[MOC] DT-75

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] DT-75

#1 Post autor: Jakeof »

Obrazek

Co tu dużo pisać - ten traktorek został już zbudowany przez Misterzumbiego i Karwika, ale oni zbudowali wersję z pochyłą przednią szybą, więc ja wybrałem tego z kanciastą kabiną.
Jako że wyprodukowano ich ponad 2 miliony - w internecie jest tyle różnich wersji i zdjęć tych ciągników, że ciężko wybrać konkretny egzemplarz do odwzorowania. Różnią się położeniem reflektorów, niektóre maja klapy zasłaniające silnik, niektóre ich nie mają, oczywiście kolory też są różne, choć z pewnością wsród ciągników dominuje czerwony, a lemieszy - czarny. Takie też kolory wybrałem dla mojego - czerwony ciągnik i czarny lemiesz. Gdzieniegdzie starałem się przełamać czerwony brązowymi akcentami jako imitacją rdzy/błota/zdezelowania, ale w klockach nie jest to takie łatwe do pokazania.


Obrazek

Oczywiście największym wyzwaniem były gąsienice i kółka jezdne, ale udało mi się jakoś upchnąć to wszystko. Sądzę że najbardziej istotną różnicą między moim DT a modelami Karwika i Misterzumbiego jest rozmiar - mój jest nieco mniejszy. Siłowniki są zrobione z flexa i metalowej pociągowej ośki. Przewody hydrauliczne to zwykłe legowe linki. Gąsienice są trochę za szerokie, ale wygladają lepiej niż wersja zrobiona z pojedyńczego rzędu ogniw, który wydaje się z kolei stanowczo za wąski. Takie mniejsze zło. Najlepsze byłbyby szerokie na 1 i pół studa, ale wiadomo - nie ma takich.


Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf

To wszystko, dziękuję za uwagę:)

P.S. - od kilku dni nie mogę zalogować się na Flickr, czy ktoś z Was ma podobny problem??

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#2 Post autor: noniusz »

Jakeof pisze:ten traktorek został już zbudowany przez Misterzumbiego i Karwika
W pierwszej chwili jak zobaczyłem co na forum i hasło "DT-75" pomyślałem, że ktoś uprawia necro-posting i odkopał wspomniany przez Ciebie model :)

Model bardzo ładny, chociaż wydaje się odrobinę zbyt kanciasty, ale w tej skali chyba inaczej się nie da.

Możesz zdradzić jak zamocowałeś boczne wedge plate'y do lemiesza? Tam jest jakiś bracket albo jakaś "nielegalna" technika?

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#3 Post autor: Jakeof »

noniusz pisze:Model bardzo ładny, chociaż wydaje się odrobinę zbyt kanciasty, ale w tej skali chyba inaczej się nie da.
Ale one właśnie są kanciaste, może chodzi Ci o wersję DT z pochyłą przednią szybą, czyli tą którą zbudowali wyżej wymienieni Karwik i Misterzumbi, tam kabina rzeczywiście charakteryzuje się obłością, ale wersja DT-75 zbudowana przeze mnie jest właśnie kanciasta do granic, wystarczy spojrzeć chociażby na to zdjęcie: http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_spyc ... 372856.jpg
noniusz pisze:Możesz zdradzić jak zamocowałeś boczne wedge plate'y do lemiesza?
Za pomocą tych bracketów: https://www.thedailybrick.co.uk/media/c ... 759-50.jpg

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Ładny maluch. Oryginał ma w sobie to coś. Twój model też.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Świetny, trochę maska kanciasta ale i tak jaram się :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#6 Post autor: Bart86 »

Super! Bardzo wiernie i "kanciato" oddany :-). Bardzo mi się podobają brązowe i ciemnoczerwone elementy świadczące o wyeksploatowaniu/zabrudzeniu - model nabiera autentyczności leciwego już pojazdu. Nie jestem specjalistą i nie znam się na tego typu pojazdach, ale jestem przekonany, że zastosowanie gąsienic o podwójnej szerokości ogniw bardzo dobrze pasuje do całokształtu modelu. Pojedyncze byłyby zbyt wąskie i trochę karykaturalnie by wyglądały.
Generalnie, udany model :-).
Bart

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Bardzo mi się podoba.
Porządnie zrobiony, wiernie odwzorowany model.
I bez opisu widać, co to za ciągnik.
Chciałbym zobaczyć go na żywo.
Dobrze zobaczyć coś Twojej produkcji.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Twoje cacko skojarzyło mi się z modelem [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=10034]Dmaca[/URL], tylko troszkę w mniejszej skali :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Jakeof pisze:P.S. - od kilku dni nie mogę zalogować się na Flickr, czy ktoś z Was ma podobny problem??
Flickr jest o tyle głupi że jak się nie będziesz co jakiś czas logował na konto Yahoo z którym jest powiązany, to Ci usuną konto.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

M_longer pisze:
Jakeof pisze:P.S. - od kilku dni nie mogę zalogować się na Flickr, czy ktoś z Was ma podobny problem??
Flickr jest o tyle głupi że jak się nie będziesz co jakiś czas logował na konto Yahoo z którym jest powiązany, to Ci usuną konto.
Nigdy się nie logowałem na Yahoo. Używam tylko i wyłącznie Flickra.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

glaz_pimpur pisze:Nigdy się nie logowałem na Yahoo. Używam tylko i wyłącznie Flickra.
Ciekawe, może to zmienili. Na 100% widziałem kiedyś chyba na EB posta o tym, że komuś znikło konto flickr bo się nie logował do Yahooo.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#12 Post autor: Jakeof »

Dziękuję za miłe słowa.

M_Longer - z tym że ja właśnie logowałem się niemal codziennie, i konta też mi nie usunęli bo mogę wejść przez telefon komórkowy, tylko na komputerze nie chce mi w ogóle wczytać tego panelu logowania, zarówno na Yahoo jak i na samym Flickrze. Dziwne to dla mnie, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. I nie wchodzi na żadnej przeglądarce. Nie chcę wyjść na jakiegoś laika komputerowego, ale nawet nie wiem gdzie szukać rozwiązania jak to naprawić, na supporcie flickra są tylko informacje jak odzyskać konto kiedy zapomni się hasła

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Bardzo piękny modelik. Kanciastość jak najbardziej na miejscu; to przecież późniejsza wersja, niż ciągnik Misterzumbiego i mój kolos. Podobieństwo do oryginału bez zarzutu.
Podobnie jak Karwik, chciałbym go kiedyś zobaczyć na żywo obok starszych braci; może ktoś się pokusi o makietę dużego gospodarstwa? Mamy już trochę tego zabytkowego sprzętu.
Tak czy owak - brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#14 Post autor: Deckard Cain »

To kompletnie nie moje klimaty ale strasznie mi się podoba ten model. Mógłby być jako zestaw oficjalny
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ