Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Elektrownia Rybnik
Autor Wiadomość
Bart86 

Wpisy: 93
Wysłany: 2016-07-10, 15:44   [MOC] Elektrownia Rybnik

Z uwagi na trwający właśnie konkurs "Pierwsza krew", postanowiłem spróbować swoich sił i zbudować jakiś budynek w mikroskali. Prób było wiele, podobnie jak różnych budynków. Ostatecznie wybór padł na główne budynki produkcyjne Elektrowni Rybnik, które dla lokalnej społeczności są bardzo rozpoznawalne. Po wielu próbach, budowaniu i ciągłych rozbiórkach, powstała elektrownia w mikroskali.

Największym problemem było w miarę wierne oddanie charakterystycznych elementów elektrowni oraz zmieszczenie się w dostępnym limicie 300 elementów. Ostatecznie, cel udało się zrealizować z zapasem - całość składa się z 298 klocków (w razie wątpliwości mogę udostępnić plik LDD dla potwierdzenia).

Oryginał budynku wygląda następująco:

Więcej zdjęć: Elektrownia 1 oraz Elektrownia 2

Parę fotek w mikroskali:

Link do galerii (od wczoraj jeszcze nie upubliczniona :/):http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=565078

Zapraszam do komentowania :-).

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3540
Wysłany: 2016-07-10, 23:35   

Jak na serię Architecture jest zbyt kolorowy, ale to akurat w tym wypadku na plus. Większość zestawów z tej serii są w monotonnych kolorach :)

zantevski 

Wpisy: 68
Wysłany: 2016-07-10, 23:48   

Fajny, zgrabny model, ciekawie zaprezentowany. Owszem jest dość kolorowy, ale oddaje to barwy elektrowni. Podoba mi się.

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1359
Wysłany: 2016-07-11, 05:22   

Wyszło ci to całkiem fajnie. Dość dobrze oddałeś szczegóły i detale. Kominy wydają mi się być pokrzywione, ale może to moje złudzenie.
Czemu na brzegach zdjęć wystaje ci trawa? :)
Ostatnio zmieniony przez Biedrus 2016-07-11, 05:24, w całości zmieniany 1 raz  

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2371
Wysłany: 2016-07-11, 05:26   

Jest coś takiego jak SNOT. Ten główny budynek by świetnie się do tego nadawał. Można by zrobić wtedy te szare pasy. Gdzie trzeci komin? :P

Bart86 

Wpisy: 93
Wysłany: 2016-07-11, 06:25   

Dziękuję za komentarze :-).

Biedrus napisał/a:

Czemu na brzegach zdjęć wystaje ci trawa? :)

Trawa wystaje bo jak nietrudno się domyśleć, zdjęcia były robione na świeżym powietrzu. Dopiero po czasie zauważyłem, że w zasadzie każdym zdjęciu ten mankament się pojawia. W następnych pracach postaram się jakoś uniknąć tego błędu :-).

Jellyeater napisał/a:

Jest coś takiego jak SNOT. Ten główny budynek by świetnie się do tego nadawał. Można by zrobić wtedy te szare pasy. Gdzie trzeci komin? :P

Wiem, że istnieje SNOT, ale jakkolwiek nie próbowałem, pojawiał się problem związany z przekroczeniem liczby możliwych do wykorzystania elementów (max. 300, a w pracy wykorzystałem 298). Komina trzeciego i czwartego (drugi, nowo budowany IMOS) nie ma, gdyż jak pisałem, jest to bryła głównych budynków produkcyjnych. Podobnie, nie ma budynku służb technicznych i dyrekcji, nie ma bramy, pompowni OPC, IMOS 1, chłodni kominowych, itp. ;-)...

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2371
Wysłany: 2016-07-11, 07:10   

Cytat:
Wiem, że istnieje SNOT, ale jakkolwiek nie próbowałem, pojawiał się problem związany z przekroczeniem liczby możliwych do wykorzystania elementów (max. 300, a w pracy wykorzystałem 298).

A to przepraszam. :( No to w tym limicie części chyba nie dało się nic lepszego zrobić.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu