[MOC] [Modular] Szkoła tańca

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16 Post autor: SERVATOR »

Powiem Ci, że dopiero dwa tygodnie temu jak zacząłem zaludniać kamienicę i robić detale, to uwierzyłem, że nie będzie wstydu.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: wallyjarek »

Mogę tylko dopisać od siebie że piekna!

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#18 Post autor: Pakita »

A już się bałam, że nie będzie mi dane ujrzeć Twego dzieła! :/ Nawet jadącemu do Łodzi lookl zabroniłam do domu wracać bez foty Twojego modulara :D

A teraz do rzeczy. Nie obrażając koleżanek i kolegów i bez słodzenia (żeby nie było ;P ) , uważam, że Twoja Szkoła Tańca jest dużo lepsza od kamienic publikowanych na forum.
Ogólnie / z zewnątrz: Przede wszystkim jest to faktycznie kamienica, co widać i czuć. Wiele modularów, które widziałam do tej pory na naszym forum przypominało mi raczej domy jednorodzinne bądź rozlewało się na boki, zamiast piąć się w górę. Twój modular jest zgrabniutki, ładnie wyciąga się do nieba i od razu widać, że to kamienica pełną gębą.
Bardzo cieszy mnie zachowanie przez Ciebie tych, choć prostych to niezwykle dla mnie atrakcyjnych, gładkich jednopinówek, jak również urozmaicenie detali na fasadzie. Nadal czepiam się tych drzwi,
które nie są symetryczne względem okien- wiem, wiem, ale mnie to jakoś wkurza ;). Nie podoba mi się ten bluszcz. Wybacz brutalność, ale przez tą plątaninę różnych zielenin, oraz swoją grubość/puchatość przypomina mi pasożytniczą jemiołę. Plus za bardzo sterczy względem budynku. Szkoda też, że przód w zasadzie taki sam jak tył.
Wnętrzności ;P:
Podoba mi się różnorodność, każdy minifig znajdzie coś dla siebie. Ponadto w tej różnorodności jest określony klimat. Bardzo ładna ta podłoga w kropki. Zadziwiłeś mnie pomysłem folii od saszetki - sprytne, owszem, ale dla mnie za mało daje. Domyślam się, że jakoś musiałeś sobie poradzić, ale ja mam swoje wymagania - odbicie musi być :D I ogólnie to cieszy mnie, że nie oszczędziłeś sobie czasu ani zachodu i wnętrze zrobiłeś - bez tego modular byłby martwy (brr :/)
Przedstawienie sytuacyjne:
I tutaj będę Cię chwalić, chwalić i chwalić w nieskończoność :D Ponieważ niedopuszczalne jest użycie odpowiednio soczystych słów na forum, to powiem, że no... wspaniały pomysł z tymi różowymi psotnicami :D :D :D Scenki z nimi są tak jakoś świeże, sympatyczne szalenie, zabawne i dobrze wkomponowane w tematykę samego modulara. I śmieszą mnie te gacie tej małej bez kiecki. Co za pantalony! :D Na bardzo duży plus zaliczam także niepełnosprawnego tancerza.
Ogólnie podoba mi się :) lookl mi coś przebąkiwał, że gdzieś napisałeś, że być może to Twój ostatni modular. Broń Cię takie rzeczy czynić! Buduj dalej. I cieszę się, że mój szpital w Łodzi sąsiaduje z Twoją Szkołą Tańca. Choć nie wiem czy pacjenci się ucieszą ;)
Ostatnio zmieniony 2016-07-01, 14:29 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: SERVATOR »

Pakita ten bluszcz, to roślinność techniczna. On nawet nie jest przytwierdzony do budynku.
Jest kilka zdjęć w prezentacji budynku bez zieleniny i moim zdaniem wtedy jest za monotonnie.
Próbowałem zrobić oświetlenie z PF-owych LEDów i miałem pomysł, żeby bbox był na zewnątrz budynku pod jakąś roślinnością. Z tego bboxa planowałem też napędzać tancerkę na kolumnie - póki co obraca się ją manualnie.

Nie mówię, że już nigdy nie zrobię modulara ale szczerze powiedziawszy mam teraz smak na coś z Technic. :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#20 Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze:Próbowałem zrobić oświetlenie z PF-owych LEDów i miałem pomysł, żeby bbox był na zewnątrz budynku pod jakąś roślinnością. Z tego bboxa planowałem też napędzać tancerkę na kolumnie - póki co obraca się ją manualnie.

Nie mówię, że już nigdy nie zrobię modulara ale szczerze powiedziawszy mam teraz smak na coś z Technic. :)
Tylko po co? Wystarczy dobudować drugą kamienicę robiącą za BB, tylko do wysokości okien z boku.
Swoją drogą te okna nadają się do wolno stojącej kamienicy ale na makiecie jeśli była by koło innych to te onka były by jak w ChongQing gdzie są budynki 20 piętrowe i masz wejście do budynku z jednej strony na 0 a z drugiej na 10 bo stoją koło skarpy i połowa ludzi między 0 a 10 ma okno 3 metry od skały.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: SERVATOR »

No i co, że mi zamurują okna? Dla Łodzian, to nic nowego... ;)

Ale faktycznie o tym myślałem. Jak pamiętasz początkowo moja kamienica była papużarnią. Wtedy potrzebne było full szkła z każdej strony i całość miała stać na 2 BP. No ale jak się okazało, że Mestari robi palmiarnię, to swoją postanowiłem nieco przebudować.
Przy niskich sąsiadach byłoby dobrze bo u mnie górne okna zaczynają się na 17 brickach. A przy Jubilerze czy Warsztacie Samochodowym Mestariego to nic by nie kolidowało.

Inna sprawa, że w rzeczywistości absurdy budowlane są codziennością więc tu będziemy po prostu mieli więcej więcej realizmu. :)
Żeby tylko nie znaleźli się jacyś walczący o prawa pacjenta, którzy będą oburzeni, że społecznie niezbędny szpital musi się ściskać na małej powierzchni a jacyś rozpasani celebryci i nieroby balują na salonach. ;)))
Ostatnio zmieniony 2016-07-01, 15:25 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

zantevski
Posty: 68
Rejestracja: 2015-01-06, 13:05
Lokalizacja: UK Midlands
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: zantevski »

Bardzo mi się podoba ta Twoja kamienica. Każde piętro ma swój klimat i fajnie przedstawia różne rodzaje muzyki/tańca. Gratuluję pomysłu i wytrwałości w tworzeniu modelu.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: mw »

Elegancka kamieniczka, mnie się podoba że ma na tyłach podwórko jedno co to mogło być o 2 study mniejsze co by pozytywnie wpłynęło na wnętrza , np. sala fortepianowa i schody (miały by więcej luzu).
Ale kamieniczka naprawdę klasa - jutro ją obejrzę na żywo :)

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Szuwax »

Bardzo ładny budynek zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Mógłbym się jedynie przyczepić, że wejście na schody za ciasne i brakuje im barierek.
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Durzy »

Mnie się kominek nie podoba. Jakiś taki... i do tego nie pasuje. No i prosiłoby się o poręcze, w końcu to szkoła, bezpieczeństwo przede wszystkim;)

Wygląd frontu jest świetny, te okna, ten dach, te groszki, wszystko pasuje!
Dodatkowo podoba mi się użycie klocków trans-kolorowych.
SERVATOR pisze: Samych tanowych groszków z BOPa jest 800. Niepozornych tilesów 1x1 trans red zużyłem około 400. Okien jest grubo ponad 200.
Przerażające jak tego nie widać. To nie zarzut wobec pracy. Mało, która osoba niesiedząca w klockach uwierzyłaby, że tu jest np. ponad 200 okien.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#26 Post autor: Bart86 »

Pierwsze wrażenie - Step up ;-). Od razu mi się skojarzył budynek ze szkołą tańca z wspomnianego filmu. Bardzo podoba mi się bryła budynku i jego kolorystyka. Aż się boję pomyśleć jak bardzo portfel płakał ;-). Pomieszczenia wykonane bardzo ładnie, choć miejscami mam wrażenie, że są pustawe - wiem, że to szkoła tańca, ale brakuje mi trochę detali i smaczków. Bardzo podoba mi się fortepian i grajek (widać po wyglądzie, że wirtuoz :-)), dodatkowo świetny patent na wózek inwalidzki - prosty i lekki, a jaki rzeczywisty :-). Brawo! Udany modular :-).
Bart

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: SERVATOR »

Wózek, to najnowszy "model" firmowy -> BL.

ODPOWIEDZ