Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] anioł stróż
Autor Wiadomość
JAREMA. 
VIP

Wpisy: 505
Wysłany: 2016-09-22, 17:24   [MOC] anioł stróż

Anioł(ka) stróż, postać powstała na zadanie zerowe konkursu KKKKK

Posiłkując się ogólnie akceptowalnymi obrazkami z wizualizacją Anioła stróża, ustaliłem że minifig przedstawiający dziecko powinien sięgać aniołowi mniej więcej do pasa.
Tak więc wydaje mi się że figurka anioła spełnia warunek skali minifiga.
Dla porównania zdjęcie z simsonowym dzieciątkiem. oraz kilka bardziej szczegółowych zdjęć.
Nie miałem pojęcia w jakim dziale umieścić zdjęcia, Czekam na wasze opinie o pracy

Galeria Flickr
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. 2016-09-22, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  

Grajek 

Wpisy: 11
Wysłany: 2016-09-22, 22:00   

To, jak ta aniołka ma otwarte usta sugeruje, że chyba nie jest taka do końca święta... xD Wybaczcie ten taki troszkę dwuznaczny żarcik, ale nie mogłem się powstrzymać :P Sama praca świetna, mógłbym nawet powiedzieć, że świetna. Użycie elementów doskonałe, oczka genialne, te usta (xD)... Ogólnie jest cudownie.
Ostatnio zmieniony przez Grajek 2016-09-22, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  

Falcrum 
Żółtodziób

Wpisy: 285
Wysłany: 2016-09-22, 22:02   

Patrząc na zamieszczoną fotkę, od razu widać co autor miał na myśli, budując swoje dzieło. Pewnego rodzaju zastrzeżenia mam jedynie do głowy anioła. Wiem dokładnie jaką minę chciałeś odwzorować i muszę przyznać, że zrobiłeś to naprawdę dobrze, aczkolwiek Flat Tile z tym nadrukiem nasuwa mi na myśl przesłodzone zwierzątka, jakie LEGO ostatnio lubi pakować w pudełka. Poza tym nigdzie nie mogę znaleźć aniołka z takim czymś na głowie, nie jestem pewien co to jest ( moje pierwsze skojarzenie to nakrycie głowy, jakiego używali Miralianie: http://brickset.com/minif...minara-Unduli). Swoją drogą właśnie przez tę buźkę figurka wygląda według mnie bardziej jak jakaś rasa humanoidalna niż człowiek, ale to tylko moja osobista refleksja (nie zrażaj się tym).

JAREMA. 
VIP

Wysłany: 2016-09-22, 22:08   

Falcrum napisał/a:
Poza tym nigdzie nie mogę znaleźć aniołka z takim czymś na głowie, nie jestem pewien co to jest

aureola :D

Pakita 

Wpisy: 254
Wysłany: 2016-09-22, 23:07   

Grajek napisał/a:
To, jak ta aniołka ma otwarte usta sugeruje, że chyba nie jest taka do końca święta... xD

JAREMA budując takiego Anioła Stróża to Ty zamiast przed grzechem chronić, chyba chcesz namówić do grzechu ;P.
Zawsze wydawało mi się, że Anioł Stróż jest facetem..., choć w sumie mogłaby być nim i kobitka, w końcu mamy równouprawnienie. No, ale nawet zakładając tą wersję to Twoja Anielica jest stanowczo za bardzo nacechowana seksualnie - wyeksponowane piersi i talia, ten niewinny wzrok i do tego jeszcze ta przyssawka na twarzy. No nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym wszystkim sądzić, tym bardziej, że tą aureolę ma taką małą ;D.
Za to bardzo podobają mi się porządnie opierzone skrzydełka :).

JAREMA. 
VIP

Wysłany: 2016-09-23, 08:09   

Pakita napisał/a:
Zawsze wydawało mi się, że Anioł Stróż jest facetem...

O aniołach a właściwie cherubach biblia wspomina w starym testamencie jako uskrzydlonych istotach obojga płci :)
Pakita napisał/a:
ten niewinny wzrok i do tego jeszcze ta przyssawka na twarzy

bo ona jest w trakcie odśpiewywania "alleluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuja":D
Pakita napisał/a:
aureolę ma taką małą ;D.

Podobno rozmiar się nie liczy ;p

Pakita 

Wpisy: 254
Wysłany: 2016-09-23, 12:40   

JAREMA napisał/a:
O aniołach a właściwie cherubach biblia wspomina w starym testamencie jako uskrzydlonych istotach obojga płci :)

Jak widać człowiek zawsze może dowiedzieć się czegoś nowego :).
JAREMA napisał/a:
bo ona jest w trakcie odśpiewywania "alleluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuja":D

No, niech będzie, że się zgadzam ;).
JAREMA napisał/a:

Niektórzy potwierdzą, inni zaprzeczą, niektórzy się tym pocieszają ;P. Kolejni powiedzą, że liczy się technika ;P - może więc zamontować jakoś tak tą aureolę, żeby nie robiła wrażenia czapeczki? A w gruncie rzeczy to liczy się to, czego nie da się zmierzyć w cm ;D.

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2016-09-23, 18:17   

JAREMA napisał/a:
Nie miałem pojęcia w jakim dziale umieścić zdjęcia, Czekam na wasze opinie o pracy

+18.

JAREMA napisał/a:
Pakita napisał/a:
aureolę ma taką małą ;D.

Patrząc na obecne czasy, kiedy to można usłyszeć, że podstępna kobieta kusiła biednego gwałciciela, albo perfidne dziecko nie okazało litości księdzu, można dojść do wniosku, że wielkość piersi i aureoli jest odwrotnie proporcjonalna, co ta praca doskonale odzwierciedla ;)

mw 
VIP

Wpisy: 571
Wysłany: 2016-10-03, 09:48   

zarąbiste cycuszki na moje oko miseczka D - a o ustkach to już lepiej nic nie będę pisał ;) bo zgrzeszę. Fajna praca -pomysł- jak zwykle zresztą.

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2051
Wysłany: 2016-10-03, 10:37   

mw napisał/a:
zarąbiste cycuszki

Może to płytkie, ale zgadzam się w stu procentach :D .
Czułem, że te zaokrąglone kafelki zrobią karierę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu