Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
8421 Mobile Crane / Crane Truck
Autor Wiadomość
Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5157
Wysłany: 2008-04-28, 07:50   

To 8421 w oryginale ma jakąś skrzynię biegów?

Gandalf 
Łowca Smoków

Wpisy: 36
Wysłany: 2008-04-28, 08:34   

Sariel napisał/a:
To 8421 w oryginale ma jakąś skrzynię biegów?

Jak dla mnie tak, co prawda dwubiegową, ale ma, mozna dodać dodatkowe elementy i będzie 4 biegowa, tylko trzeba to skrupulatnie zrobić, a ja nie mam wolnych cześci od skrzyni biegów.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5157
Wysłany: 2008-04-28, 08:37   

On ma skrzynkę rozdzielczą w wieży, rozdzielającą napęd między dwie różne funkcje. Nie bardzo jest jak zrobić w niej 4 biegi. I nie bardzo jest po co.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-04-28, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr91
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 18:11   

Gandalf napisał/a:
/ciach/

Niezłe, jednak byłoby ciekawiej gdyby udało ci się przerobić skrzynie biegów w oryginale na 4 biegową i dodać kompresorek oraz elektryczne podpory używając tylko standardowego silnika. To dopiero byłoby wyzwanie i nie niszczyłoby wyglądu(gdyż te białe elementy nie są najpiękniejsze :P)

O tak, zrobienie tylu funkcji z jednego silnika umieszczonego na wieży to dopiero 'szczyt techniki' ;)

A modernizacja taka sobie, lepiej by było jakbyś "wtopił" serwomotory w konstrukcję pojazdu, bo w twoim przypadku nieładnie wystają.

fler
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-29, 07:23   

Aha, dzięki w sumie chodziło mi bardziej o dodanie funkcjonalności dlatego te brzydkie białe serwomotory.

intech 
Technic Maniak

Wpisy: 79
Wysłany: 2008-05-11, 14:45   

Witam. Przepraszam za odświeżanie tematu, ale:

Czy denerwuje Was lina podczas rozsuwania bomu, która po pewnym czasie ląduje na ziemi, a nie jest w tym samym miejscu jak na początku? Czy próbowaliście zmienić przełożenie liny tak, by wyciągała się zgodnie z rozsuwaniem bomu? Ja próbowałem i zrobiłem. Wyszło takie coś:

EFEKT TUTAJ

Komentujcie.

bartek_mi 

Wpisy: 285
Wysłany: 2008-05-11, 14:59   

intech napisał/a:
Witam. Przepraszam za odświeżanie tematu, ale:

Czy denerwuje Was lina podczas rozsuwania bomu,

Komentujcie.

no to komentuje - wyglada to naprawde dobrze. rozkladanie bomu to jakas tragedia :) linka sie placze, zle nawija i okazuje sie najslabszym elementem naprawde dobrego modelu.

mozesz w kilku zdjeciach pokazac jak zrobiles tego moda i jak masz nawinieta linke?

intech 
Technic Maniak

Wpisy: 79
Wysłany: 2008-05-11, 15:04   

I tu będzie problem. Co do linki, mi też się plącze, dlatego uwiesiłem kluczyki. Zdjęcia może porobię jutro, ale prawdopodobnie nie dopatrzysz wszytskiego bo jedyne co widać do dwa knoby, reszta jest zamaskowana, tak by jak najbardziej przypominał oryginał. Faktycznie udało się, schemat budowy wieży, jako tylko z wyglądu nieruszony. Większość zmieniona w środku. Ewentualnie trochę go rozbiorę.

Ostatnio zmieniony przez intech 2008-05-11, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  

misiek 
Ojciec Steampunkiush

Wpisy: 421
Wysłany: 2008-05-20, 23:00   

no to na mnie kolej. dzis kupiłem 8421 na allegro za 4 stówki, model miałem niedługo później. sam rozmiar pudełka mnie zaskoczyl, gdy rozpakowalem ilośc woreczków była niewyobrażalna (to jak narazie mój największy zestaw, a zarazem drugi po dark age, pierwsza była smieciarka z city) zabralem sie do przeglądania części przez folie i byłem miło zaskoczony. zabralem się do budowy, no ale niestety budowalem jak narazie 40 min (spotkania itp) i niewyglada to jak żuraw, prawdę mówiąc niewygląda to nawet jak mikrofalowka ;) ale pewnie jutro poświęce na niego więcej czasu i skoncze konstrukcje :) ogólnie to miło zrobić sobie taki prezent na dzień dziecka :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu