[MOC] 1:13 Jelcz 315M - dźwig

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#16 Post autor: Maciej Drwięga »

rekrutacja pisze:wiec ta kosc sloniowa w praktyce mogla oznaczac dosc szeroka game odcieni.
Popularne były też chyba białe, prawda ? Prawdę mówiąc łatwiej mi dyskutować o schematach malowania Kenwortha z lat siedemdziesiątych niż o syrence ;)
smyk pisze:Trudno chyba będzie montowac na ramie kabinę, w końcu lego to głównie kąty proste.
Tak, ale to jest pikuś :) Drzwi także są do zrobienia - nawet nie bardzo głupio to wygląda. Prawdziwą zagwozdkę mam z ścianą czołową, której narożnik jest maksymalnie popaprany (załącznik). Uskok jest tak nieznaczny, że ciężko dobrac jakiś klocek o zlekceważenie tego odbiera jelczowi jego charakterystyczny kształt. Walczę dalej :)

PS. Być może dolna krawędź drzwi będzie 3 (zamiast 4) i analogicznie dolny stopień 2 (zamiast 3) - ale to się potem dopracuje :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

To ze ta sciana jest zcieta to wiesz tylko ty, ja bym sie nie pokumal, a co do drzwi to niby jak zes sobie myslal ze niby jak zrobic te przetloczenia? Bo ja jakiegos genialnego patentu oprocz jump brickow nie mam... Ale jak ich uzyjesz to git, nie ma otwieranych drzwi...

Zdrowia zycze, bo i ja czuje sie jak wypluty.

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#18 Post autor: smyk »

Subtelne stopniowanie kątów w modelach to prawdziwe wyzwanie, czasami niestety trzeba rezygnować z pewnych detali, zostawiać tylko te charakterystyczne (jak Misterzumbi).

Też się z tym morduję ostatnio, kabina nowego mana tga nie należy do najłatwiejszych, przynajmniej nie dla mnie. MOCnego Nowego Roku!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#19 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:Ale jak ich uzyjesz to git, nie ma otwieranych drzwi...
O jakich klockach dokladnie mówisz ?
Prawdę mówiąc przetłoczenia będą przesadzone jeśli by je próbować wykonać z klocków... poza tym uzyskać ich kształt było by trudne bardzo.

Jak na razie wykombinowałem chyba jak zrobić ten skosik - nie będzie dokładnie taki, ale kąt prosty narożnika zostanie złagodzony, co powinno stonować całość i zrobić bardziej jelczową :)

W Nowym Roku wszystkim życzę dużo zdrowia ...

... o, ucho mi się odetkało, ale zaczęło się w głowie kręcić... super..
Ostatnio zmieniony 2006-12-31, 15:31 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#20 Post autor: Misterzumbi »

O plytce 1x2 z kropka na srodku.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#21 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:O plytce 1x2 z kropka na srodku.
Aha... chyba ciężko będzie. Trochę posiedziałem i wyszło jak w załączniku. Oczywiście slope 1x1x2/3 będzie docelowo biały, nie przezroczysty. Ogólnie wymiary się zgadzają, skróciłem jedynie drzwi i stopnie o 1 kropkę, poprawiło to optycznie całość.
Ostatnio zmieniony 2006-12-31, 17:46 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#22 Post autor: Pietruch »

Jak najbardziej przypomina Jelonka.. ;)

Optyczna całość wygląda bardzo dobrze.

Wszystko idzie w dobrym kierunku..

Więcej i bardziej dokładnie wypowiem się, gdy cała bryła przodu ( bądz kawałek ) będzie gotowa(y).
Ostatnio zmieniony 2006-12-31, 18:42 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

I ja się wypowiem. MOC zapowiada się ciekawie, rama też ładnie zrobiona. Lecz jak teraz patrzę na kawałek kabiny to wydaje mi się jakaś taka dziwna, byc może przez to, ze to robocza wersja. Czekam na dalsze zdjecia.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#24 Post autor: Misterzumbi »

Czy moge ponarzekac?

Po pierwsze bardzo ale to bardzo dobrze ci wyszedl do tej pory. Ja tam jestem zadowolony, wiesz euforia bije w mozg (czytaj nadzieja na stara w MT nie TT).
Co mi sie nie widzi to jest ten reflektor z przodu, moglbys sprobowac czegos takiego:

Obrazek

przezroczysty, zamontowany na round plate 2x2, przewlec oske dluga na dwa i zamontowac do kabiny nastepnym roundplatem 2x2. Zapewniam cie ze takie rozwiazanie trzyma i wyglada fantastycznie. Na oko to masz tez dosyc miejsca zeby tak wlasnie zrobic.

Czy ten szary kafelek na blotniku zostanie, czy zamienisz go na 1x2 grill?

Czy maska bedzie sie otwierac?

Zamiast uzywac tych Minislopes, moglbys zbudowac ten caly panel (4x5 z tym grillem) na plytke 4x4 i zamontowac caly podzespol "krzywo" czy tam pod katem...

Nie mam ani jednego pomyslu na przetloczenia we drzwiach, zero, nada, niente...


Ale tak w ogole to geniusz, super, wilgotne rece, i to na tyle ze wydlubalem te wiekie kola technica z orginalne zapakowanego 8865 i chyba poprobuje kopiowac.
Tak sobie tez mysle (ino mysle!)czy by tak nie zbudowac Malucha do skali?

Pozyjemy zobaczymy, Zdrowko

Adam
Ostatnio zmieniony 2007-01-01, 14:52 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#25 Post autor: Scaner »

Misterzumbi pisze: Tak sobie tez mysle (ino mysle!)czy by tak nie zbudowac Malucha do skali?
TAK!
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#26 Post autor: Robson »

WITAM bardzo ladny model, czekam na nastepne fotki. Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#27 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:Co mi sie nie widzi to jest ten reflektor z przodu, moglbys sprobowac czegos takiego:
Tak zrobiłem w starze i tak też będzie docelowo tutaj - nie jestem tylko pewien, czy montowany będzie na osi czy coś innego wymyślę...
Misterzumbi pisze:Czy ten szary kafelek na blotniku zostanie, czy zamienisz go na 1x2 grill?
Zamienie, to jest cały czas mocna beta. Już 5 raz robię cały narożnik - buduję lewy, wiem co zmienić, buduję prawy patrząc na lewy, potem znowu coś zmieniam na lewym wzorując się na prawym i tak w kółko. Właśnie dotarłem do bardzo satysfakcjonującej wersji z skróconymi nieco stopniami do kabiny. Pewnie jeśli się co zmieni, to nieliczne detale :) Jutro dam fotki.
Misterzumbi pisze:Czy maska bedzie sie otwierac?
Już się otwiera na tych fotkach, tyle że używa nowych zawiasów z ząbkami, w tej chwili mam już zbudowany mechanizm na tradycyjnych zawiasach - będzie można trzasnąć klapą ;)
Misterzumbi pisze:Zamiast uzywac tych Minislopes, moglbys zbudowac ten caly panel (4x5 z tym grillem) na plytke 4x4 i zamontowac caly podzespol "krzywo" czy tam pod katem...
Dobre, dobre, zobaczę jak to wyjdzie :)
Misterzumbi pisze:Nie mam ani jednego pomyslu na przetloczenia we drzwiach, zero, nada, niente...
Ja też, dlatego zadbam aby inne charakterystyczne atrybuty Jelonka zatuszowały ich brak...

Myślę, że do końca tygodnia wymodeluję bryłę kabiny i będę wiedział jakich klocków mi brakuje. Fantastyczny projekt, nie sądziłem, że będzie taką zagwozdką :)

DODANE: no i mam zarys jako taki. Jeszcze tylko dach, poprawki karoserii, wnętrze, uzbrojenie podwozia, silnik i jakaś zabudowa ;)

Obrazek
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#28 Post autor: Robson »

WYGLADA super , bosko tylko po co te czerwone wstawki (imitujace rdze:P)??
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#29 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:WYGLADA super , bosko tylko po co te czerwone wstawki (imitujace rdze:P)??
Najpierw bawię się kształtem, potem będę się zastanawiał jakie klocki muszę dokupić :) Białych takich mi zabrakło akurat :)

Zapomniałem: drzwi się otwierają (co widać, bo są zawiasy) i klapa silnika się otwiera (co też może być widać, bo są symetryczne dziury jak na zawiasy ;) ).
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#30 Post autor: Pietruch »

Wygląda coraz lepiej... Będzie to napewno bardzo ładny model.
Światła wyglądają lepiej niż poprzednio.
Chłodnica, przedni błotnik, światła ( można wymieniać i wymieniać ) po tym już można poznać pięknego Jelcza w skali 1:13. :)
Zdjęcia plenerowe, wyjdą napewno idealnie. :)

Jestem pod wielkim wrażeniem... :ok:
Ostatnio zmieniony 2007-01-03, 19:49 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ