Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Drezyna WM15 042
Autor Wiadomość
DawKub1922 

Wpisy: 108
Wysłany: 2016-09-07, 21:12   [MOC] Drezyna WM15 042

Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny MOC, mianowicie model polskiej drezyny WM15. Budując ten konkretny model wzorowałem się na oryginale z nr 042. Model powstał w kilka wieczorów, rozłożonych w odstępie około 1,5 miesiąca. WM15 jest niestety modelem statycznym. Konstrukcyjnie nie zakładam już żadnych zmian. Jedyną nie lego’wską rzeczą/elementem jaki dodam to "tabliczki" określające serię, typ i nr pojazdu, no ale to jeszcze potrwa. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z ponad 420 elementów.

1 by Dawid Kubicki, on Flickr

2 by Dawid Kubicki, on Flickr

3 by Dawid Kubicki, on Flickr

A tak wygląda oryginał.

WM15 (1) by Dawid Kubicki, on Flickr
Ostatnio zmieniony przez bacon 2016-09-07, 22:51, w całości zmieniany 2 razy  

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1009
Wysłany: 2016-09-07, 21:26   

Kolejna świetna praca, ale mam 2 "ale":
- skalowałeś w jakiś sposób swój model z oryginałem? Rozstaw osi i miejsce załadunkowe wydaje się być krótsze.
- kabina zwęża się ku górze, sądzę, że chociaż tylną część kabiny mógłbyś zrobić pochyłą.

DawKub1922 

Wpisy: 108
Wysłany: 2016-09-07, 21:45   

noniusz napisał/a:
Kolejna świetna praca, ale mam 2 "ale":
- skalowałeś w jakiś sposób swój model z oryginałem? Rozstaw osi i miejsce załadunkowe wydaje się być krótsze.
- kabina zwęża się ku górze, sądzę, że chociaż tylną część kabiny mógłbyś zrobić pochyłą.

Co do skalowania, to o ile można pod to podciągnąć posiłkowanie się na foto wcześniejszych modeli z LEGO (konkretnie dwóch modeli, tej drezyny w kolorach pomarańczowym i żółtym, bo takie znalazłem w sieci), to tylko na tej podstawie, a co do kabiny też mi się ona do końca nie podoba ale wspomniane wcześniej dwa modele mają wg mnie zbudowaną na tej samej zasadzie. A użycie np. takich elementów jak u dołu moim zdaniem zepsuło by wszystko...

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1078
Wysłany: 2016-09-07, 22:05   

Patrząc na "porzucony wagon" na Flickr, zaczyna mi się nasuwać pytanie - będziesz budował coś swojego, czy tylko 'rimejki'? :)

Generalnie jest taka miła zasada, że jak się na czymś wzorujesz, to pod swoją pracą o tym piszesz. Tym bardziej, że autorzy tego, na czym się wzorujesz nie są anonimowi. Moment, kiedy wspomniałeś o źródle to dopiero ten, kiedy padły niewygodne pytania "skąd takie a nie inne wymiary". To tak na marginesie.

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1009
Wysłany: 2016-09-07, 22:50   

DawKub1922 napisał/a:
co do kabiny też mi się ona do końca nie podoba ale wspomniane wcześniej dwa modele mają wg mnie zbudowaną na tej samej zasadzie. A użycie np. takich elementów jak u dołu moim zdaniem zepsuło by wszystko...

Można spróbować zamontować pochyłą płytkę, lub użyć tego elementu: http://www.bricklink.com/...?P=61409#T=S&O, jest mniej "stromy" niż ten skos na dole.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu