[MOC] 1:13 Jelcz 315M - dźwig

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#31 Post autor: Kubrick »

Maciej Drwięga, znowu potwierdzasz to,ze jestes moim MT-BOGIEM :D Cos pieknego :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#32 Post autor: smyk »

Maska już wygląda bardzo dobrze, swiatełka tylko przezroczyste zainstalować...
Poprawiłbym za to błotniki, zaokąglił je.

Pracujemy nad podobnej wielkości projektami, ale mimo że później zacząłeś, przeganiasz mnie. A przecież mam wolne...

Po chyba znak, że muszę posegregować lepiej klocki.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#33 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:Po chyba znak, że muszę posegregować lepiej klocki.
Pokaż lepiej bardziej okrągłe błotniki :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#34 Post autor: Pietruch »

A czy prubowałeś dać - jest to chyba plate śliski ( światełko ) 1x1. Tam gdzie wystają study przy błotnikach. Zmienia to ich wygląd . ??


EDIT:
Smyk - to jest bardzo dobra część, ale ogranicza nadkola. Nie wiadomo czy nie wyjdą za duże lub za małe. !!
Ostatnio zmieniony 2007-01-03, 22:47 przez Pietruch, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#35 Post autor: smyk »

Przy stopniach dałbym to:
białe
a z tyłu zostawił tak jak już jest - szczególnie, że masz ten fajny skosik (zwężającą się kabinę). Powinno dać się łatwo zamontować. Drzwi po drobnej przeróbce chyba ciagle by się otwierały.

Mogę się mylić. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 2007-01-03, 22:37 przez smyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#36 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:Przy stopniach dałbym to:
Powiem Ci, że kombinowałem z różnymi łukami i nawet w pomyśle na Jelonka miałem je cały czas w głowie, ale problem jest z promieniem łuku. Żaden z nich nie pasuje do promienia koła 24x43 i wygląda to pokracznie, tym bardziej, że błotnik w Jelczu jest prowadzony po współśrodkowym okręgu z linią koła... Taki łuk był by idealny, gdyby miał promień krzywizny taki sam lub ciut większy jak koło 24x43 :( A takich nie ma...
To samo tyczy się tego elementu http://www.peeron.com/inv/parts/2339 na tył błotnika - fajne dla koła 68.8x24, ale nie dla tych większych :(
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#37 Post autor: smyk »

Rozumiem. A gdyby spróbować przednią część błotnika zrobić z zawiasów obłożonych tilem 1x2? Przytwierdza się go tak fajnie, że można próbować uzyskać coś zbliżonego do okręgu.

Tylko nie wiem czy by się trzymało dobrze.

EDIT:
Zrobiłem sobie kawałeczek takiego łuku z zawiasów i się nieco rozczarowałem.
Ostatnio zmieniony 2007-01-04, 10:46 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#38 Post autor: dmac »

Zostaje jeszcze rozwiązanie barbarzyńskie...
Pamiętacie może piękny most autorstwa Lomero? O, ten: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=1804&start=0
Otóż jego łukowa nawierzchnia pokryta kaflami to nic innego, tylko ten klocek: http://www.peeron.com/inv/parts/3865?img=20970

Gdyby tak wygiąć go jeszcze mocniej, większość ukryć w kabinie, a wystającą na zewnątrz część pokryć kaflami 1x1.... Barbarzyństwo, jak wspominałem :) . Ale mogłoby się sprawdzić.

Aha, zapomniałem napomknąć, że model zapowiada się znakomicie :) .
Cały czas zastanawiam się nad problemem wytłoczeń na drzwiach, ale jedyne rozwiązanie, jakie przyszło mi do głowy, do drzwi z pionowo ułożonych płaskich o zmiennej grubości, pokrytych kaflami.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#39 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:Tylko nie wiem czy by się trzymało dobrze.
Eeetam. Super pomysł. Właśnie coś takiego zrobiłem - wprawdzie w kolorach tęczy, ale wygląda fajnie. Pojawiły się małe szeliny na łączeniu zawiasów, to jednak nie przeszkadza. Fajnie, dzięki za pomysł :)
Wytrzymałość nie ma tu znaczenia wielkiego, bo nadkole na tym odcinku nie przenosi żadnego obciążenia. Tak samo łatwo jest to przekrzywić jak urwać kawałek poprzedniej wersji, więc w sumie pikuś :)
dmac pisze:Gdyby tak wygiąć go jeszcze mocniej, większość ukryć w kabinie, a wystającą na zewnątrz część pokryć kaflami 1x1.... Barbarzyństwo, jak wspominałem . Ale mogłoby się sprawdzić.
Nieee... Utrzymanie tak mocno wygiętego klocka wymagało by naprawdę solidnej kostrukcji reszty a pamietać trzeba, że przednie zawieszenie i tak będzie dźwigało spore obciążenie kabiny... a podwozie dużo słabsze niż w K100...
dmac pisze:Cały czas zastanawiam się nad problemem wytłoczeń na drzwiach, ale jedyne rozwiązanie, jakie przyszło mi do głowy, do drzwi z pionowo ułożonych płaskich o zmiennej grubości, pokrytych kaflami.
Weźcie pod uwagę, że budując w ten sposób musiał bym całą kabinę obłożyć kaflami i tylko pozostawić wyżłobienia...
Ostatnio zmieniony 2007-01-04, 11:21 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#40 Post autor: smyk »

Dmac wprowadził moje myśli na odpowiednie tory.

Trzeba doczepić
http://www.peeron.com/inv/parts/2555
albo te http://www.peeron.com/inv/parts/4070
albo jeszcze jakieś inne
do wygiętej rurki
http://www.peeron.com/inv/parts/75

daje się łatwo kształtować i promień można zmieniać do woli

Smacznego!
Ostatnio zmieniony 2007-01-04, 11:27 przez smyk, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#41 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:daje się łatwo kształtować i promień można zmieniać do woli
Nie podzielam euforii :) Zawiasy pozwalają dużo prościej usyskać zbliżony estetycznie efekt i naturalnie można uzyskać dwa charakterystyczne załamania przedniej części błotnika... Takowoż mi się wydaje.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#42 Post autor: smyk »

To już jak Ci wygodniej :)
Któreś rozwiązanie powinno dać pożądany efekt.

(Forum się przez kilka minut nie chciało ładować)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#43 Post autor: Misterzumbi »

A ja przyczepie sie do czegos innego, otoz, mnie sie jakos wysokosc kabiny nie widzi, moze zdjecie po prostu strzelone z (dla mnie) nienaturalnego kata, moze to tez brak dachu, ale ja bym zamontowal rame okien o jednego klocka nizej, ale moze mam zwidy. Buduj dalej, nie ma co. I nie kombinowac z blotnikami! Sa dobre, to juz lepjej budowac drzwi plytkami zeby zrobic te wyzlobienia...

Greetings Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#44 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:A ja przyczepie sie do czegos innego, otoz, mnie sie jakos wysokosc kabiny nie widzi
Po dołożeniu dachu wszystko się poprawiło. Teraz jeszcze się męczę z słupkami drzwi i przednimi dachu. Szyby w drzwiach i boczne tylne powinny mieć swoją dolną krawędź 1 - 2 płytek wyżej niż dolna krawędź szyby czołowej, analogicznie z górną krawędzią. Jeszcze słupki i zabieram się za wnętrze... Opublikuję też spóźniony list do Św. Mikołaja albo jelonka przebuduję na czerwono :D

Oto i fotka:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-01-04, 15:28 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#45 Post autor: Misterzumbi »

No, niby sie poprawilo, ale skos przedniej szyby jest teraz zbyt stromy(naprawde)
http://www.oleszyce.org/osp/HPIM2201_.jpg
a czemu klapa (maska) jest nie na rowno z przodem kabiny? czy jest to tylko dlatego ze sciany po obu stronach sa pod skosem?
Wylupil bym tez przednie reflektory o jedna plytke (caly podzespol) i jakos na zdjeciach zderzak wydaje sie zamontowany troche wyzej...

A te drugie schodki to po co? Nie znalazlem ich na zdjeciach, a te dolne tylko wywyzszaja niepotrzebnie kabine...

Moze sie czepiam, ale ten projekt jest dla mnie tak samo wazny jak swoje wlasne...

Zdrowko Adam

PS: A moze takie kolory? :D

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ