma się czym przejmować. Tzn. po części jest, na pewno je rozbiorę, wyczyszczę i przesmarują, ale generalnie jest ok. Dzięki raz jeszcze za filmik :)

Jak chcesz wiedzieć czy był już wcześniej rozbierany to popatrz na śrubki. Jeśli nie są całe czarne, tylko widzisz na nich srebrny kolor, znaczy, że były rozkrecane. W 90% przypadków to widać. Tak samo miałem przy gsm w serwisie. Chociaż sądząc po dźwięku, są lekko zajechane koła zębate i smar mógł wypłynąć. Wtedy jest taki suchy tępy dźwięk jak u Ciebie. Smarowanie dobrym smarem (byle nie suchym) powinno pomóc

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu