Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6803 Space Patrol
Autor Wiadomość
spider44 
VIP

Wpisy: 152
Wysłany: 2016-09-05, 09:49   6803 Space Patrol

6803 Space Patrol

Prezentuję recenzję jednego z mniejszych zestawów serii Classic Space. Dziś przed wami 6803 Space Patrol.

Dane techniczne

Seria: Space/ Classic Space
Rok premiery: 1983
Waga klocków: 35 g
Waga zestawu: 50 g
Wymiary pudełka 9.5 x 5.6 x 3.7 cm
Liczba elementów: 20 (Bricklink),

Spis części: 6803
Brickset: 6803
Cena: Bricklink: 16-782 (MISB) PLN, Ebay: od 3 EUR, Allegro: od 19 PLN

Pudełko, Instrukcja, Elementy

Zestaw posiadam kompletny w stanie dobrym z pudełkiem i instrukcją. Poniżej zdjęcia pudełka i instrukcji oraz zawartości.

Pudełko

Instrukcja

Elementy

Model

Model prezentuje białego astronautę w niewielkim pojeździe patrolowym. Posiada on dodatkowo kamerę do filmowania. Całość jest utrzymana w barwie niebiesko-szarej co było standardem dla zestawów serii Classic Space z tamtego okresu.

Modele alternatywne

Zestaw posiada dwa modele alternatywne ujęte na tylnej ściance pudełka. Oba modele są w mojej ocenie lepsze od modelu głównego. Pomimo małych grafik na pudełku, są one bezproblemowe w odtworzeniu ich w rzeczywistości. Poniżej prezentuję obie alternatywne wersje.

Podsumowanie

Zestaw 6803 jest przykładem małego zestawu z serii Classic Space. Pomimo niewielu, bo tylko 20 elementów można z niego stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy. W tym przypadku, w mojej ocenie modele alternatywne są lepsze od modelu głównego. Zestaw można bezproblemowo dostać za niewielkie pieniądze i jeśli ktoś chce poczuć magię Lego z lat osiemdziesiątych to śmiało polecam.

Za

• przyjemne modele alternatywne
  • cena
  • dostępność

Przeciw

• słaby model podstawowy
  • ścieralność nadruku w minifigurkach Space z tamtego okresu

Ocena końcowa 6/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.

martinb 
Nie znoszę owadów!

Wpisy: 526
Wysłany: 2016-09-05, 10:27   

spider44 napisał/a:
i jeśli ktoś chce poczuć magię Lego z lat osiemdziesiątych to śmiało polecam

Twoja recenzja sama w sobie jest już naładowana magią z lat '80, dzięki dokładnym i dobrze wykonanym zdjęciom.

Sam zestaw jest ciekawy i bardzo przypadł do gustu mojemu pięcioletniemu synkowi. Głównie za sprawą "białego Benka" na punkcie którego mój syn ma bzika. W pełni zgodzę się z tym, że model główny odstaje od modeli alternatywnych. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazałoby się, że początkowo to właśnie jeden z modeli alternatywnych miał być tym głównym.

Z jakiegoś względu recenzowany zestaw przypomina mi M:Tronowego 6811 Pulsar Chargera. Choć pewnie większość niewielkich zestawów z klasycznej serii Space ma bardzo podobny kształt.

PS. Zazdroszczę Ci pudełka. Sprzedasz? :-P

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2394
Wysłany: 2016-09-05, 11:24   

Zgodzę się z twoimi minusami. Faktycznie zestawy słaby, nic specjalnego i rzeczywiście pamiętam jak sprzedawałem tego typu zestawy, zarówno buźka, jak i te kosmiczne logo ścierały się bardzo szybko. Zastanawia mnie skąd masz takie archaiczne zestawy do recenzji? :)

tbzz 

Wpisy: 357
Wysłany: 2016-09-05, 15:25   

I ponownie klasyk. :) Dzięki! Recenzja trafna jak zawsze, choć sam zestaw kompletnie nie powala. Z tego okresu znajdzie się kilka o niebo lepszych pozycji space.

legosamigos napisał/a:
Zastanawia mnie skąd masz takie archaiczne zestawy do recenzji? :)

Co niektórzy je poprostu kolekcjonują. I tu Spidera w 100% rozumiem. Sam posiadam ponad 530 zestawów z lat 80-90. Czekam na więcej Spider! :)

martinb 
Nie znoszę owadów!

Wpisy: 526
Wysłany: 2016-09-05, 15:50   

legosamigos, wystarczy trochę "zapolować" na Alledrogo, eBayu czy BrickLinku. Poza tym spider44 ma sklepik, do którego warto zaglądać: www.klockowyswiat.pl

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2394
Wysłany: 2016-09-05, 17:11   

To nawet nie wiedziałem o takim sklepie. Hmm, 1 zestaw wpadł mi w oko do zakupu ;)

spider44 
VIP

Wpisy: 152
Wysłany: 2016-09-05, 19:58   

martinb napisał/a:
legosamigos, wystarczy trochę "zapolować" na Alledrogo, eBayu czy BrickLinku. Poza tym spider44 ma sklepik, do którego warto zaglądać: www.klockowyswiat.pl

legosamigos napisał/a:
To nawet nie wiedziałem o takim sklepie. Hmm, 1 zestaw wpadł mi w oko do zakupu ;)

Poczekajcie do końca września. Długo nie robiłem aktualizacji towaru na sklepie i zbliża się ona wielkimi krokami. I będzie duża :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu