Artanis - Hierarcha Daelaamów

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

Artanis - Hierarcha Daelaamów

#1 Post autor: Ex3qtor »

Moja postać na konkurs Johana.

Artanis jest postacią z uniwersum Starcrafta - RTS-a (Real Time Strategy) firmy Blizzard. Obecnie jest on przywódcą zjednoczonego ludu Protossów, nazywającego siebie Daelaamami (głównie stąd, że nie wszyscy Protossi podzielali ideę tego zjednoczenia, ale to już kwestia fabularna). Bliżej zainteresowanych postacią odsyłam tu:

Historia Artanisa

Artanis jest również jedną z postaci inkorporowanych do nowszego projektu Blizzarda - Heroes of the Storm - MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), choć sami nazywają to brawlerem, w której dwa zespoły kierujące 5-osobowymi zespołami postaci z większości gier Blizzarda walczą w celu zniszczenia bzy przeciwnej drużyny. Artanis w tej grze wygląda tak:

Artanis w HOTS

Przechodząc do samej konstrukcji - tak w ogóle to nie bardzo wiem, czy bardziej przeklinać Johana za to, że mnie podpuścił do konkursu, czy siebie za to, że wybrałem sobie istniejącą postać do odwzorowania :). Dość powiedzieć, że pierwotnie (i jeszcze wczoraj wieczorem) Artanis miał być wpierw Zeratulem (inna postać ze Starcrafta) a potem po prostu bezimiennym Dark Templarem. Spojrzałem na niego dziś rano i doszedłem do wniosku, że jednak jest "zbyt napakowany", wiec zmiana kolorów i voila - oto i jest:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Spostrzegawczy zauważą, że na ostatnim zdjęciu Artanis ma obie "ręce" białe. Wynika to z tego, że chciałem przedstawić zarówno "wersję" z HotS (to jest właśnie ta ostania), jak i kampanijną ze Starcrafta, gdzie ta różnica wynika z toku fabuły.

[hide]Otóż w toku kampanii Zeratul ginie z rąk Artanisa, gdy ten pozostaje pod wpływem Amona, bytu mającego na celu zniszczenie wszelkiego życia. W tym celu miał zamiar opętać i wykorzystać m. in. całą rasę Protossów. Całą scenę można obejrzeć tu:


Po tym wydarzeniu, Artanis bierze karwasz przyjaciela i korzysta z niego do końca kampanii. [/hide]

Wstyd się przyznać, ale męczyłem się dość mocno ze zbudowaniem, chcąc uniknąć powielania obejrzanych schematów (co udało się częściowo), jednocześnie zachować zachować skalę (to się akurat udało) i dodać do tego odrobinę pozowalności (tu niestety jest średnio - góra dość ładnie chodzi, natomiast nogi są dość sztywne i nieszczególnie pozwalają na fikołki). O dziwo akurat wykluczenie części minifigurek nie ograniczyło aż tak mocno możliwości, jak się obawiałem
Zatem za wszelkie uwagi będę wdzięczny, pewnie kiedyś jeszcze wrócę do tematu i wtedy się przydadzą.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: JK »

Super! Takie Hero Factory w mikroskali:) O ile dobrze dojrzałem zastosowałeś groszki nałożone na trójniki pneumatyczne - czy to się dobrze trzyma, czy jest luźno nałożone?

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#3 Post autor: Ex3qtor »

To jest ta część:
http://www.bricklink.com/v2/catalog/cat ... =85861#T=C
Więc problemu z nią żadnego nie ma - po prostu nakładasz. Zwykły round plate by latał i nie spełnił swojej roli, którą tam robi :).
Brak takiego w kolorze czarnym był jedną z przyczyn zmiany postaci :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

księgowy
Posty: 77
Rejestracja: 2016-08-29, 13:54
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: księgowy »

Fajna figurka :) Na początku nie byłem zbyt przekonany do pelerynek po bokach, ale po sprawdzeniu kontekstu (w linkach) mają dla mnie więcej sensu.

Tors na 1 stud wydaje mi się trochę chudy (niewykluczone, że Protossi tak mają i koniec :P ). Kombinowałem, czy ten dziurawy groszek nie wszedłby do zamocowania ramion, ale pewnie wtedy bohater byłby za szeroki w barach.

Nogi: próbowałeś jakiegoś rozwiązania, żeby na wierzchu nie było wgłębień w klockach? Z drugiej strony, nie mam nic lepszego do zaproponowania - zawias od nóg ma chyba inny zakres jak się go przełoży odwrotnie, a "wygładzanie" nóg z wierzchu oznaczałoby zwiększenie ich wielkości.

Naramienniki i zwieńczenie hełmu/pancerza robią wrażenie.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#5 Post autor: Ex3qtor »

@ księgowy
No więc tak - zamierzeniem było wzorowanie się na tym obrazie:
http://orig09.deviantart.net/4231/f/201 ... 4sc653.jpg .
Jak widzisz, generalnie sylwetka Protossów jest dość smukła, a głównym odróżnieniem od sylwetek ludzkich są nogi (oprócz głowy, ale to akurat plus w realiach konkursu).
Chciałem jakoś odwzorować ten zygzak tak, aby to jeszcze było ruchome i pozowalne, ale sposoby, których używałem powodowały, że wychodził mi ze skali (a i teraz ratuje go to, że Protossi "mają po 2-3 metry wzrostu), albo nie potrafił ustać. Więc stanąłem przed wyborem - albo tak, albo w ogóle go nie złożę do konkursu :).
Podejrzewałem, że pomógłby mi ten element:
http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=26047&in=S , ale go nie mam.
Zostaje jeszcze to:
http://www.bricklink.com/v2/catalog/cat ... =23443#T=C i dopiero teraz dzięki Tobie sobie uświadomiłem, że 1) ten element istnieje; 2) nawet go mam, tylko w zamkniętym secie (facepalm). tyle, że są tylko czarne póki co, więc to wymagałoby powrotu do koncepcji DT, dla której z kolei góra wydaje mi się za duża.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mutran »

En Taro Artanis!!
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Nie widzę żadnych zdjęć.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#8 Post autor: Ex3qtor »

Bo Brickshelf chyba znowu padł...
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

ODPOWIEDZ