RC Race Buggy Battery / Receiver Unit

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

RC Race Buggy Battery / Receiver Unit

#1 Post autor: Muszel »

Witajcie ponownie.

Wylicytowałem za grosze (~60zł) 2 odbiorniki do silników buggy, jeden z dodatkowym pomocniczym portem 6272c01, drugi bez (z zestawu Hot Flame) 6293c01.
Zwykła licytacja, sprzedawca nie sprawdzał czy działają.

Chciałbym Was zapytać czy jest jakiś sposób umożliwiający sprawdzenie sprawności odbiornika? Mam silniki, mam przewody, akumulatory, antenki, nie mam pilota. Będę pewnie szukał, ale w PL w zasadzie nie do dostania. Do tego czasu chciałbym wiedzieć, czy mam sprawny przynajmniej jeden odbiornik.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#2 Post autor: OmenGda »

Możesz rozebrać i sprawdzić ślady korozji. Np czy płytka się gdzieś nie rozwarstwia od zalania baterią albo wodą. Ale tak ogólnie bez pilota to lipa. Mam trzy takie i w każdym coś jest nie tak. Mam piloty więc możesz podesłać to sprawdzę. W razie jak będą zepsute bardzo chętnie odkupię na części to może uda mi się naprawić moje :)

Ps. Ze znanych mi usterek to:
1 zwarcie układu sterującego - włączysz i mimo braku ruszania pilotem silniki cały czas pracują,
2 uszkodzone zębatki serwo - skrecasz a serwo strzela - jest tam coś w rodzaju sprzęgła co szybko się wyrabia - jeśli mocno wyrobione to nawet przy najmniejszym obciążeniu nie chce działać,
3 przepalone przewody od dodatkowego lub podstawowego wyjścia - wiek powoduje, że izolacja z nich sama odpada niestety,
4 problemy z zasięgiem - to czasem wina pilota a czasem odbiornika - rozstrajają się - nikt mi tego nie byl w stanie naprawić czego efektem jest czasem zasięg taki jak na irda :-/

Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłem :-)

Generalnie to już jest stary i wypracowany sprzęt i ciężko dostać w dobrym stanie lub naprawić jak padnie. Już się po trzecim zepsutym wyleczyłem z ich kupowania. Teraz już tylko szukam na części. Zdecydowanie taniej kupić porządny sbrick czy buwizz, którym można sterować z dowolnego telefoniku.
Ostatnio zmieniony 2016-10-03, 18:51 przez OmenGda, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Muszel »

Jasne, sporo pomogłeś ;)

Możliwe, że przyszłościowo pomyślę o czymś innym (Sbrick, buwizz), ale widzisz... była licytacja, i jakoś tak wyszło, że wygrałem, a drogo nie było ;) no i jedynie ten moduł jest w stanie wyciągnąć max z tych silników.

Na pewno będziemy w kontakcie. Fajnie by było, jakbym znalazł kogoś z Łodzi z takim pilotem.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#4 Post autor: OmenGda »

Zobacz też, jak wygląda obudowa. Czy nie ma śladów otwierania - jakieś odkształcenia na łączeniach. Zobacz też śruby czy są całkiem czarne. Jeśli były odkręcane to prawie zawsze czarna farba z nich jest przynajmniej lekko zdarta.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ