76055 Batman Killer Croc Sewer Smash

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Jellyeater »

Nie było zestawu świątecznego na ten przykład. Zestawy Nexo urodą nie grzeszą. Tak samo zeszłoroczni piraci. Źle się dzieje w państwie duńskim.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#17 Post autor: bart_ilo »

Bardzo dobra recenzja. Dużo fajnych różnych szczegółow.
Batmobil na gąsienicach mi się podoba. Ciekawie wygląda :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#18 Post autor: martinb »

DonBolano pisze:A może jakaś zmiana pokoleniowa?
Stara gwardia odchodzi już na dobre:

http://brickset.com/article/22131/danie ... 1937-2016)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#19 Post autor: nori »

Jellyeater, Durzy, X3qtor, jakoś tak wyszło, że recenzji negatywnych zestawów LEGO jest relatywnie niewiele, zapewne wpływ ma na to także zjawisko, które opisałem we wstępie tej recki, czyli zazwyczaj kupujemy zestawy które nam się podobają, a zakupy raczej robi się przemyślane. Przynajmniej w naszym kraju, gdzie klocki swoje kosztują. Inna sprawa, że jak Jelly wspomniał, choćby ostatni piraci byli dla mnie prywatnie sporym rozczarowaniem, i w recenzjach tej serii już zdarzało mi się ewentualne zakupy odradzać. W przypadku Super herosów niestety nagminnie zdarza się, że sam zestaw niczym nie zachwyca, a motorem napędzającym sprzedaż są figurki. Jak dla mnie, złe zjawisko. Zresztą miałem parę ostatnio zestawów z tej serii których koniec końców recenzje sobie odpuściłem, bo zestawy te były po prostu słabe, i nie chciało mi się zbyt bardzo właśnie marudzić. Chyba jednak trzeba będzie taki proceder częściej uskuteczniać, choćby ku przestrodze.

A.Brickovsky, złożyłem zestaw z Ghost Raiderem który recenzowałeś, szczerze, to on akurat mnie strasznie zawiódł, motorek to praktycznie to samo co podobne twory z DC, czyli raczej marna konstrukcja. Natomiast zestaw z Ockiem ma w sumie parę niezłych, że tak się wyrażę, "chwil", ale i tak w ogólnym rozrachunku, także chętnie się go pozbędę. Bez figurek oczywiście. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Durzy »

Jest jeszcze kwestia, że jeśli ktoś wydał na zestaw własną kasę to mu głupio go krytykować. Jeśli zestaw dostał od TLG to trochę też, bo przecież nie wypada narzekać na zęby konia.

Jak już jest offtop to ja się przyznam, że ja się ostatnio wyciągnąłem w serię podobną do superheros - piękne figurki, bdobrych i złych filmowa i droga. Serio uważam, że ma wiele wspólnego. Chodzi o Scooby Doo.a m Mystery Machine i Latarnię. Nie licząc chorej ceny te zestawy są świetne! Latarnia na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach - pewnie podobnie jak marvelowski most, autko wyglada jak z kreskówki - jest tak dobre jak by było samo w sobie kolejną figurką - coś czego brakuje ( przynajmniej ostatnio) serii superheros - genialnie zaadoptowane w klockowej formie pojazdy. Piszę to tutaj, bo przynajmniej Wy okażecie zrozumienie i nie będziecie wytykać ceny;)

P.S. Ciekawe czy ta seria się dobrze sprzedaje.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#21 Post autor: A.Brickovsky »

nori pisze:A.Brickovsky, złożyłem zestaw z Ghost Raiderem który recenzowałeś, szczerze, to on akurat mnie strasznie zawiódł
Mi się już od czasu Toy Fair strasznie podobał, nawet ten "róg ulicy" z gazetami i sygnalizatorem. Wiadomo, szczątkowe to żeby się zmieścić w RRP, ale Hobgoblin i Ghost Rider rozbrajają >:)
Durzy pisze:Scooby Doo Mystery Machine i Latarnię. Nie licząc chorej ceny te zestawy są świetne!
Popieram, kupiłem na razie Mystery Mansion i przymierzam się do recenzji... jak go wreszcie otworzę. Mystery Machine jest świetny nawet mimo kupy naklejek - zwłaszcza jak ktoś lubił klasyczne kreskówki. Cena owszem chora, ale to dlatego że nie ma ich w normalnej sprzedaży detalicznej, a jak już są to jeszcze drożej niż na S@H.
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#22 Post autor: nori »

Zestawy ze Scooby Doo całkiem nieźle im się udały, uzbierałem cała kolekcję, choć póki co złożyłem tylko najmniejszego - recenzja była na forum. Resztę wcześniej czy później też mam zamiar zrecenzować, choć zamierzałem jechać "wg rozmiaru". A.Brickovsky coś więcej planowałeś z tej serii opisać? Z tego co widzę, nasze odczucia co do zestawów są w miarę podobne, więc nie wiem, czy jest sens by dublować recenzje?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#23 Post autor: A.Brickovsky »

Tylko Mystery Mansion. Chyba nie ma sensu dublować, jeśli Ci to odpowiada to mogę zrobić Mystery Mansion a Ty resztę?
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Durzy »

Popieram, kupiłem na razie Mystery Mansion i przymierzam się do recenzji... jak go wreszcie otworzę. Mystery Machine jest świetny nawet mimo kupy naklejek - zwłaszcza jak ktoś lubił klasyczne kreskówki.
O tej udanej serii tak cicho na forum, że zwąpiłem. Co ciekawe Mystery Machine ma... za malo naklejek! Brakuje 4 w samych rogach pojazdu. Wtedy jego wygląd byłby idealny (Pomijajac nadkola, ale tego się chyba nie da przeskoczyć). W Mansion mi te fioletowe dachy oznacza uszkadzają. Gdyby były czarne to nie mógłbym się oprzeć, zwłaszcza że figurka Velmy kosztuje 80 zł i nie ma jej w innych zestawach.

Latarnia jest bardzo ciekawa. Spód, czyli skały to... idealna kryjówka piratów. Dodać na górze ich lisciase budowle, armatę i żuraw... albo strażnicę więzienną Imperialistów... i mamy najklimatyczniejszy budynek w serii pirackiej!

Mnie z serii tylko samolot nie przekonuje i w ogóle nie pasuje. Kudłaty pilotem? Nie!

Mam nadzieję, że wybaczcie ten offtop, ale miło jest rozmawiać o dobrych zestawach zamiast złych;)

P.S. Na zachętę, abyście kupili/zrecenzowali: Mystrery Machine na tle kamieniczek (prawie nie jest za duże) oraz nocny pościg maniaka Freda.
Załączniki
20160625_153132.jpg
20160625_153132.jpg (136.79 KiB) Przejrzano 3731 razy
20160625_135548_fx3.jpg
20160625_135548_fx3.jpg (55.72 KiB) Przejrzano 3731 razy
Ostatnio zmieniony 2016-07-19, 17:34 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#25 Post autor: bezetkace »

Mam wrażenie, że pojazd Croca został przeprojektowany z jakichś prototypów z serii Chima.
Jest szansa, że SH odbije się przy okazji filmu z Batmanem. ^___^
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

ODPOWIEDZ