[MOC] Stalowa Wola Ł-34

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#31 Post autor: Kruk »

Noo to i czas na mnie skoro film już jest. Tak więc, jako wielki fan prac Żbika nie mogę za wiele napisać , gdyż już wszystko zostało napisane. Model jako sam pierwowzór jak już Eric zauważył jest dość noo kanciastą maszyną i ciężko oddać mimo wszystko ten efekt w klockach, a moim zdaniem udało się to Żbikowi bardzo dobrze. :) Jak zwykle ilość funkcji upchanych do modelów (czyt. silników) jest przeogromna jak na taki model, może to właśnie zaleta tej kanciastej budowy pierwowzoru dała takie pole do manewru. Zadziwiająco dobrze działa pneumatyka bez żadnych skoków mocy, tutaj oficjalnie proponuje zgłosić Żbika do tytułu mistrza w pneumatyce ;D, chyba więcej dodawać nic nie muszę. Jedynym drobnym niedociągnięciem jest ta L'ka napędzająca model, wymienić ( jeśli się da ) na XL i po problemie. :) Kabina dobrze że jest zakryta, psuła by odbiór pozostawiona z bebechami na wierzchu. Przekonać się tylko do naklejek i jest perfect. :D Świetna robota Żbiku, super mieć takich budowniczych/modelarzy u nas w kraju. Gratulacje, ino tylko ukraść... ;D

P.S. Zamawiam jedną rundkę na jakieś integracji . :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#32 Post autor: Żbik »

Kruk pisze:Zadziwiająco dobrze działa pneumatyka bez żadnych skoków mocy, tutaj oficjalnie proponuje zgłosić Żbika do tytułu mistrza w pneumatyce ;D, chyba więcej dodawać nic nie muszę.
No dziękuję. Pneumatyka, to moja ulubiona dziedzina LEGO, więc może i coś mam do powiedzenia w tym temacie ;)
Kruk pisze:super mieć takich budowniczych/modelarzy u nas w kraju.
Ja myślę, że świat ma sporo do nauczenia się od nas, więc nie powinniśmy mieć kompleksów! :)
Kruk pisze:P.S. Zamawiam jedną rundkę na jakieś integracji . :)
Nie ma problemu. Wpadnij do Jordanowa, to się przejedziesz :)
Ostatnio zmieniony 2016-08-15, 23:12 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33 Post autor: SERVATOR »

Żbiku. Cztery fotki Twojego modelu na stronie głównej TLCB świadczą o tym, że "świat" przyjął ten model z wielkim uznaniem. Zazwyczaj widzę tam jedną, max. 2 fotki. :)

Dla mnie ten model jest bardzo rozpoznawalny, rzekłbym nawet odwzorowany idealnie. Zarzucanie mu rozjechania z proporcjami czy zwiększenia funkcjonalnościami względem oryginału jest czepialstwem. Życzyłbym sobie aby tak dobrych modeli jak ta Ł-ka było znacznie więcej.
Inna sprawa, że na żywo ten model zyskuje dodatkowo. Dopiero wtedy widać jak on jest okazały/duży i bardzo bawialny.
Gratuluję końcowego efektu! Na dziś jest to dla mnie faworyt w konkursie na MOC Sierpnia.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#34 Post autor: Żbik »

SERVATOR pisze: Żbiku. Cztery fotki Twojego modelu na stronie głównej TLCB świadczą o tym, że "świat" przyjął ten model z wielkim uznaniem. Zazwyczaj widzę tam jedną, max. 2 fotki. :)
Kurde, nie wiedziałem! Mam wolne, więc czytam po raz drugi cały Internet, ale że tak zarzucili, to nie wiedziałem :)
SERVATOR pisze:Dla mnie ten model jest bardzo rozpoznawalny, rzekłbym nawet odwzorowany idealnie. Zarzucanie mu rozjechania z proporcjami czy zwiększenia funkcjonalnościami względem oryginału jest czepialstwem. Życzyłbym sobie aby tak dobrych modeli jak ta Ł-ka było znacznie więcej.
Inna sprawa, że na żywo ten model zyskuje dodatkowo. Dopiero wtedy widać jak on jest okazały/duży i bardzo bawialny.
No miałeś to szczęście, Servatorze, widzieć go w realu przed medialną prezentacją, więc tylko wypada mi się ucieszyć z Twoich słów :) Zawsze jest tak, że model w realu bije na głowę wirtualne reprezentacje.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#35 Post autor: Jellyeater »

https://www.youtube.com/watch?v=orUXFLy7KU0

Tyle ode mnie. Tylko na tym filmiku można by wyciąć te przestoje maszyny co pilot nie działał. Robiłoby to lepsze wrażenie. Jeszcze lepsze. Takie wycięcie to można zrobić i w edycji youtube.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#36 Post autor: Bricksley »

SERVATOR pisze: Zarzucanie mu rozjechania z proporcjami czy zwiększenia funkcjonalnościami względem oryginału jest czepialstwem.
Do tej pory wydawało mi się że na tym forum jako jednym z nielicznych można wyrazić jeszcze swoją opinię, ale jak widać of razu będzie się posądzonym o czepialstwo, pisanie "pociesznych" komentarzy czy w co drugim wpisie sugerowanie że komuś coś raczyło się nie spodobać w MOCu... Jeżeli coś mi się nie podoba to mam prawo i będę z niego korzystał w celu wyrażenia swojej opini.
Ostatnio zmieniony 2016-08-16, 07:38 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#37 Post autor: Żbik »

Bricksley pisze:Jeżeli coś mi się nie podoba to mam prawo i będę z niego korzystał w celu wyrażenia swojej opini.
Zacytuję klasyka:



Karolu, korzystaj z tego prawa, ale mądrze! Ja bym oczekiwał, że ze swoim wykształceniem wypowiesz się w temacie mechaniki, geometrii ruchów ramienia/łyżki, promienia skrętu, a nie że będziesz na siłę doszukiwał się milimetrowych różnic w wyglądzie! Po Twoich wypowiedziach widać, że się nie zgadzasz ale w sumie, to się zgadzasz, bo nie bardzo wiadomo jak inaczej - zastanów się 3 razy zanim coś napiszesz :) Za 5 lat będzie tylko wstyd...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#38 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:a nie że będziesz na siłę doszukiwał się milimetrowych różnic w wyglądzie!
A pokaż rysunki techniczne od tej ładowarki, bo mi też wydaje się że coś z proporcjami nie gra.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39 Post autor: SERVATOR »

Bricksley pisze:
SERVATOR pisze: Zarzucanie mu rozjechania z proporcjami czy zwiększenia funkcjonalnościami względem oryginału jest czepialstwem.
Do tej pory wydawało mi się że na tym forum jako jednym z nielicznych można wyrazić jeszcze swoją opinię, ale jak widać of razu będzie się posądzonym o czepialstwo, pisanie "pociesznych" komentarzy czy w co drugim wpisie sugerowanie że komuś coś raczyło się nie spodobać w MOCu... Jeżeli coś mi się nie podoba to mam prawo i będę z niego korzystał w celu wyrażenia swojej opini.
A mi można to uznać za czepialstwo. :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#40 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:Żbiku. Cztery fotki Twojego modelu na stronie głównej TLCB...
A mi wyskoczyła taka informacja:

"Połączenie nie jest bezpieczne

Właściciel witryny thelegocarblog.com niepoprawnie ją skonfigurował. Program Firefox nie połączył się z nią, aby chronić użytkownika przed kradzieżą informacji."



Eurobricks akurat ogłosił konkurs TECHNIC PNEUMATIC CONTEST, więc startuj panie Żbiku :)
Ostatnio zmieniony 2016-08-16, 12:16 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#41 Post autor: CamelXP »

legosamigos pisze:Eurobricks akurat ogłosił konkurs TECHNIC PNEUMATIC CONTEST, więc startuj panie Żbiku :)
Z tego co widzę, to tam PF'y mogą być użyte jedynie do napędu kompresora, więc odpada.

A skoro już napisałem ten post, to:
- model bardzo ładny i niezwykle funkcjonalny.
- osobiście mnie również nie bardzo podobają się odsłonięte bebechy
- czy proporcje się trzymają? Do tego przyczepią się tylko znawcy tematu (i w sumie mają do tego prawo). Pozostałe 98% nie jest nawet świadome istnienia oryginału.
Ostatnio zmieniony 2016-08-16, 13:12 przez CamelXP, łącznie zmieniany 1 raz.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#42 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:
Żbik pisze:a nie że będziesz na siłę doszukiwał się milimetrowych różnic w wyglądzie!
A pokaż rysunki techniczne od tej ładowarki, bo mi też wydaje się że coś z proporcjami nie gra.
Nie mam. Jedyne co udało mi się znaleźć, to katalog części zamiennych, gdzie rysunki są zniekształcone. Budowałem ze zdjęć, na oko.
CamelXP pisze:- osobiście mnie również nie bardzo podobają się odsłonięte bebechy
Mogę spróbować zasłonić. Do Jordanowa się z tym chyba wyrobię :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#43 Post autor: Bricksley »

V1 pisze:Karol, a Ł-2 i Ł-200/201/220 - czy jakie tam oznaczenia miały - nie były całkowicie polskie?
I to jest dobre pytanie :D Historia Ł-34 zaczyna się w zasadzie od ładowarki Ł-3P i to do niej odnosi się stwierdzenie o pierwszej skonstruowanej przegubowej ładowarce, Ł-34 miała premierę 3 lata później w 1976 r. i była mocno oparta o poprzedniczkę. Jeśli chodzi o maszyny Fadromy czyli Ł-2 i późniejsze to literatura faktycznie mówi że to były polskie konstrukcje. Niestety nie jestem zaznajomiony z historią, a w zasadzie z datami wprowadzania na rynek maszyn Fadromy więc ciężko mi stwierdzić czy były skonstruowane wcześniej czy później, ew. istnieje też ryzyko że były to kupione licencje zagranicznych producentów ale przerobione/dostosowane do naszych wymagań i produkowane u nas i były określane jako całkowicie polskie produkty. Tak było np. ze spycharkami Huty Stalowa Wola, gdzie w latach '70 kupiono licencje od International Harvester. W podobny sposób miała się historia innych polskich maszyn i pojazdów, gdzie były to kupione licencje ale przerobione, rozwijane i produkowane u nas i były uznawane jako nasze maszyny. Wracając do wrocławskiej Fadromy to przydałby się ktoś dość znający jej historię. Swoją drogą postaram się poszukać w literaturze coś więcej o ich ładowarkach kołowych (ale tych naziemnych), o górniczych to Longer wie więcej ;)
Żbik pisze:Zacytuję klasyka:



Karolu, korzystaj z tego prawa, ale mądrze! Ja bym oczekiwał, że ze swoim wykształceniem wypowiesz się w temacie mechaniki, geometrii ruchów ramienia/łyżki, promienia skrętu, a nie że będziesz na siłę doszukiwał się milimetrowych różnic w wyglądzie! Po Twoich wypowiedziach widać, że się nie zgadzasz ale w sumie, to się zgadzasz, bo nie bardzo wiadomo jak inaczej - zastanów się 3 razy zanim coś napiszesz :) Za 5 lat będzie tylko wstyd...
Ja bym też czegoś więcej oczekiwał niż cytowania klasyka... A za 5 lat to będzie 2021 r.

Co do działania to wspomniałem że po filmie wydaje się ładnie pracować ;) Promienia skrętu nikt nie będzie mierzył co do stopnia używamy tutaj znanego układu zbudowanego z siłowników 48mm które dobrze działają w jednym położeniu dając takie a nie inny kąt i zawsze wystarczał. Oryginał ma 40° w każdą stronę, w Lego uzyskiwało się z tego co pamiętam ok. 30-35° więc nie ma co się czepiać. Poprawną ocenę geometrii wysięgnika utrudniają zdjęcia które są robione z góry przez co zaburzają odbiór, ale patrząc po filmiku to łyżka w dolnym położeniu wysięgnika zdaje się mieć poprawne zakresy, choć nie zaszkodziłoby aby trochę więcej obracała się na siebie a poprawnie mówiąc zamykała, ale znam tutaj problemy z geometrią w świecie klocków. Natomiast szkoda że nie pokazałeś położenia łyżki poniżej gruntu, z tym że tyle co po zdjęciach widzę tak dobrałeś ustawienie siłowników że się fizycznie niżej nie da zejść. Co zaś tyczy się górnego położenia to odnoszę wrażenie że przy pełnym otwarciu łyżki, a także i przy wymaganych 45° wysokość wysypu jest mniejsza niż w oryginale. I tu jako ciekawostka stosowanie do obrotu łyżki cięgieł w układzie równoległym (tak jak tutaj) ma lepsze parametry wysokości wysypu niż przy układzie Z-towym, niestety jeśli chodzi o parametry dynamiczne czyli m.in. siłę wyrywającą to sytuacja ma się dokładnie na odwrót.

Wspomniałeś że były prostokątne lampy przednie, daj jakiegoś linka cokolwiek. O ile wiem seryjnie wychodziły tylko okrągłe reflektory.

Co do proporcji to zrób (nawet komórką) fotkę z boku (ale nie od góry), od tyłu i z samej góry - ot po prostu zzrzutuj ładowarkę to porównamy (jakieś tam rysunki mam).
Ostatnio zmieniony 2016-08-16, 21:31 przez Bricksley, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#44 Post autor: legosamigos »

A ja chciałbym zobaczyć, jak ta ładowarka porusza się po tej fasolce ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#45 Post autor: SERVATOR »

Prostokątne lampy specjalnie dla Ciebie Karol. :)

Obrazek

ODPOWIEDZ