LEGO Elves. Magiczna podróż

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LEGO Elves. Magiczna podróż

#1 Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Tytuł: LEGO Elves. Magiczna podróż.
Wydawca: Ameet Sp. z o. o.
Opis: Na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka oraz klocki LEGO (20 elementów).
Cena: 14,99 ZŁ
Dodatek: Bransoletka

Bricklink, Ameet

Na książkę tę trafiłem podczas ostatnich zakupów w jednej z internetowych księgarń. Gdyby nie cena (całe 8 zł) zapewne by do mnie nie trafiła. ;)

Książka to już "klasyka" tj. zbiór opowiadań oraz gier i zabaw dla małych dzieci. Ładnie wydane i całkiem niegłupie. Powiem, że z ciekawością poznałem historię Emily Jones, która do tej pory była dla mnie postacią zupełnie anonimową. Poniżej kilka stron książki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Książka książką ale najważniejsze są tu przecież klocki! :)

W zestawie jest 20 elementów. Najciekawsze wydają się być oczywiście okrągłe dekoracyjne tile 2x2.
Pomimo, że nie występują zbyt często (po 3-4 zestawy i 2 książki), to ich ceny średnio oscylują wokół 1 zł. Najdroższy jest element z nadrukiem płomienia ognia, który kosztuje średnio ok. 1,50 zł - zapewne dlatego, że można z powodzeniem używać go w innych tematach niż tylko Elfy.
Tile, Round 2 x 2 with Bottom Stud Holder with Elves Fire Power Icon Pattern.
Obrazek

Wszystkie elementy prezentują się tak:
Obrazek

Tak bransoletka powstaje...
Obrazek

... a tak wygląda na koniec. :)
Obrazek

Bransoletka jest całkiem solidna. Rozczepianie elementów, tak żeby bransoletkę rozpiąć jest w sumie nawet dość trudne.
Na pewno może podobać się małym strojnisiom. Niestety, na moją łapę nawet po rozpięciu nie wchodzi. ;)

Podsumowanie
Za 15 zł dla siebie bym tego zestawu nie kupił ale gdybym miał córkę, to z pewnością "szarpnąłbym" się na taki wydatek. Wydanych 8 zł jednak nie żałuję. :)
Kto wie, może niektóre z tych elementów pojawią się na makiecie Elfów z Mrocznego Lasu...

ODPOWIEDZ