[KONKURS] Kilkuetapowy Konkurs Klockowej Kreatywności Klubow

Konkurs Johana

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[KONKURS] Kilkuetapowy Konkurs Klockowej Kreatywności Klubow

#1 Post autor: Johan »

Dzień dobry wieczór Państwu!

Tytułem wstępu chciałbym wam opowiedzieć co nieco o sobie. Cofnijmy się o 10 lat. Był rok 2006, w LEGO królowały takie serie jak Exo Force czy Knight's Kingdom II, a do wydania Cafe Cornera został jeszcze rok. Miałem wtedy 13 lat, właśnie poszedłem do gimnazjum i klocki praktycznie poszły w odstawkę. No bo przecież nie będę się zajmował dziecinnymi zabawkami, co o mnie pomyślą w nowej szkole? I pewnie by ta przerwa, ten Dark Age się zaczęła na dobre i może trwała do dziś, gdyby nie to, że właśnie wtedy trafiłem na społeczność afoli w ogóle, a na LUGPol w szczególności. Właśnie wtedy ruszał pierwszy etap pierwszej edycji Brick Transport Tycoon, konkursu organizowanego przez Nexusa. Śledzenie na bieżąco zmagań forumowiczów w tej i kolejnych edycjach z pewnością stanowiło dla mnie duże źródło inspiracji dla własnych budowli. Sama formuła konkursu była według mnie bardzo atrakcyjna zarówno dla uczestników jak i widzów. Niestety, ostatnia edycja konkursu (w zmienionej formie, pod nazwą Building Better Worlds) odbyła się w 2013 roku i miała się ku końcowi gdy wreszcie założyłem konto na LUGPolu. Za tydzień mija dokładnie 10 lat od początku pierwszej edycji BTT i chciałbym to w pewien sposób uczcić.

Chciałbym zaprosić Was do udziału w konkursie, który roboczo (a jeśli nie wpadnę na lepszą nazwę to i ostatecznie) nazwałem Kilkuetapowy Konkurs Klockowej Kreatywności Klubowiczów Konkurujących o Koronę Króla Konstruktorów. Idea zabawy jest następująca: na przestrzeni ok. 3 miesięcy, w regularnych odstępach będą publikowane zadania konkursowe. Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoje konstrukcje w każdym zadaniu. Będą one następnie oceniane przez jury (czytaj: przeze mnie) i nagradzane punktami. Osoba, która zbierze najwięcej punktów przez cały okres trwania konkursu zostanie zwycięzcą.

Zasady ogólne są proste, konkretne zadania mogą okazać się bardziej skomplikowane. Ich celem będzie zmotywowanie was do budowania nietypowych rzeczy lub budowania w nietypowy sposób. Pewien wgląd w to, jakiego rodzaju zadań można się spodziewać może dać przejrzenie zadań z konkursów organizowanych przez Nexusa. Inspiruję się nimi, ale nie planuję powtarzać ich w dokładnie tej samej formie. Większość zadań będzie wymagała zbudowania czegoś niezbyt wielkiego, raczej rzędu setek studów kwadratowych, a nie tysięcy, a udział nawet w tylko jednym zadaniu nie przekreśli szans na wygranie konkursu.

W konkursie przewiduję nagrody, ale liczę że nie one a chęć dobrej zabawy będzie główną motywacją. Jako że jest to moja prywatna inicjatywa, nagrody będą pochodziły z moich prywatnych zasobów, zatem nie spodziewajcie się flagowców. Konkrety przedstawię niebawem.

Tylko po co właściwie to piszę, zamiast od razu przedstawić dokładne zasady? Ano dlatego, że chciałbym aby jak najwięcej osób mogło wystartować w konkursie. Dlatego też chcę się zapytać, kto jest zainteresowany wzięciem udziału? Kto ma czas i chęci, żeby regularnie przez trzy miesiące budować model za modelem? Wolicie abym zadania publikował częściej, ale pojedynczo czy rzadziej, ale kilka na raz? A może to jest zupełnie chybiony pomysł i nie znajdę na tym forum nikogo, kto by się chciał zmierzyć w nietypowych konkurencjach?

Dyskutujcie, zadawajcie pytania, chcę znać wasze zdanie!
Ostatnio zmieniony 2016-09-08, 23:34 przez Johan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1410
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Jestem wstępnie zainteresowany :)
Johan pisze:Wolicie abym zadania publikował częściej, ale pojedynczo czy rzadziej, ale kilka na raz?
Pojedynczo i często.
Ostatnio zmieniony 2016-09-09, 04:58 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Dla mnie całość brzmi dość enigmatycznie.
Znalazłem [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=31]WĄTEK[/url] z konkursem Nexusa o którym piszesz i jak go prześledzę, to napiszę coś więcej.

No chyba, że to jednak będzie coś podobnego do Reverse Enginiering Challenge??

Tak czy siak na dziś mówię konkursowi TAK. :)
Ostatnio zmieniony 2016-09-09, 06:45 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#4 Post autor: allesandrus »

Świetny pomysł! Dopiero dzięki wspomnieniu o tym konkursie można sobie uświadomić, że w sumie dość mocno go brakuje.
Do tego pojawia się szansa zmobilizowania do publikowania prac takich leniwców jak ja, jest więc kolejny pozytyw.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wallyjarek »

Ja też chętnie wezmę udział. Obym miał czas, dobry pomysł, wenę.
Brakuje kolejnego impulsu który popchnie do budowania.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Johan »

SERVATOR pisze:Dla mnie całość brzmi dość enigmatycznie.
Znalazłem [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=31]WĄTEK[/url] z konkursem Nexusa o którym piszesz i jak go prześledzę, to napiszę coś więcej.
Bardzo polecam wszystkim niezorientowanym cały ten dział, oraz dział poświęcony konkursowi Building Better Worlds. Jest tam cała masa ciekawych zadań i świetnych prac, które mogą dać pewien obraz czego należy się spodziewać po KKKKK.
SERVATOR pisze:No chyba, że to jednak będzie coś podobnego do Reverse Enginiering Challenge??
Nie wykluczam zadań tego rodzaju, ale znakomita większość będzie typowo konstrukcyjna.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#7 Post autor: A.Brickovsky »

Wstępnie się piszę, choć buduję zrywami, rzadko i chaotycznie.
Johan pisze:Wolicie abym zadania publikował częściej, ale pojedynczo czy rzadziej, ale kilka na raz?
Zdecydowanie pojedynczo.
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#8 Post autor: CamelXP »

Bardzo chętnie, proszę mnie dopisać do listy.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

A głosowanie w formie ankiety mogłoby się w tym znaleźć?

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#10 Post autor: Johan »

M_longer pisze:A głosowanie w formie ankiety mogłoby się w tym znaleźć?
Co do zasady jestem przeciwny decydowaniu o przyznaniu nagród na podstawie powszechnego głosowania i nie zamierzam go wprowadzać. Uważam, że małe jury lepiej oceni zgodność prac z literą oraz duchem zadania, no i nie będzie tu miejsca na jakiekolwiek strategiczne głosowanie. I wprawdzie potencjalna stronniczość będzie miała większe znaczenie w przypadku jury, to jednak łatwiej też ją będzie wyrugować.

Natomiast jestem otwarty na powiększenie składu jury o inne osoby, które oczywiście wtedy nie mogłyby brać udziału w konkursie. Ewentualnie możliwe też jest zaproszenie gości specjalnych do oceniania tylko rund w tematyce, w której są specjalistami. Takie osoby byłyby wyłączone z rywalizacji tylko na okres danej rundy.

Jeśli ktoś chce współoceniać prace, bardzo proszę o kontakt na PW.

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#11 Post autor: spider44 »

Jestem chętny na udział, proszę o dopisanie do listy :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#12 Post autor: Johan »

spider44 pisze:Jestem chętny na udział, proszę o dopisanie do listy :)
Żadnej listy jako takiej nie robię, udział będzie otwarty dla każdego (nawet jeśli nie ma konta na forum). Ten wątek ma tylko na celu zorientowanie się, jakie jest zainteresowanie udziałem wśród naszej społeczności. Jak widzę zainteresowanie jest, co mnie cieszy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

Mogę pojurorzyć. Bo czasu na konkursy mam za mało. Za dużo pomysłów na moce własne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Mutran »

“Gentlemen, you had my curiosity… but now you have my attention.”
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#15 Post autor: Johan »

Proszę państwa, do środy opublikuję dokładne zasady konkursu. W czwartek rusza zadanie rozgrzewkowe, a w weekend pełnoprawna pierwsza runda.
Stay tuned!

ODPOWIEDZ