[MOC] Land Rover Defender 90

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

I pożegnalna fota na kapciach z Xeriona i bez gumy na masce :)

Obrazek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

Ja tam bym nie wybrzydzał na bieżnik - do typowo bezdrożowego wozu pasują te traktorowe jak ulał. Choć może niekoniecznie na czerwonych felgach.

Wiem, że tak powinno być, bo to klocki, ale jakoś zawsze mi żal, że rozwalasz te swoje modele i nigdy nie ma szansy zobaczyć gdzieś z bliska "dzieł zebranych Sariela" :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#33 Post autor: M_longer »

dmac pisze:nigdy nie ma szansy zobaczyć gdzieś z bliska "dzieł zebranych Sariela" :)
Instrukcji też nie chce robić, dziad jeden :P

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Iasafaer »

dmac pisze:Wiem, że tak powinno być, bo to klocki, ale jakoś zawsze mi żal, że rozwalasz te swoje modele i nigdy nie ma szansy zobaczyć gdzieś z bliska "dzieł zebranych Sariela" :) .
Czemu? Ja tam uważam, że nie byłoby nic złego, aby gotowe modele (te najlepsze, najbardziej udane) odstawiać na półkę i budować kolejne jednocześnie powiększając swoje zasoby klockowe.

No ale to kwestia charakteru i kto co lubi. Jak mi się uda zbudować to nad czym teraz siedzę i będzie to faktycznie wyglądało i działało tak jakbym chciał to podejrzewam, że rozwalą to dopiero moje dzieci... czyli nikt nie wie kiedy :)
Raczej nie będę miał "jaj" by to rozwalić, a następna budowla powstanie, gdy wejdę w posiadanie kolejnych klocków dopiero.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#35 Post autor: legosamigos »

Szkoda, że już pożegnalna fotka, ale na tej pożegnalnej fotce mogłeś już zrobić z czarnymi felgami ;) Poza tym bieżnik tylnych kół do przednich jest odwrócony. Cóż za niedopatrzenie Panie Pawle ;)
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 13:59 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#36 Post autor: bart_ilo »

Sariel pisze:I pożegnalna fota na kapciach z Xeriona i bez gumy na masce :)

Obrazek
Osobiście uważam że ta wersja jest lepsza :)

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Taausz »

Przyznam odwzorowane idealnie jak na model klockowy.Nie posiada wnętrza ale rozumiem ,że waga pojazdu ma znaczenie ,zwłaszcza w terenie(nie wspominając o mocy PF)Śledziłem konstrukcje modelu na fb i przyznam ,że efekt końcowy zwala z nóg,pełen profesjonalizm.Gratuluje pomysłu i głowy na karku :)
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#38 Post autor: dmac »

Iasafaer pisze: Czemu? Ja tam uważam, że nie byłoby nic złego, aby gotowe modele (te najlepsze, najbardziej udane) odstawiać na półkę i budować kolejne jednocześnie powiększając swoje zasoby klockowe.
No, ja tak właśnie robię, przez co wiecznie muszę wydawać pieniądze na nowe klocki ;) .
Ale Sariel ma inną taktykę i zdecydowana większość budowniczych tak robi - bo generalnie taka jest idea LEGO: że mając garść klocków możesz każdego dnia budować coś nowego. My zaś jesteśmy odszczepieńcami ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#39 Post autor: Sariel »

To nie taktyka, to lenistwo. Gdybym miał za każdym razem kupować od zera klocki na następny projekt a jednocześnie zastawiać sobie dom modelami z których nie ma żadnego pożytku, to argh... Poza tym dla mnie chyba większą atrakcją jest budowanie niż model jako taki.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#40 Post autor: Jellyeater »

LEGO: że mając garść klocków możesz każdego dnia budować coś nowego. My zaś jesteśmy odszczepieńcami ;) .
Ćam awruk garść. Mam już pewnie koło 150 tys. (było ś tak mój błąd który też mnie irytuje) i wczoraj stwierdziłem np. brak jumpera redish brown. Klocków chyba zawsze jest za mało. :P
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 18:07 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#41 Post autor: M_longer »

Jellyeater pisze:koło 150 tyś
Khem. Urwa mać, co to jest TYŚ? TYŚONC?


I nie pisz że tyś jest AFOL...

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#42 Post autor: Muszel »

Jakby ktoś był ciekaw jeszcze blokady dyfrów, to tutaj, w innym dziele Sariela, bardzo fajnie to widać:

https://www.youtube.com/watch?v=NmLhiq5h3rg

od 1:47

Jellyeater ile? :O mój excel wskazuje dopiero coś powyżej 5k (nie licząc modeli wystawkowych typu 8880, 8458 i 3 innych około 500 części).
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 13:57 przez Muszel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#43 Post autor: Sariel »

Muszel pisze:Jakby ktoś był ciekaw jeszcze blokady dyfrów, to tutaj, w innym dziele Sariela, bardzo fajnie to widać
No tak, ale to inne rozwiązanie, większe i silnikiem, nie pneumatyką.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#44 Post autor: Muszel »

No tak tak :) ale sam mechanizm blokowania ten sam z tego co zrozumiałem - może komuś się przyda, tam fajnie to widać.
Pozdrawiam,
Piotrek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#45 Post autor: Jellyeater »

Poprawiłem ten irytujący błąd.

BTW to Sariel mimo iż rozbiera, dochodzi mu sporo do recenzji, to i tak nadal dokupuje często i gęsto o czym świadczą jego sporadyczne marudzenia na niektóre sklepy na BrickLinku. :-P Więc można mieć pół nieskończoności, a i tak zabraknie czegoś. :-D
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 18:11 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ