[MOC] Japoński mistrz sumo

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Japoński mistrz sumo

#1 Post autor: JK »

Witajcie!

Bardzo spodobało mi się pierwsze zadanie ogłoszonego konkursu KKKKK, w związku z czym postanowiłem się zmierzyć z tematem. I tak oto powstał japoński mistrz sumo w skali minifigurki:)

Ciekaw jestem Waszych opinii. Pozdrawiam!


Obrazek


Poniżej link do pełnej galerii na Flickr.com
Japoński mistrz sumo

---
Ostatnio zmieniony 2016-09-18, 10:25 przez JK, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Spoko ale ma strasznie spiczaste pięty, wystarzczyło użyc plate 1x2 zamiast jumpera.. Te włosy pod pachami aż do pasa też utrudniają odbiór.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajny ale ten groszek z tyłu nie jest jego najmocniejszą stroną. ;)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: JK »

Stelario, co do pięt, to jednak wolałbym niczego nie zmieniać. Obawiam się, że płytka 1x2 za bardzo by wystawała na boki. Urody nie dodawałby też widoczny stud. Myślałem też o wykorzystaniu pojedynczego pazurka, ale nie jestem przekonany do jego kształtu. Poza tym nie występuje w kolorze żółtym. Te "włosy pod pachami" sam chętnie bym zmienił:) Ale wymyśliłem taką a nie inną strukturę i konieczne było w tych miejscach zastosowanie bracketa, który występuje w kolorze jasnoszarym, białym i paru jeszcze bardziej problematycznych, z punktu widzenia tej konstrukcji, kolorach. Tak więc wstawiłem jasnoszary. Daje przynajmniej pewne optyczne oddzielenie rąk od tułowia.

SERVATOR, po Twoim komentarzu raz jeszcze spojrzałem na to zdjęcie z tyłu i trochę się uśmiałem:) Faktycznie, jakoś wcześniej nie patrzyłem na to w ten sposób:) Ale na żywo nie rzuca się to tak bardzo w oczy. A sposób mocowania tego czerwonego pasa jest taki, że obecnie nie byłbym w stanie wstawić tam żadnego klocka, tak aby był widoczny od przodu. Tak na szybko pozostaje wymienić ten groszek na kwadratową płytkę 1x1. Nie będzie tak okrągło w tym miejscu:)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Może zamiast tego groszka z tył, dać jakiegoś slope a nie płytkę. Ponadto skoro jest w skali minifiga, wstawiłbym główkę z azjatycką twarzą :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

JK pisze:Stelario, co do pięt, to jednak wolałbym niczego nie zmieniać. Obawiam się, że płytka 1x2 za bardzo by wystawała na boki. Urody nie dodawałby też widoczny stud. Myślałem też o wykorzystaniu pojedynczego pazurka, ale nie jestem przekonany do jego kształtu. Poza tym nie występuje w kolorze żółtym. Te "włosy pod pachami" sam chętnie bym zmienił:) Ale wymyśliłem taką a nie inną strukturę i konieczne było w tych miejscach zastosowanie bracketa, który występuje w kolorze jasnoszarym, białym i paru jeszcze bardziej problematycznych, z punktu widzenia tej konstrukcji, kolorach. Tak więc wstawiłem jasnoszary. Daje przynajmniej pewne optyczne oddzielenie rąk od tułowia.
Masz żółte pralki, brackety też są może nie w takim dokładnie kształcie ale są.

Pazurki są w kolorze ciemno żółtym. Mam ich kilka setek. :P (chyba)
Ostatnio zmieniony 2016-09-18, 09:15 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#7 Post autor: Kloss »

legosamigos pisze:Ponadto skoro jest w skali minifiga, wstawiłbym główkę z azjatycką twarzą :)
Obawiam się, że zasady konkursu wykluczają stosowanie elementów używanych do budowy tradycyjnych minifigów.
Ostatnio zmieniony 2016-09-18, 09:32 przez Kloss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#8 Post autor: Maks »

Bardzo fajny, ale jeszcze lepszy byłby w tanie :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#9 Post autor: Pakita »

Mi się Twój sumoteka ogólnie podoba, do gustu najbardziej przypadły mi włosy. Wydaje mi się, że żeby 100% trzymał proporcje minifiga powinien być jednak na szerokość 2, a nie 3, ale niech już będzie, w końcu to sumoteka. Kłączy pod pachami się też czepiać nie będę :).

Stelario, czy nie znasz powiedzenia, że jak stopa wielka to i inne członki ciała wielkie? ;P Sumoteka to twierdzenie dobrze udowadnia :).

Tak na serio to moim zdaniem jest stanowczo zbyt hojnie obdarzony przez naturę. Krawędź gatek ma prawie na linii stóp. Czy nie lepiej byłoby na te majtki użyć
Obrazek
Krótsze to o płytkę i mocniej wygięte. Byłoby mniejsze wrażenie obwisłości.

1-pinówka z tyłu w okolicach uchodzących za intymne robi piorunujące wrażenie ;P. Ale jak rozumiem to wentyl bezpieczeństwa ;D.

JK, jestem na tak, Twoja praca bardzo poprawiła mi humor :D.
Ostatnio zmieniony 2016-09-18, 19:46 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

Pakita pisze:Stelario, czy nie znasz powiedzenia, że jak stopa wielka to i inne członki ciała wielkie? ;P Sumoteka to twierdzenie dobrze udowadnia :).
A myślisz że dlaczego Depakitator ma takie duże buty. :D

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#11 Post autor: Pakita »

Stelario pisze:A myślisz że dlaczego Depakitator ma takie duże buty. :D
Pierwsze słyszę żeby podeszwa miała tu coś do rzeczy ;D.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: JK »

Dziękuję za konstruktywne komentarze.

Pakita, mała korekta co do autorstwa - Kloss nie miał z tym nic wspólnego:) (przy okazji dziękuję Mu za przybliżenie zasad konkursu). Co do kwestii merytorycznych: stopy - w zasadzie to dochodzę do wniosku, że te duże, stabilne stopy są zaletą;) Nie oznacza to jednak, że ta czerwona przepaska między nogami ma coś pomieścić;) Częściowo ma po prostu luźno zwisać z przodu, a że zapaśnik stoi w głębokim rozkroku, sięga prawie aż do podłoża:) Poniżej grafika ilustrująca tę sytuację. Jeżeli chodzi o ten okrągły klocek z tyłu, to faktycznie, wyszło nieco niefortunnie:) Ale jak wcześniej pisałem, poza zmianą na kwadrat nie mam na razie pomysłu jak to zmienić w obecnym kształcie.

Maks Być może faktycznie tan byłby niezły, choć nie wiem jak z dostępnością części w tym kolorze. Ale w ostateczności to Japończyk;)

Co do skali, to faktycznie jest nieco większy niż typowa minifigurka, ale też założyłem, że kto jak kto, ale zapaśnik sumo powinien być zdecydowanie bardziej masywny:)
Załączniki
stock-vector-sumo-wrestler-285567254.jpg
stock-vector-sumo-wrestler-285567254.jpg (20.44 KiB) Przejrzano 6199 razy

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#13 Post autor: Stelario »

JK pisze:Częściowo ma po prostu luźno zwisać z przodu, a że zapaśnik stoi w głębokim rozkroku, sięga prawie aż do podłoża:) Poniżej grafika ilustrująca tę sytuację.
Proponuję uczyć się sumo z reala a nie z kreskówek.

Obrazek

Nic nikomu nigdzie nie zwiza, a pasy służą do łapania a nie chowania klejnotów

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: JK »

Czasem coś tam zwisa...
Załączniki
1.jpg
1.jpg (18.62 KiB) Przejrzano 6175 razy

ODPOWIEDZ