Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
60095 Deep Sea Exploration Vessel
Autor Wiadomość
Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2016-09-09, 20:26   

bart_ilo napisał/a:

Wrak jest bawialny ponieważ zawala się część wraku.

Tu się narzuca pytanie dlaczego nie ma tego pokazanego w recenzji?!

Dzięki za uświadomienie! Zmieniłem poprzedni wpis. Jednak Janga to Janga ;)

W podlinkwanym przeze mnie zestawie było o tyle ciekawiej, że jeśli nurek wypychał skarb z paszczy szkieletu to wtedy paszcza automatycznie się zamykała więżąc go. A co do jego "ubogości"... szkielet zajmuje podobną ilość miejsca co wrak statku, a skał jest więcej, różnica polega na zastosowaniu dużego baseplejta, z których lego (prawie) zrezygnowało. Łącząc dna ze wszystkich tamtejszych zestawów miało się prawdziwe podwodne "miasteczko".

bart_ilo napisał/a:
Przy zastosowaniu takiego kadłuba jak w 60014 wyszedłby podobny statek.

Tylko czy zmieściłby się na nim ponton, batyskaf, klatka, dźwig i reszta sprzętu? A jeśli tak, to czy niebyły za wysoki w skutek czego by się wywracał?
Ostatnio zmieniony przez Durzy 2016-09-09, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

Mcq_90 

Wpisy: 49
Wysłany: 2016-09-09, 20:44   

bart_ilo napisał/a:

Jak naklejki po teście? W jakim są stanie?

Trzymają się cało, zanurzenie było na chwilę, celem zrobienia zdjęcia i od razu wytarłem do sucha.

Durzy napisał/a:
Wrak jest mało bawialny. Dlaczego? Mogłoby się coś zawalać przy wyciąganiu skarbu

ależ zawala się i to bardzo spektakularnie. Kiedy poruszy sie sztabki złota, mostek wali się na głowy.
Zgadzam się co do aparatów podwodnych, co z resztą wspominałem w recenzji, zamiast kilku aparatów mogli dać jeden porządny batyskaf, bo tego mi najbardziej brakuje w serii, czego efektem jest żółta łódź podwodna. Podobnie rzecz się ma z helikopterem i samolotem w tej serii, do cholery, mamy tyle latających maszyn, a duzych pływających jednostek niestrażackich i niepolicyjnych mało, mogliby pomyśleć o jakimś kutrze albo czymś. Zgadzam się też co do całokształtu dna w tym zestawie. Moim zdaniem statek badawczy powinien być osobno, a dno, bardziej rozbudowane, osobno, na płytce 32x32.

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1350
Wysłany: 2016-09-09, 21:37   

Durzy napisał/a:
W podlinkwanym przeze mnie zestawie było o tyle ciekawiej, że jeśli nurek wypychał skarb z paszczy szkieletu to wtedy paszcza automatycznie się zamykała więżąc go.

Szkoda że tym razem nie zastosowali podobnego rozwiązania. Zawsze to poprawiło by atrakcyjność. Obecne rozwiązanie też jest dobre.

Durzy napisał/a:
Tylko czy zmieściłby się na nim ponton, batyskaf, klatka, dźwig i reszta sprzętu? A jeśli tak, to czy niebyły za wysoki w skutek czego by się wywracał?

Może jakby odpowiednio rozmieścić wszystko na kadłubie to by się zmieściło.
To fakt, w momencie obrotu dźwigu poza burtę wąski kadłub mógłby się wywrócić.
A tak mamy szeroki kadłub przez co jest stabilny na wodzie a do tego wcięcie w kadłubie i stały dźwig.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu