Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Duck Hunt
Autor Wiadomość
Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1359
Wysłany: 2016-07-09, 20:42   [MOC] Duck Hunt

Witam wszystkich.
Praca powstała na konkurs Pierwsza Krew 2016, kategoria IV - D jak Dup... lo.
W latach 90 w Polskich domach królował klon konsoli NES-a, był to oczywiście Pegasus. Na sławnym kartridżu "168 in 1 " konsoli zawarta była gra pod tytułem Duck Hunt.
Scenkę z tej gry chciałbym dziś właśnie przedstawić. Myślę, że wiele osób na forum w pobliżu mojego wieku miało z nią do czynienia i bez problemu rozpozna. Pieska nie zbudowałem niestety, musiałby być w stosunku do kaczek bardzo duży.

[img]1 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.

Ostatnio zmieniony przez Biedrus 2016-07-09, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Jahoo 
Administrator

Wpisy: 818
Wysłany: 2016-07-09, 21:04   

Ahaha, dobre :0

Pakita 

Wpisy: 254
Wysłany: 2016-07-10, 00:37   

Praca bardzo prosta, ale jednocześnie strasznie fajna. Od razu wiadomo o co chodzi.
Bardzo sprytnie wybrałeś sobie temat - dzięki temu nieproporcjonalność kaczek Duplo w ogóle nie rzuca się w oczy :)
Ponad to praca ma zapewne dla wielu odbiorców dodatkowy walor w postaci uruchamiania wspomnień z dzieciństwa o długich godzinach spędzonych przed konsolą na jakże wówczas pasjonujących rozgrywkach. Nawiasem mówiąc, to były czasy - brak save'wów i piksele na pół ekranu :D :D :D, a człowiek i tak się świetnie bawił.

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3516
Wysłany: 2016-07-10, 06:56   

Fajne!

Z ciekawości... Najpierw wymyśliłeś temat i dopiero później kupiłeś kaczki czy już miałeś kaczki a potem wpadłeś na to jak je wykorzystać?
Pytam bo od jakiegoś czasu te kaczki Duplo ciągle "za mną chodzą" - prostu są ładne i też chyba w końcu je sobie kupię.

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wysłany: 2016-07-10, 08:07   

Pakita napisał/a:
Bardzo sprytnie wybrałeś sobie temat - dzięki temu nieproporcjonalność kaczek Duplo w ogóle nie rzuca się w oczy :)

Właśnie z tego względu nie rozważałem wcześniej udziału w konkursie, nie miałem pomysłu, ani też specjalnie chęci. Do czasu aż.....

SERVATOR napisał/a:
ciekawości... Najpierw wymyśliłeś temat i dopiero później kupiłeś kaczki czy już miałeś kaczki a potem wpadłeś na to jak je wykorzystać?

Oprócz ślimaka, którego zresztą sam recenzowałeś, nie miałem do wczoraj żadnego zestawu Duplo. Czytając jakiś artykuł o grach retro w internecie, przeleciała mi grafika z Duck Hunt, kilka sekund później już wiedziałem czym sobie wypełnię popołudniowy czas :)
SERVATOR napisał/a:
Pytam bo od jakiegoś czasu te kaczki Duplo ciągle "za mną chodzą" - prostu są ładne i też chyba w końcu je sobie kupię.

Pozytywnie mnie zaskoczyły te kaczuszki, szczególnie ich malowanie. Jest trafione i bardzo estetyczne.

Szuwax 

Wpisy: 112
Wysłany: 2016-07-10, 16:24   

Jak zobaczyłem zdjęcie to od razu wiedziałem o co chodzi, a to świadczy o tym, że praca jest co najmniej dobra. Apropo pegasusa, miałem tylko chińskie podróbki pegasusa, które były nieco gorszej jakości. Ile razy kupowaliście nowe joysticki?

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wysłany: 2016-07-23, 07:26   

Szuwax napisał/a:
Apropo pegasusa, miałem tylko chińskie podróbki pegasusa, które były nieco gorszej jakości. Ile razy kupowaliście nowe joysticki?

Pegasus była akurat chińską podróbką NES-a, ty miałeś podróbkę podróbki :)
O dziwo pady wytrzymały wiele lat.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu