42054 CLAAS XERION 5000 TRAC VC

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: zen535i »

Przeczytana cała :) bez powiększenia wszystkich zdjęć bo troszkę mi sprzęt muli ;) recenzja super, zestaw super :)
Piwo moje paliwo;)

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#17 Post autor: Xsysiek »

Nowy Xerion 5000 kosztuje w wersji bazowej 320 000 €, a w maksymalnym wyposażeniu ok. 390 000 € wg. cen katalogowych, bo dealerzy zawsze dają upusty.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

Na Eurobricksach ktoś odkopał zdjęcie prototypu:

Obrazek

Żuraw w wersji finalnej, w porównaniu do tego szkicu, sam wygląda jak średnio udany prototyp :/

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:Kolejne ciekawe rozwiązanie (powtórzone zresztą w tym czymś do ładowania drewna. I w Porsche.)
No i w sumie cała skrzynia rozdzielcza w 42042 się na tym opiera.

Bardzo fajna recka, no i w sumie zachęca do zakupu, ale chyba nie aż tak jak 42053 ;) Sam ciągnik naprawdę świetnie wygląda, ciekawe rozwiązania, które faktycznie wcześniej pewnie można było tylko w MOCach oglądać. Z osprzętów to tylko ten przeciwciężar jest miłym dodatkiem, żuraw do drewna zdecydowanie lepiej w prototypie wyglądał. Jak już chcieli to mogli inny ciekawy/nietypowy osprzęt roboczy wsadzić. A tak, tych żurawi do chwytaków wg mnie zdecydowanie za dużo w zestawach jest.

Hmm... no i teraz pytanie, skusić się na niego czy nie? :>
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Iasafaer »

Bricksley pisze:A tak, tych żurawi do chwytaków wg mnie zdecydowanie za dużo w zestawach jest.
To fakt. Ogólnie wszelkiej maści dźwigów i chwytaków jest wyraźny przesyt. Podobnie koparki i wywrotki. Też tego sporo. Jakby projektantom lego brakowało kreatywności w tworzeniu osprzętu, czy pojazdów służących do jakichś nietypowych zadań. To zdecydowanie kuleje. Tu zdecydowanie BWE jest pewnym powiewem świeżości pod względem tematyki pomijając jego wady.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

Iasafaer pisze:Podobnie koparki i wywrotki. Też tego sporo.
Tego akurat jest mało, ale tutaj wolałbym faktycznie jakieś inne nowe maszyny lub po prostu więcej innych (czasem nietypowych) pojazdów jak to miało miejsce w latach '90, np. łódź podwodna 8250, tutaj akurat można by fajnie panele wykorzystać :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

Bricksley pisze:Hmm... no i teraz pytanie, skusić się na niego czy nie? :>
Czy to że mój następny kupiony zestaw to będzie kolejny Xerion jest wystarczającą sugestią?

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#23 Post autor: Waler »

42053 mam od dwóch tygodni lecz nadal pudełka nie otworzyłem :P Koparka jakoś zbytnio mnie nie kręci. Za to na Claasa poluję bo dawno nie czułem takiej chęci posiadania zestawu a to dlatego, że pozostaje duże pole do popisu nad dodatkami do traktora - jeden z nich jest już u mnie w fazie projektowania :). Co do prototypu zastanawiam się nad elementem wysuwanym w chwytaku - dlaczego zamieniono idealny do tego celu element z Arocsa na konstrukcję która wygląda jak za chwile miałaby się rozpaść?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

Waler pisze:dlaczego zamieniono idealny do tego celu element z Arocsa na konstrukcję która wygląda jak za chwile miałaby się rozpaść?
Bo jest zrobiona z dwóch klocków, a nie 10? :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#25 Post autor: M_longer »

Tak na szybko, model B to równie badziewny wynalazek co to coś do drewna (klik aby zobaczyć jak działa):

Obrazek

42054 B model by Marek Markiewicz, on Flickr

Wygląda jak wygląda, a ma jedną funkcje obsługiwaną ręcznie i jedną poprzez silnik. Gdyby obie były obsługiwane ręcznie, efekt wow byłby mniejszy, ale wyglądałoby to lepiej. A tak jest zdecydowanie za grube między TUZem i samym lemieszem.

Dokładna recenzja pewnie na dniach, bo zaczynam składać drugie Volvo.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

Recenzja wzbogaciła się o opis modelu B. W sumie nie jest wart uwagi, ale skoro jest do niego instrukcja...

Obrazek

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#27 Post autor: Filus »

Powiem szczerze, że uważałem ten model za typowego wyciągacza kasy. W sumie bez jakichś wodotrysków. Wszystkie funkcje oklepane. Ale tylko nie wchodząc w szczegóły. Skręt w sam w sobie jest już niezwykłym popisem (jak na oficjalny zestaw ofc). Do tego masa fajnych części. Jedynie ten kolor... mało przydatny. Nie tyle, że brzydki, ale niepraktyczny, bo ile ludzie mają klocków w tym kolorze? Niemniej przez Ciebie Longer poważnie zastanawiam się, czy jednak wbrew pierwotnym postanowieniom nie kupić tego zestawu.

Tak z ciekawości mam jeszcze jedno pytanie. Jakiś czas temu, z początkiem maja pojawił się "MOC", będący domniemanym rozwiązaniem mechanizmu skrętu w 42054 - o tutaj.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, patrząc na instrukcję, czy na pewno ten mechanizm jest tożsamy. Łatwiej byłoby z pewnością mogąc pomacać oryginał. Ale, że go póki co nie posiadam, toteż pytanie do Ciebie, czy to, co podlinkowałem jest prawdziwym mechanizmem skrętu w Claasie?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#28 Post autor: Bricksley »

Filus, wg recki na EB budowa mechanizmu jest nieco inna aczkolwiek zasada działania identyczna. Prawdę mówiąc sama idea takiego mechanizmu oparta nie na kołach zębatych na tyle mi się spodobała że spróbuję ją wykorzystać w jednym z najbliższych MOCy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

Filus pisze:Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, patrząc na instrukcję, czy na pewno ten mechanizm jest tożsamy. Łatwiej byłoby z pewnością mogąc pomacać oryginał. Ale, że go póki co nie posiadam, toteż pytanie do Ciebie, czy to, co podlinkowałem jest prawdziwym mechanizmem skrętu w Claasie?
W recenzji są rendery całego układu skrętu, o:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To co pokazałeś ma taką samą zasadę działania (dwie belki których wzajemne położenie ma wpływ na skręt), ale trochę inna budowę (w CLAASie nie ma cięgieł).
Filus pisze:Nie tyle, że brzydki, ale niepraktyczny, bo ile ludzie mają klocków w tym kolorze?
Ja mam trochę ;)

EDIT:

A tak wygląda CLAAS na bliźniakach. Chcę...

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

Kupiłeś 2 Claasy i 2 Volvo, czy dodatkowo kupiłeś gdzieś oponki? Fajnie wygląda z bliźniakami, podoba mi się :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ