[MOC] Liebherr LTM 1350-6.1

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

[MOC] Liebherr LTM 1350-6.1

#1 Post autor: Maks »

Obrazek
Dzisiaj pragnę zaprezentować swój najnowszy model. Jest to samobieżny żuraw teleskopowy, sześcioosiowy Liebherr LTM 1350-6.1. Jego maksymalny udźwig to jak wskazuje nazwa 350 ton, to średni żuraw z palety modeli Liebherra. Mój model jest wykonany w skali 1:22, to mniej więcej taka sama, w jakiej są robione modeli z Minilandów. Pracowałem nad nim od stycznia tego roku. Bez wątpienia największa rzecz jaką zbudowałem.

Obrazek
Liebherr LTM 1350-6.1 (2) by [Maks], on Flickr

Model było potwornie trudno sfotografować, zwłaszcza, że mój aparat to pięcioletni kompakt, który najlepsze lata ma już za sobą. Próbowałem robić zdjęcia na dworze, lecz najmniejszy podmuch wiatru był śmiertelnym zagrożeniem dla tła takich rozmiarów, jakie było konieczne do tak dużego modelu. Zdjęcia które prezentuję są robione w domu, pewnie trochę odbiegają od standardów forumowych, lecz mam nadzieję, że wszystko na nich widać. Spora różnica między fotkami dźwigu złożonego a rozłożonego to nic innego jak zasługa kłopotów z ostrością aparatu przy większych obiektach.


Obrazek
Liebherr LTM 1350-6.1 (3) by [Maks], on Flickr

Model nie ma żadnych silników, skrętne koła mają dwa skrajne "tandemy", jest to sprzężone. Żadnego kręciołka do sterowania nie ma, po prostu łapie się za koła i skręca :) Kółka są lekko rozciągnięte, bo tak wynikało ze skali. Oryginalny rozmiar tych opon to 62mm średnicy, ja naciągnąłem je na "motocyklowe" kółko z przyklejoną oponą, co dało 67mm. Podpory wysuwają się dwustopniowo, jak w oryginale. Boom jest trzysekcyjny, oryginał ma ich więcej. Ponadto wewnętrzne sekcje są krótsze, bo gdyby miały taką samą długość jak zewnętrzna, to całość ważyła by zbyt dużo i siłownik tak jak jest zbudowany, nie byłby w stanie tego utrzymać. (Co nie znaczy, że teraz trzyma na słowo honoru, taki rozmiar jest optymalny i całość jest stabilna).

Link do zdjęć

http://www.brickshelf.com/gallery/MaksM ... 350/a1.jpg Pierwsza seria, należy zmieniać kolejne cyferki w linki od "a1" aż do "a13"- nie ma przerw.

http://www.brickshelf.com/gallery/MaksM ... 50/aa1.jpg Druga seria, tym razem należy zmieniać od "aa1" aż do "aa15"- też nie ma przerw.

Cała galeria będzie tu po cenzurze.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Marzyłem całe życie, by coś opublikować w dziale MT.

PS2. Zdjęcie główne poprawione przez Stelario. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2016-09-08, 18:16 przez Maks, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#2 Post autor: Kruk »

Bardzo ładny i szczegółowy model żurawia, widać że zadbałeś o szczegóły i dobrą skalę, szkoda że nie pokusiłeś się o żadne silniki czy korbki no ale to w końcu model team, nie mniej korbkę do skręcania to jednak by się przydała bo nawet oryginalna seria Model Team miała skręcanie. Bardzo mi się podoba. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Ogólnie nie przepadam za czarnymi modelami, ale twoja konstrukcja ma urok. Czarny kolor oraz charakterystyczne opony przypominają mi stare zestawy LEGO. Bardzo dobrze odwzorowany model, szczególnie podoba mi się ramię dźwigu, które jest świetnie wyprofilowane. Poza tym wszystko jest tak jak powinno być, proporcje są idealne, z daleka nie wygląda jak LEGO, tylko bardzo dokładny model do sklejania ;)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Możesz dodać miniaturki przez generator Sariela:

http://thumbs.sariel.pl/

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#5 Post autor: TiTo & Anakin »

Dla mnie świetna robota :) zawsze mnie fascynowały rożnego rodzaju dźwigi im większy tym piękniejszy :)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: MarcinMK »

Mój ulubiony kolor czarny i czerwony. Bardzo ładny model. Mi się podoba, piękny MOC.

zantevski
Posty: 68
Rejestracja: 2015-01-06, 13:05
Lokalizacja: UK Midlands
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: zantevski »

Bardzo udany model żurawia. Prezentuje się znakomicie w czarno czerwonej kolorystyce. Myślę, że wielu właścicieli firm świadczących usługi dźwigowe chciałoby mieć taki model w gabinecie. Generalnie lubię również technicowe dźwigi, ale MT coś ma w sobie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Szkoda, że model nie ma żadnych silników, bo aż się prosi o zmotoryzowanie tego zestawu. Mimo to fajny żuraw :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: BONBINI »

Bardzo dokładny model. Trzyma się skali, choć wydaje się nieco za długi. Ładne ramię, choć na początku wydawało mi się zbyt gołe i gładkie, ale ten typ akurat tak ma. Bardzo podoba mi się sam hak, jest świetnie wykombinowany.
Szkoda, że nie ma żadnych mechanizmów, choćby układu kierowniczego. Przy takim symetrycznym układzie 6-osiowym bardzo łatwo można zaadoptować układ skrętu taki jak w zestawie 8053. Środkowe dwie osie bez skrętu, a pozostałe z różnym kątem regulując położenie listwy zębatej względem osi. Żadnych przekładni, tylko jedna oś układu kierowniczego.
Tak czy inaczej model piękny. :-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ