[MOC] Ciężarówka Coca-Coli z naczepą

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#31 Post autor: legosamigos »

OmenGda pisze:Na nadkolach zlabo. Bardziej myślałem o tym, by zrobić samą naczepę u góry obrysowo.
Też nie bardzo, bo te świecące bricki musiałbym wbudować w naczepę. Inaczej by wystawały ponad obrys burt. Jak pisałem we wcześniejszym poście zamówiłem odblaskową taśmę samoprzylepną i mam nadzieję, że będzie wyglądało coś jak to :)

Obrazek

A tu jeszcze kilka dodatkowych zdjęć loga, które kiedyś zbudowałem, + aktualny MOC, czyli ciężarówka z naczepą

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 20:58 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#32 Post autor: --pg-- »

Świetna ciężarówka. W pierwszej chwili żałowałem, że logo Coca Coli nie jest zbudowane, tylko naklejone, szybko jednak zmieniłem zdanie - etykieta z butelki to bardzo kreatywny pomysł w tym wypadku. Różnorodne, sprawnie działające funkcje dodają uroku zbudowanemu pojazdowi.

Film zawiera delikatne lokowanie produktu, ale myślę, że nikomu nie przeszkadza. Gratuluję!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

Jak wcześniej wspomniałem etykiety z butelek są tylko na palecie i ta butelka z logo z tył naczepy. Reszta to naklejki z drukarni :) Na burty żadna etykieta z butelki nie pasuje, gdyż jest po prostu za mała
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 01:16 przez legosamigos, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: zen535i »

Ogladałem tydzień temu ale na słabym necie w telefonie i bez filimku. Dobrze ze dzisiaj zajrzałem jeszcze raz do tego działu:). No powiem Ci Legosamigos że jest MOC w tej ciężarówce z naczepą. A jak zobaczyłem to że cała naczepa jest otwierana to wybaczyłem nawet naklejkę zamiast mozaiki. Ciekaw jestem jak się kieruje Twoim 18 kołowcem:)
Ostatnio zmieniony 2016-09-21, 01:06 przez zen535i, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#35 Post autor: legosamigos »

Kieruje się normalnie, ale ilość kół, to chyba jednak za dużo naliczyłeś :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#36 Post autor: ontek »

Widziałem Twój Moc już wcześniej, wolałem poczekać na prezentację niż wyciągać wczesne wnioski na podstawie jednego zdjęcia.
Wielkość robi wrażenie, przede wszystkim ilość klocków do budowy naczepy, aktualnie robię coś co też ma budę i przeliczyłem się co do ilości potrzebnych paneli i innych wypełniaczy. Dobrze że jest Bop i to w Twoim MOCu widać :)
Ciężarówka bardzo przyjemna jak na Technic.
To co mi się najbardziej podoba, to to że w końcu ograniczyłeś (miałem napisać "skończyłeś" ale niestety nie skończyłeś) się w budowie tych ...%@*&#... mozaik, których komentarz pozwoliłem sobie zatrzymać dla siebie, tylko wziąłeś się za coś z prawdziwego zdarzenia. No i widać coraz większe postępy i innowacyjność w budowaniu własnych mocy a nie na bazie, lub bardzo podobnych do zestawów seryjnych.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#37 Post autor: Kubrick »

ontek pisze:To co mi się najbardziej podoba, to to że w końcu ograniczyłeś (miałem napisać "skończyłeś" ale niestety nie skończyłeś) się w budowie tych ...%@*&#... mozaik, których komentarz pozwoliłem sobie zatrzymać dla siebie, tylko wziąłeś się za coś z prawdziwego zdarzenia.
+1
Aczkolwiek, mozaika podzielona na kilka mniejszych części (max 12 studów długości) na boku w miejsce naklejki byłaby miłym akcentem. W sumie, to jedyna akceptowalna dla mnie opcja jej zastosowania.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#38 Post autor: legosamigos »

meler pisze:...PS. Na marginesie, pogratulować CC reklamy, która tak wryła się w pamięć i jednocześnie straszne, że Wigilia może kojarzyć się z ciężarówką pełną coli ...
Parafrazując kabaret Ani Mru Mru dobry chwyt marketingowy. I działa nawet przez długie lata
Iasafaer pisze:...
- Naczepa jest przednia, bardzo mi się podoba, ale trochę rażą te wieże IR obok podpór. Wydaje mi się, że można by było je jakoś inaczej umiejscowić, albo zabudować...
Wieże zakryte

Po awarii, zdjęcia z taśmą odblaskową wyparowały, więc wstawiam je ponownie. O tym, że za grube i krzywo naklejone to już wiem. Dlatego m.in. nie lubię naklejek :) I dla przypomnienia zużyłem ok. 9 metrów tej taśmy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-10-01, 23:43 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#39 Post autor: wallyjarek »

Mi się podoba to świecidełko.
Szkoda że będzie rozebrane.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#40 Post autor: legosamigos »

Mnie też się podoba i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony ze swojego MOCa ;) Gdybyś zbudował naczepę Jacka Danielsa, to może by była okazja postawić obok siebie 2 takie modele, a tak nie ma motywacji by dłużej to trzymać :D tak jak w tym filmie, co linkowałem przy Twoim Peterbilcie ;)

Ostatnio zmieniony 2016-10-03, 22:43 przez legosamigos, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#41 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:O tym, że za grube i krzywo naklejone to już wiem. Dlatego m.in. nie lubię naklejek :)
Bo przy takich rzeczach nie należy się śpieszyć, a wtedy wygląda to dobrze.

Każda z tych naklejek odblaskowych była osobno docinana i naklejana:

Obrazek
MAN TGS 8x4 Tow Truck by Marek Markiewicz, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2016-10-03, 15:21 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#42 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:Bo przy takich rzeczach nie należy się śpieszyć, a wtedy wygląda to dobrze.
I mieć przede wszystkim anielską cierpliwość, a tego mi chyba brakuje :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:
M_longer pisze:Bo przy takich rzeczach nie należy się śpieszyć, a wtedy wygląda to dobrze.
I mieć przede wszystkim anielską cierpliwość, a tego mi chyba brakuje :(
Ja miałem igłę ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#44 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:Ja miałem igłę ;)
Do naklejania czy o co chodzi z tą igłą?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#45 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:
M_longer pisze:Ja miałem igłę ;)
Do naklejania czy o co chodzi z tą igłą?
Tak. Te naklejki były za małe do naklejania przy pomocy samych palców. A tak przy pomocy igły można je było idealnie ustawić.

ODPOWIEDZ