Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] [MOD 75910] Roadster
Autor Wiadomość
SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3174
Wysłany: 2016-08-31, 08:22   [MOC] [MOD 75910] Roadster

ROADSTER. Po prostu.
Nie wzorowany na żadnym konkretnym, rzeczywistym pojeździe MOD zestawu 75910 Lego Speed Champions Porsche 918 Spyder.
Samochód powstał wyłącznie z elementów zestawu LEGO 75910. Nie wykorzystałem około 10% dostępnych części.

Ciekawostka.
Mam i złożyłem już kilka zestawów z serii Speed Champions ale dopiero przy budowie tej modyfikacji dotarło do mnie, że samochody z tej serii jako światła mają prawie wyłącznie naklejki... żadnych trans groszków. A to trochę skomplikowało sprawę. :)
Ostatnio zmieniony przez SERVATOR 2016-08-31, 14:31, w całości zmieniany 3 razy  

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1343
Wysłany: 2016-08-31, 09:45   

Samochód bardzo fajnie wygląda.
Trochę przypomina Caterhama.
Duży minus to brak świateł ale wiadomo z czego to wynika.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2012
Wysłany: 2016-08-31, 12:43   

Bardzo pozytywne pierwsze wrażenie.

Tylko samochody w których koła wystają poza obrys karoserii są raczej nielegalne. Nie da się jakoś ich schować w środku?

Maks 

Wpisy: 95
Wysłany: 2016-08-31, 13:19   

Wygląda naprawdę nieźle, zwłaszcza dobry profil z boku. Takie połączenie Caterhama z AC Cobrą :-).

bart_ilo 
VIP

Wysłany: 2016-08-31, 13:58   

Jellyeater napisał/a:
Tylko samochody w których koła wystają poza obrys karoserii są raczej nielegalne. Nie da się jakoś ich schować w środku?

U nas są nielegalne, za to w USA raczej jest to legalne. Jakby koła schować to będzie zostawiać 4 ślady :)

SERVATOR 
VIP

Wysłany: 2016-08-31, 19:39   

Zrobiłem wersję 2 z mniejszymi światłami. W sumie nie wiem, którą wolę...

W albumie na Flickr są też fotki wnętrza.

bart_ilo 
VIP

Wysłany: 2016-08-31, 19:41   

Jak dla mnie druga wersja lepsza :)

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2016-08-31, 19:42   

Teraz wygląda dużo lepiej, rasowo :)

BOP11 || STT

Pakita 

Wpisy: 254
Wysłany: 2016-08-31, 19:47   

I ja się zgodzę, że wyszła z tego całkiem fajna fura :P.
Przypuszczam, że skoro Ci przednie koła odstają, to pewnie nie dało się ich wepchnąć normalnie. To wielka szkoda, bo ogólnie Twój model jest bardzo zgrabny i ten mankament odbiera mu trochę uroku.
Z tymi naklejkami w tych zestawach ze Speed Champions to niestety jest norma. U mnie w domu też są jakieś autka z tej serii i pamiętam, że zawsze się na te naklejki krzywiłam. No, ale ja ogólnie naklejek nie lubię :). Fakt jest jednak faktem, że przez to musiałeś użyć kołpaków jako reflektorów. I to chyba nawet nie byłoby takie złe, gdyby dało się je zsunąć bliżej tych grilli. Wiem, że się nie dało i brak odpowiednich klocków usprawiedliwia brak innych reflektorów, ale jak tak patrzę na maskę to widzę wielkie oczy z bujnymi rzęsami :P.
Mam jeszcze pytanie, może głupie, może nie. Nie bardzo znam się na samochodach (staram się na potrzeby budowania z Lego podszkolić :P ) i spojrzałam na zdjęcia marek, o których wspomniał Maks, ale czy ten roof tile z boku to są drzwi? Bo jeśli tak, to czy nie powinny być obrócone o 180 stopni? Czy to celowy zamysł, żeby nie zostały Ci za tym roof tile jeszcze samotne 1,5 pina?

SERVATOR 
VIP

Wysłany: 2016-08-31, 19:51   

Ja chciałem żeby koła wystawały dlatego przód ma szeroki na 4 study a tył na 6. :)
A roof slope są tu użyte po to żeby tył jest bardziej masywny (miał być taki "nadmuchany"). Inna sprawa, że innego wyboru specjalnie nie było bo szare klocki wykorzystałem wszystkie. ;)
Ostatnio zmieniony przez SERVATOR 2016-09-01, 08:26, w całości zmieniany 2 razy  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2923
Wysłany: 2016-08-31, 20:06   

No niezłe rasowe sportowe autko. Mnie też podoba się druga wersja z mniejszymi światłami, ale widziałeś czerwony kolor świateł z przodu w jakimkolwiek pojeździe? Bo ja nie :) Może wykorzystać te slopy z naklejkami lub nadrukiem imitujące światła z oryginalnego zestawu
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2016-08-31, 20:33, w całości zmieniany 2 razy  

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1213
Wysłany: 2016-08-31, 20:24   

Druga wersja lepsza, ale pierwsza też niczego sobie. Z tych kilku klocków wyszedł całkiem fajny MOD. Leży u mnie w szafie 5 tych zestawów kupionych na promocji, może jeden otworzę i też coś spróbuje zbudować :)

gmkkk 
VIP

Wpisy: 994
Wysłany: 2016-08-31, 21:09   

Druga wersja lepsza mimo czerwonych świateł z przodu. Jest jak dla mnie 1 element, który psuje wygląd auta - grill i coś jak zderzak za bardzo schodzące do dołu, prawie do podłoża. Spróbuj go skrócić i wrzuć fotki jak możesz

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 965
Wysłany: 2016-09-01, 10:44   

Profil auta tj. na zdjęciu z boku prezentuje się naprawdę ładnie.

Natomiast na pozostałych zdjęciach auto zdecydowanie traci na swoim uroku... Ale wiem, że było budowane z 1 zestawu i wyliczanie "niedociągnięć" było by po prostu niegrzeczne.

Podsumowując - fajnie pomyślane.

Durzy 

Wpisy: 1092
Wysłany: 2016-09-01, 18:44   

SERVATOR napisał/a:
Ja chciałem żeby koła wystawały dlatego przód ma szeroki na 4 study a tył na 6. :)

I słusznie, to mu dodaje charakter. Druga wersja lepsza. Przypomina mi to moje zabawy z 31006 - bardzo ciekawy zestaw do "modowania"

Jellyeater napisał/a:
Tylko samochody w których koła wystają poza obrys karoserii są raczej nielegalne.

Ale to jest stary samochód i nie koniecznie na nasz rynek! Wiele Hotrodów, w ogóle nie ma osłoniętych kół.

Pakita napisał/a:
Z tymi naklejkami w tych zestawach ze Speed Champions to niestety jest norma.

Dla mnie, wielkiego fana motoryzacji ta seria to kompletne rozczarowanie. Wam się podoba? Poza naprawdę dobrymi Porsche 917, Fordem F-150, Hot Rodem i czarnym Camaro. Gdyby nie opisy nie rozpoznałbym reszty aut! Do tego te zestawy są drogie. Kosztujący połowę mniej 60113 wygląda znacznie lepiej!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu