[MOC] [Modular] Kamienica Pod Wachlarzem

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#16 Post autor: legosamigos »

A te nogi wystające w oknie to robią za firankę? :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#17 Post autor: Pakita »

Cieszy mnie, że pojawiła się kolejna kamienica w Twoim wydaniu :), lubieżny pomysł też mnie cieszy :D.Jednak muszę stwierdzić, że Szkoła Tańca podobała mi się dużo bardziej.

Zgadzam się z V1, że kolorystyka nie jest mocną stroną Twojego budynku. Natomiast mi przeszkadzają mocno te beczki. Jak patrzę na Twój budynek to cały czas wydaje mi się, że te beczki tan powinny być wepchnięte głębiej (jeśli mają być zdobieniem), bądź nachylone pod kątem (jeśli to daszek nad oknem). Tak kłują mnie w oczy. Podobne odczucia mam względem linii beczek na piętrze - mam nieodparte wrażenie, że jest za duża przerwa między tą linią a linią, w której następuje dach. Nie mam porównania ze zdjęciem, a architektem nie jestem, ale cały czas wydaje mi się, że ta linia belek tan jest tam zbędnie dobudowana.

Mi się jednak Twój dach podoba, choć niedobrze, że się te szpary robią :/. I podoba mi się Twój rozsądnie uzasadniony sposób na ukrycie, że nie ma wnętrza. Słusznie, nie są to bowiem widoki dla małoletnich przeznaczone ;P.

Co do wachlarza, to też uważam, że ostatnia wersja jest oczywiście najlepsza, a z kwiatkami wygląda jakoś tak zgrabniej. Natomiast przyznam szczerze, że problem tegoż wachlarza mnie naprawdę wkurzył ^-^ i zabrał trochę czasu wczoraj po pracy :/. Ponieważ mam od jakiegoś czasu manię legalnego budowania, to dla mnie fakt, że wachlarz trzyma się na słowo jest nie do przeżycia.
Z moich kombinacji wyszła tylko jedna przyzwoita wersja wachlarza, choć ja z niej do końca zadowolona nie jestem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: Mestari »

Trzeba przyznać, że takiego budynku jeszcze w lego nie widziałem ;) Chociaż to nie jest miasteczko portowe, zbłąkany marynarz na pewno się znajdzie ;)

Sam budynek wygląda dość zwyczajnie. Spodziewałem się czegoś z przytupem po Twojej ostatniej produkcji. Ale wpisze się dobrze w naszą zabudowę.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: SERVATOR »

Uwzględniłem kilka uwag. Mam nadzieję, że teraz Wam się spodoba bardziej. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek. Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Nogi jako dach, nogi jako firanki i nogi jako okapy nad oknami? :D Widzę, że zrobiłeś z kilkunastu minifigów inwalidów :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#21 Post autor: bart_ilo »

Teraz lepiej wygląda :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#22 Post autor: Pakita »

SERVATORZE, jest lepiej :) Mam mieszane uczucia co do tego zdobienia na tle beczek tan, ale nie mam pomysłu, by Ci dopomóc, to uznaj, że już się nie czepiam ;).
A odnośnie brutalnej ;P wypowiedzi V1 odnośnie chlebaka, to chyba wiem w czym rzecz. Wydaje mi się, że to ewidentnie przez to, że masz 2-kolorowy dach. Jakby nie było obwódki w bordowym to pewnie "chlebak" by się optycznie nie wytwarzał. Myślę, że gdyby chociaż te części po bokach nóżek wymienić na szare to byłoby dużo lepiej.
Zabezpiecz dobrze wachlarz na czas transportu, żeby go lookl nie rozpirzył ;D

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: Mestari »

legosamigos pisze:Nogi jako dach, nogi jako firanki i nogi jako okapy nad oknami? :D Widzę, że zrobiłeś z kilkunastu minifigów inwalidów :D
Na szczęście (?) takie rozczłonkowane już do nas w supporcie kamieniczkowym przyszły ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24 Post autor: SERVATOR »

Mestari pisze:
legosamigos pisze:Nogi jako dach, nogi jako firanki i nogi jako okapy nad oknami? :D Widzę, że zrobiłeś z kilkunastu minifigów inwalidów :D
Na szczęście (?) takie rozczłonkowane już do nas w supporcie kamieniczkowym przyszły ;)
Wziąłem je w sumie przypadkowo ale okazały się dla mnie całkiem ciekawym a nawet przydatnym elementem. :)

ODPOWIEDZ