[MOC] Pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich.
Praca powstała na konkurs [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27784&postdays=0&postorder=asc&start=0]Pierwsza Krew 2016[/URL], kategoria III - Microskala.
Jest to Pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej.

Obrazek1 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Obrazek2 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Obrazek3 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Dla porównania poniżej zdjęcia oryginału.

Obrazek

Obrazek


Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.

GALERIA

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Taausz »

Klorystyka minifigurek mogła by być taka jak koni,zwłaszcza,że wszystkie użyte w nich elementy są dostępne w kolorze czarnym. Reszta wykonana rewelacyjnie!
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Interesujace obejscie zasad I uzycie minifigow. Niestety oryginal jest caly czarny I twoj pomnik tez powinien być jedno kolorowy. Biorac pod uwage kolory koni i dostepnych akcesoriow to rowniez caly czarny
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#4 Post autor: Biedrus »

Zdaje sobie z tego sprawę, chciałem zrobić ten pomnik cały czarny. Odpuściłem sobie to bo musiałbym robić kilka zamówień na BL, po 1-2 klocki.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Odpuściłem sobie to bo musiałbym robić kilka zamówień na BL, po 1-2 klocki.
Są tacy co zamawiają po dwa klocki z np Nikaragui lub z Omanu. :P Takie hobby niestety.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#6 Post autor: Pakita »

Biedrus, to nie jest mikroskala. Z załączonego przez Ciebie zdjęcia wynika, że w naturze góra pomnika jest mniej więcej proporcjonalna do człowieka, może nieco większa. Czyli analogicznie w klockach pomnik jest proporcjonalny do ludzika. A więc, żeby łapał się na miano "mikroskali" cały pomnik powinien być dużo od ludzika mniejszy.
Zgodzę się z Kolegami, że źle to wygląda, że pomnik nie jest na górze cały czarny. Rzeknę nawet, że to wygląda co najmniej dziwnie i budzić może złe skojarzenia. (ponieważ użyłeś czapki, którą ostatnio miał na głowie sprzątacz z CMF, to moje pierwsze skojarzenie było takie, że on tam wlazł tego konia czyścić - i przez Ciebie zaplułam sobie monitor, bo akurat piłam).
Biedrus pisze:Odpuściłem sobie to bo musiałbym robić kilka zamówień na BL, po 1-2 klocki.
Jellyeater pisze:Są tacy co zamawiają po dwa klocki z np Nikaragui lub z Omanu. :P Takie hobby niestety.
Wszyscy chyba dobrze zdajemy sobie sprawę z faktu, jak to nasze hobby funkcjonuje. Niestety biorąc pod uwagę nawet opcję posiadania anormalnie gigantycznych zapasów klocków, sytuacja braków będzie występować zawsze, dopóki LEGO będzie produkować nowe elementy. Trzeba fakt zaakceptować. Czasem nie warto iść na żadne kompromisy odnośnie zastosowania elementów. I wierz mi Biedrus, że niejedno z nas by tu mogło pewnie spory artykuł napisać o wkurzeniu z tytułu braku klocków na BL, braku dostatecznej ilości sztuk u sprzedawców, kosztach przesyłek etc.
Ostatnio zmieniony 2016-07-04, 18:10 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: halerz »

Obiekt chyba nie trzyma proporcji - kolumna w oryginale jest znacznie wyższa, a podstawa na której stoją figury mniejsza. Dlaczego ten element z przytwierdzonymi tablicami jest brązowy? Tablice są z brązu? I ta czapka zaczerpnięta z "czyściciela powierzchni poziomych" robiąca za rogatywkę... Sam pomysł świetny (czyli tworzenie MOCy na bazie polskich pomników).
Ostatnio zmieniony 2016-07-04, 18:38 przez halerz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#8 Post autor: Biedrus »

Biedrus, to nie jest mikroskala.
Niech decyzje o dopuszczeniu lub nie pracy podejmą organizatorzy konkursu.
Dla mnie jest to mikroskala. Ale można oczywiście spojrzeć na to jak napisałaś powyżej. Przyjmę to z pokorą :)
Dlaczego ten element z przytwierdzonymi tablicami jest brązowy?
Obrazek

Przypuszczam, że są wykonane z brązu. Nie widziałem na żywo tego pomnika. Patrząc na zdjęcia w internecie to raz jest ten element szary,raz czarny lub brązowy.
I ta czapka zaczerpnięta z "czyściciela powierzchni poziomych" robiąca za rogatywkę.
Taka wydawała mi się najbardziej odpowiednia w zasobach klockowych które posiadałem. Ja nie widzę w tym absolutnie żadnego problemu.
Ostatnio zmieniony 2016-07-04, 18:59 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

A dlaczego Twój pomnik nie jest ufajdany przez gołębie? ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie kolorystyki minifigów. Szkoda też, że nie ma ruchomych nóg u koni, bo konie na oryginalnym pomniku są jakby w biegu, legowe niestety stoją w miejscu. Mimo to praca podoba mi się :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#11 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:A dlaczego Twój pomnik nie jest ufajdany przez gołębie? ;)
Masz rację, moje niedopatrzenie. Wystawię go na kilka godzin na parapet, może jakieś ptaszki mi go "pomalują" :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Przydałoby się, abyś postawił postawił pelerynkę.

Bardzo by się przydało.
Ostatnio zmieniony 2016-07-06, 18:24 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ