[MOC] Y-wing, czyli Koensayr BTL-A4

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#16 Post autor: Stelario »

Co to za białe patyczki od balonów?
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Stelario pisze:Co to za białe patyczki od balonów?

Jeśli pytasz o te długie elementy łączące silniki ze sterami, to nic nadzwyczajnego: axle 32.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#18 Post autor: Stelario »

Ok. Na tym zdjęciu wyglądało za okrągło. :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-15, 15:02 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#19 Post autor: Jaco3011 »

Jellyeater pisze:pojazd z SW, który jest już cokolwiek opatrzony. :-P
Nie do końca, miał swoje warianty. A jakby tak porównanie...
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

enigma
Posty: 25
Rejestracja: 2016-06-27, 14:06
Lokalizacja: Świdnica

#20 Post autor: enigma »

Ehh kiedy ja znajdę tyle czasu na budowanie:)
Piękna robota.
<?>

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

#21 Post autor: Topher »

Takiego UCSa, to ja bym sobie kupił, podobnie jak poprzedniego X-Winga. Z oświetleniem bomba.

Wszyscy spiskują o projekcie Endor, a za chwile się okaże, że to tak naprawdę projekt Death Star Assault :P

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#22 Post autor: dmac »

Topher pisze:się okaże, że to tak naprawdę projekt Death Star Assault :P

Nie da się ukryć, że trzy jednakowe myśliwce tej wielkości zawieszone między ścianami "kanionu" na równiku Gwiazdy Śmierci wyglądałyby ciekawie, ale.... Nie, dziękuję, nie starczy mi życia :) .

EDIT:

Maks, zgodnie z życzeniem dorzuciłem na flickr wspólną fotkę Y-winga i X-winga, a także porównanie rozmiarów.

ObrazekY-wing and X-wing - In the spotlight by Maciej Szymański, on Flickr
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: Mestari »

Jest mega świetny, ale x-wing bardziej do mnie przemawia. Może to przez moje niewprawne oko ;)

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#24 Post autor: CamelXP »

dmac pisze: To nie tak. Jest mi obojętne, co myślą na ten temat Jan i Jamie albo ktokolwiek inny. Inaczej: szanuję Ich opinię, ale nie widzę powodu, żeby traktować ją ewangelicznie ;) . Podobnie szanuję opinię wszystkich, którzy nie dopuszczają ABSOLUTNIE ŻADNYCH nie-LEGOwych dodatków w modelach. I jako że jestem członkiem wspólnoty miłośników LEGO, nie będę dmuchał w kaszę osobom o takich przekonaniach.
A my szanujemy Twoje podejście, jednakże całkiem niedawno tytuł MOC'a miesiąca zdobył model sterowany SBrickiem i jeżdżący na nielegowych oponach, myślę zatem, że możesz to potraktować jako vox populi :)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: Mestari »

A ja rozumiem dmac-a bo sam też nie zamierzam zgłaszać swoich konstrukcji do konkursu jeśli użyję czegoś nie LEGO. To właśnie dlatego stacja kolejowa miała oświetlenie full legowy mimo sporych problemów jakie to za sobą nioslo, ale chciałem mieć prawdziwie legowy MOC. Po prostu kazdy z nas patrzy na to inaczej.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: SERVATOR »

Przecież w tym MOCu światła (jakie by one nie były) kompletnie nie mają znaczenia. Dla mnie mogłoby ich wcale nie być, bo ten MOC świetnie by sobie bez nich "poradził".
Równie dobrze można było je zrobić w jakiejś fotoszopie...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#27 Post autor: dmac »

SERVATOR pisze: Równie dobrze można było je zrobić w jakiejś fotoszopie...
Oj, uważaj co piszesz, bo zaraz się odezwie chór oburzonych: "Cooo?! Fotoszopowane zdjęcia?! Ci, którzy nie kupili kawałka białej tektury, którym nie chciało się przynieść lampki oraz nie umieją posługiwać się fotoszopem, będą bez szans w konkursie!" :D

Chłopaki, mam prośbę: nie kontynuujmy wątku konkursu na MOC miesiąca. Właśnie takich dyskusji chciałem uniknąć nie zgłaszając modelu :) .

Jeszcze raz bardzo dziękuję za opinie na temat mojego Y-winga i proszę o więcej, jeśli macie ochotę, ale zostawmy temat konkursu, ok? Obecnie obowiązujące zasady są super, bo dają wolność tworzenia oraz pełną swobodę oceniania modeli. W tym także wolność nie wystawiania ich w konkursie ;) .
Ostatnio zmieniony 2016-10-17, 13:29 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#28 Post autor: legosamigos »

Zazdroszczę Ci takiego budowania. Choć tematyka SW jest mi raczej obca, ale te zdjęcie z podświetleniem wygląda jak magia
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#29 Post autor: dmac »

legosamigos pisze:Zazdroszczę Ci takiego budowania. Choć tematyka SW jest mi raczej obca, ale te zdjęcie z podświetleniem wygląda jak magia
Żadna tam magia, panie, zwykła latarka ;) . Naprawdę! Gdy już znudziła mi się walka z ustawianiem ostrości przy prawie zerowym oświetleniu, wziąłem zwyczajną latarkę i punktowo oświetliłem to, co chciałem pokazać. I całkiem przyjemnie wyszło :) .
A co do zazdroszczenia - naprawdę nie ma czego. Działasz w innej branży i tyle :) . Trudno, żebyś model wielkości ciężarówki Coca-Coli, który przede wszystkim ma działać, ubierał w tony detali. Pewnie nie ruszyłby z miejsca! Dlatego każdy dziubie na swoim poletku, a każde poletko ma swoje plusy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

dmac pisze:Żadna tam magia, panie, zwykła latarka ;) . Naprawdę! Gdy już znudziła mi się walka z ustawianiem ostrości przy prawie zerowym oświetleniu, wziąłem zwyczajną latarkę i punktowo oświetliłem to, co chciałem pokazać. I całkiem przyjemnie wyszło :) .
A co do zazdroszczenia - naprawdę nie ma czego. Działasz w innej branży i tyle :) . Trudno, żebyś model wielkości ciężarówki Coca-Coli, który przede wszystkim ma działać, ubierał w tony detali. Pewnie nie ruszyłby z miejsca! Dlatego każdy dziubie na swoim poletku, a każde poletko ma swoje plusy.
Ale ta zwykła latarka daje naprawdę niezły efekt i wg mnie to zdjęcie powinno być jako te główne, a puryści niech się martwią :D U mnie z oświetleniem też kiepsko, bo mieszkam na poddaszu, więc staram się trafić kiedy jest lepsza pogoda, by zrobić w miarę dobre zdjęcia czy film. A co ciężarówki to pewnie można by i ubrać w detale, ale jak sam napisałeś mogłaby nie ruszyć z miejsca
Ostatnio zmieniony 2016-10-18, 11:13 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ