[MOC] Pick-up z przyczepą oraz quadem

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16 Post autor: SERVATOR »

Przecież autor ma dość szerokie spektrum pojazdów. Buduje nie tylko samochody.

Ten pick-up jest całkiem zgrabny ale ŻUKA nie przebije. :)
Buduj to na co masz ochotę bo są ludzie (jak choćby ja), którym Twoje prace sprawiają przyjemność.
Ciekawe czy i tym razem wskoczysz na TLCB. Obstawiam, że tak.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

blizzard pisze:A jest sprzęgło przy otwieraniu klap naczepy? Bo nie moge dojrzeć :/
Też właśnie zwróciłem na to uwagę, że brakuje jakiegoś sprzęgła do najazdów w przyczepie, bo można połamać zębatki. Te zestawienie, a więc samochód + przyczepa + quad przypomina mi ten zestaw. Całkiem miły zestaw
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#18 Post autor: Damjan97 »

Zdaję sobie sprawę, że moje ostatnie konstrukcje są dosyć monotematyczne, ale poprostu buduję to na co aktualnie mam ochotę.
Nie jestem jak Sariel, że mam zaplanowany cały rok. Ale mysląc o następnym MOCu wezmę Wasze komentarze pod uwagę i postaram się ustrugać coś bardziej zaawansowanego.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: Jellyeater »

Już nie mogę... a Twoim zdaniem do czego zostały stworzone?
Do budowy ram i zarysów nadwozi. Chociaż ostatnio LEGO wypełnia liftami całe powierzchnie jak kabina w Arocsie. Więc może też sami się pogubili. A może z czasem zaczną używać więcej klocków systemowych. Już się przecież pojawiają. Lifty mają zaokrąglone brzegi i niefajnie wyglądają jak się położy kilka różnej długości jeden na drugim. Coś jak study w budowlach systemowych.
Nie jestem jak Sariel, że mam zaplanowany cały rok. Ale mysląc o następnym MOCu wezmę Wasze komentarze pod uwagę i postaram się ustrugać coś bardziej zaawansowanego.
Po prostu poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale to bardzo wysoko. Ty Żukiem też sam sobie ustawiłeś poprzeczkę bardzo, ale to bardzo wysoko. Siłą rzeczy, każdy Twój model będzie porównywany z tamtym. I oczywiście z modelami innych ludzi. Masz olbrzymi potencjał, klocki się Ciebie słuchają. To tak jakby Rodin rzeźbił w ludzkim kale. Ktoś by mu pewnie powiedział, że jakbyś zaczął w marmurze to miałbyś szanse stać się najlepszy na świecie.

Nie ja ustalam reguły. Nie wiem kto pierwszy zbudował w pełni funkcjonalnego Technica z w pełni wymodelowaną budą z klocków Systemowych. Ale w najlepszych pracach to już od dawna standard. A chyba warto starać się robić najlepsze prace?
Jedyne co mógłbym ewentualnie poprzeć, to przekierunkowanie na maszyny innego typu - ładowarki, telehandlery, może jakiś dźwig samojezdny. Ciągłe budowanie jednego typu maszyny nuży.
Eric Trax jest tutaj Uslanem Boltem. Ale zawsze można się starać okazać lepszym. :-)
Ciekawe czy i tym razem wskoczysz na TLCB. Obstawiam, że tak.
Też tak myślę.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Iasafaer »

Ty to jesteś Żelek chyba pełnoetatowym trollem. No sposób Twojego obcowania z innymi tutaj jest po prostu tak fenomenalnym trollingiem, że jestem pełen podziwu dla administracji, że Ty tu jeszcze istniejesz.

Gdzie jest definicja Technic? Ty ją ustalasz? Patrzcie nawet TLG się oberwało... biedaki pogubili się, bo nie stosują się do jedynie słusznej dla żelka filozofii...
Tak jak ktoś wyżej już wspomniał. Dla Technicowca, a więc i dla mnie zaopatrywanie się w klocki systemowe to strata pieniędzy i nigdy nie kupię ich, więcej niżeli będę potrzebował do subtelnego wykończenia coś na wzór grilla w Arocsie.
System to zdecydowanie nie mój klimat i choć nie odmawiam pracom Sariela, czy Żbika fenomenalności to jednak nie są moje klimaty.
Dla mnie Damjan prezentuje kwintesencje Technica i odkąd się tu pojawił bardzo cenię jego budowle. Szczególnie, ze sam aktualnie lepię liftową karoserię sporych rozmiarów.
Jellyeater pisze: Nie ja ustalam reguły. Nie wiem kto pierwszy zbudował w pełni funkcjonalnego Technica z w pełni wymodelowaną budą z klocków Systemowych. Ale w najlepszych pracach to już od dawna standard. A chyba warto starać się robić najlepsze prace?
Umówmy się, że po prostu próbujesz wciskać jedyną słuszną opcję, a nie jakiś tam standard.

Ja wchodzę w dział Technic i chcę napawać wzrok lepiankami z liftów, a nie systemu. Dlatego Damjan dla mnie najlepiej odwzorowuje klimat tego działu. Łączy wygląd technic z funkcjonalnością technic i to mi bardzo odpowiada. I mam jednak cichą nadzieję, że nie ulegnie "presji" i nie zacznie lepić z systemu.
Ja też będę budował z Technica, bo moim nadrzędnym przykazaniem podczas budowy z lego jest "nie będziesz miał klocków systemowych przede mną".
System jest piękny, jest kozacki, ale to jest Technic i ja właśnie wchodząc w Technic chcę oglądać lifty, a nie Model Team.
Dlatego też podziwiam prace Sariela, Żbika, czy maści wszelakiej ładowarki Longera, ale zdecydowanie wolałbym te same prace widzieć w stylu Technic nawet gdyby miały w ten sposób nieco stracić na odbiorze.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Durzy »

Iasafaer pisze:Gdzie jest definicja Technic? Ty ją ustalasz? Patrzcie nawet TLG się oberwało... biedaki pogubili się, bo nie stosują się do jedynie słusznej dla żelka filozofii...
Bo jak już masz SWOJE klocki to nie możesz z nimi robić co chcesz tylko to na co Żelek pozwala, nawet jeśli wymyśliłeś te klocki i je produkujesz...


Żelku, jak byś się czuł gdyby co chwila ktoś podchodził do Ciebie na ulicy i mówił, że masz brzydkie spodnie, nosisz je w nieprawidłowy sposób i zawsze tak samo, a to jest nudne? Dodajmy, że robiły by to tylko osoby, które spodni NIE noszą. - Tak dokładnie wyglądają twoje wpisy w tematach Technic.
Ostatnio zmieniony 2016-09-23, 14:27 przez Durzy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Iasafaer »

Przypisałeś moje słowa Żelkowi :D
Ta zniewaga krwi wymaga :D

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Durzy »

Iasafaer, nie ja. Skrypt forum. Coś dziwnie działa na androidowym firefoxie. Nie wiem czy jest sens to zgłaszać.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#24 Post autor: Jellyeater »

Jak Wy bierzecie wszystko odbieracie personalnie, jako atak na siebie. Lepcie sobie co chcecie i jak chcecie. Ludzie wyluzujcie trochę. Ja wyrażam swoją prywatną opinię i zaraz są ataki od razu na mnie tych, którym ona się nie podoba, bo akurat budują coś innego. Tak samo było z oponami i s-brickiem.
Dlatego też podziwiam prace Sariela, Żbika, czy maści wszelakiej ładowarki Longera, ale zdecydowanie wolałbym te same prace widzieć w stylu Technic nawet gdyby miały w ten sposób nieco stracić na odbiorze.
O widzisz. I też chciałbyś ustalić swoje reguły. :P Ludzie ocenią, która praca jest ciekawa. Jak na razie prace Sariala Erica i Żbika są mocno cenione, także nie przez fanów Technic. Longera nic nie zapamiętałem. :-( Nie ma tu niestety łatwej opcji znalezienia czyichś mocy. :-( A przynajmniej nie znam.
Dla Technicowca, a więc i dla mnie zaopatrywanie się w klocki systemowe to strata pieniędzy i nigdy nie kupię ich,
Co za różnica czy kupi się tonę liftów czy bricków na karoserię?
Ostatnio zmieniony 2016-09-23, 18:43 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: SERVATOR »

Żelek. Szukasz użytkownika i pod nim masz obrazek "MOC".
A MOCe Longera masz [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/moc.php?id=966]TU[/url]. Część z nich na pewno znasz.
Ostatnio zmieniony 2016-09-23, 19:07 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#26 Post autor: Filus »

Jellyeater pisze: Co za różnica czy kupi się tonę liftów czy bricków na karoserię?
Ano taka, że lifty z karoserii można potem użyć np. do ramy nośnej innego pojazdu, a bricków (zwłaszcza tych służących do wykończeń) ni chu chu.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Muszel »

Jellyeater pisze:Co za różnica czy kupi się tonę liftów czy bricków na karoserię?
Jest różnica. Jak ktoś buduje tylko z Technica to kupuje i buduje z Technica, bo tak mu się podoba i tak lubi ;) jak ktoś chce karoserię w systemie, albo po prostu oglądać MOCe z takową karoserią, to wchodzi w dział Model Team ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

Jellyeater pisze:O widzisz. I też chciałbyś ustalić swoje reguły. :P Ludzie ocenią, która praca jest ciekawa. Jak na razie prace Sariala Erica i Żbika są mocno cenione, także nie przez fanów Technic. Longera nic nie zapamiętałem. :-( Nie ma tu niestety łatwej opcji znalezienia czyichś mocy. :-( A przynajmniej nie znam.
Chlip chlip ;(

A ja wam powiem taką ciekawostkę - Jest sobie MAN TGS w wersji żółtej, o ten ( i ciągnie jedną z moich ładowarek...):

Obrazek

Przemknęło mi przez myśl czy nie zrobić by go w wersji liftarmowej. Odpuściłem po robieniu zderzaka. Nie trawię konstrukcji liftarmowych z powodu ich umowności (jakby budowanie z klocków nie było umowne...). Ale żeby nie być gołosłownym:

Zderzak TGSa jest niby prosty, ale ma kilka detali jak to lekkie cofnięcie zaraz pod kabiną oraz środkową część, z tą srebrną ramką:
Obrazek

Wyszło mi coś w tym stylu (to nie jest mój model):

Obrazek

I jakby nie patrzeć, wersja z klocków systemowych jest dużo bliższa oryginałowi. Podziwiam ludzi którzy nauczyli się budować z samych liftarmów, ale konstrukcja liftarmowa nigdy nie będzie wyglądać tak dobrze jak systemowa.
Muszel pisze:Jest różnica. Jak ktoś buduje tylko z Technica to kupuje i buduje z Technica, bo tak mu się podoba i tak lubi ;) jak ktoś chce karoserię w systemie, albo po prostu oglądać MOCe z takową karoserią, to wchodzi w dział Model Team ;)
A co jak się ma środek z Technica, a resztę w stylu MT? :(
Ostatnio zmieniony 2016-09-23, 20:01 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#29 Post autor: Biedrus »

Mi się twoje pracę Damjan97 bardzo podobają. Są na bardzo wysoki poziomie. Buduj dalej i się nie przejmuj niektórymi zgredami.
Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego żadnych z twoich M-ocy nie zgłosiłeś do konkursu [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27784&postdays=0&postorder=asc&start=0]Pierwsza Krew [/URL]? Pewnie uznałeś, że konkurencja była zbyt bardzo mocna :)
Ostatnio zmieniony 2016-09-23, 21:21 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za odświeżenie pamięci! Wstyd mi, że zapominałem ten holownik. Młody byłem jeszcze wtedy jak się pojawił. Tyle mam na swoje usprawiedliwienie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ