[MOC] SKWER ANIOŁA WOLNOŚCI

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

[MOC] SKWER ANIOŁA WOLNOŚCI

#1 Post autor: Pakita »

Po tym jak wybudowałam Szpital, jasnym stało się dla mnie, że modulary są tym co Pakita lubi najbardziej :P. Gdy po wystawie w Łodzi poczytałam Wasze opinie odnośnie braku terenów rekreacyjnych dla minifigów na makiecie miasta, w głowie zaświtała mi myśl by kilka takich właśnie miejsc wybudować. Oto pierwsze z nich.

Skwer Anioła Wolności, zainspirowany Kolumną Anioła Wolności w Mexico City. Pierwotnie u mnie też miała być kolumna, ostatecznie jednak za namową lookl zmieniłam na pomnik. Ostatecznie jestem z tej decyzji zadowolona. Na tablicę na pomniku zostanie jeszcze zrobiona naklejka.

Skwer jest miejscem o tyle ciekawym, że może stanowić atrakcję zarówno dla przyjezdnych jak i stałych mieszkańców miasta. Jak widać na załączonym renderze, turyści chętnie robią sobie zdjęcia na tle pomnika, zaś mieszkańcy mogą zrelaksować się na stojących na skwerze ławkach :D

Uprzedzając ewentualne pytania odnośnie moich zamiarów wybudowania tego z klocków: Tak, obiekt ów zostanie wybudowany, ale podobnie jak inne moje nadchodzące projekty, zapewne nastąpi to dopiero na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Wówczas ów temat zaktualizuję o real foto i oczywiście stanę na głowie by moje wszystkie "szpargały" dotarły na wystawy LUGPolu :P

RENDEREK - dzięki, lookl :]
Obrazek
PRINTSCREENY Z LDD
Obrazek
Obrazek
FOTO-INSPIRACJA
Obrazek

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#2 Post autor: Cevillus »

Bardzo ciekawy pomysł. Trzymam kciuki jeśli chodzi o realizację tego projektu.
Ostatnio zmieniony 2016-08-10, 13:12 przez Cevillus, łącznie zmieniany 1 raz.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Luneta jako puchar dziwnie wygląda. Jaki pochodnia lepiej. Może tarcza?

Zazdroszczę kreatywności. Ciekawy patent z piórkami, czy te "ogonki" przy kolumnie. Co to za klocek jest kloszem lampy? I te piękne jedynki z tym fikuśntm czymsiem szczycie?

P.S. Sam postument kojarzy mi się z Berlinem.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#4 Post autor: Pakita »

Durzy pisze:Luneta jako puchar dziwnie wygląda. Jaki pochodnia lepiej.
Bo ta luneta to pochodnia, zapomniałam napisać, że korzystałam jeszcze z innego zdjęcia pomnika - zawsze jednak trochę adaptuję sama. Pomnik pod nazwą Angel of Liberty jest dość popularnym zjawiskiem na różnych kontynentach :)
Durzy pisze:Co to za klocek jest kloszem lampy?
To jest czapka piekarza w wersji trans clear, 3898. Co ciekawe, ten klocek nie jest gładki, a posiada swoją fakturę. Niestety jest to widoczne wyłącznie na żywo. Ja się w nim zakochałam od pierwszego wejrzenia :]
Obrazek Obrazek
Durzy pisze:I te piękne jedynki z tym fikuśntm czymsiem szczycie?
Jeśli masz na myśli to:
Obrazek
to to jest 20310, 1-ka ze ślimaczkiem.

Dzięki za przyjrzenie się mojej pracy ;), mam jednak nadzieję, że to dopiero początek mojej kreatywności ;]
Ostatnio zmieniony 2016-08-10, 17:06 przez Pakita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

A nie myślałaś, by zrobić np. wyższą kolumnę?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#6 Post autor: Pakita »

legosamigos pisze:A nie myślałaś, by zrobić np. wyższą kolumnę?
Owszem, ale coś takiego jak pół-kolumna wygląda jak dla mnie nie za fajnie. Więc wybór był prosty: albo kolumna pełną gębą albo pomnik.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Pakita, pochodnia bez ognia? Nieeee!

Dzięki za numery klocków!

W pierwszej chwili pomyślałem, że to czapka kucharz, ale w drugiej naszło mnie: "po co Lego łysy szef kuchni z przeźroczystą czapką?". Już znalazlem w jakich zestawach była i wiem. Na klosz świetna, zarówno skierowana w dół jak i ku górze.

Dokładnie o te jedynki mi chodziło. Ładne są.
Pakita pisze:mam jednak nadzieję, że to dopiero początek mojej kreatywności ;]
Ja też. Będzie co podkradać;)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#8 Post autor: Pakita »

Durzy pisze:Na klosz świetna, zarówno skierowana w dół jak i ku górze.
No jak dla mnie to prawdziwa perełka.
Dlatego od jakiegoś czasu preferuję budowanie w LDD - bo można dogrzebać się do klocków, po które normalnie bym nie sięgnęła nie wiedząc o ich istnieniu. Niestety budowanie w LDD, w moim przynajmniej przypadku, ma jedną wadę - mogę więcej niż z dostępnymi mi faktycznie zasobami klocków, więc zwyczajnie odstręcza mnie grzebanie w klockach i budowanie "na żywca". Do tego stopnia, że zwyczajnie nie chce mi się tego budować w realu (zamierzam do tego wykorzystać innych ^-^ , ku ich uciesze) .Tak już było przy okazji mojego Szpitala - ja nie nałożyłam tam nawet jednego klocka, wszystko zbudował lookl. Zaczynam domniemywać, że bardziej pasuje mi rola projektanta niż budowniczego. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale na pewno ma wpływ na zwiększenie mocy przerobowych w zakresie ilości projektów. Także odnośnie Twojego
Durzy pisze:Ja też. Będzie co podkradać;)
to myślę, że możesz już zacierać ręce :D.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#9 Post autor: JAREMA. »

Pakita pisze:Niestety budowanie w LDD, w moim przynajmniej przypadku, ma jedną wadę - mogę więcej niż z dostępnymi mi faktycznie zasobami klocków
najgorzej jak stracisz kontrolę, ja zacząłem projektować mecha a teraz mam 12tys klocków i przestaje wierzyć że to jest możliwe do zbudowania w realu :) no i końca nie widać a komp za słaby żeby to ogarnąć.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: JK »

LDD niby jest przydatnym narzędziem wspomagającym projektowanie, ale w rzeczywistości to pułapka, prowadząca do "niemożliwych" konstrukcji. Mówiąc krótko LDD to 100% geometrii i 0% fizyki.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#11 Post autor: Pakita »

JAREMA pisze:teraz mam 12tys klocków i przestaje wierzyć że to jest możliwe do zbudowania w realu :)
Nie no, aż takiej ambicji to ja nie mam :P Podziwiam, że za aż tak wielki projekt się wziąłeś :) i mam nadzieję, że jednak kiedyś go w końcu wybudujesz, żeby było co podziwiać.
Ja zamierzam poprzestać na robieniu projektów pod makiety miasta, nie sądzę by wystarczyło mi czasu przez najbliższe 10 lat żeby ogarnąć wszystkie moje pomysły :D W końcu coś innego też trzeba robić (niestety). Kuszą mnie niekiedy i inne cuda, ale zawsze są to małe rzeczy. Ogółem myślę, że nigdy nie przekroczyłabym 7tyś. w LDD.
JAREMA pisze:komp za słaby żeby to ogarnąć.
Spróbuj na lapku, dopiero jest ubaw ;D.
Mówiąc krótko LDD to 100% geometrii i 0% fizyki.
No jakby nie patrzeć to ciężko go raczej nazwać samodzielnym programem, przez ignorancję fizyki właśnie. Czasem pozwala na tak mało, że jest dobrym strażnikiem "legalności" wszelkiego rodzaju mocowań. Nawet czasem zbyt dobrym :D. Ale można w tym właśnie dostrzec plus - jak musisz zrobić pracę budowaną na 100% zgodnie z metodami Lego, to on skutecznie Cię powstrzyma przed złamaniem owych zasad.

ODPOWIEDZ