Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6155 Deep Sea Predator
Autor Wiadomość
Iwona 
VIP

Wpisy: 253

Wysłany: 2016-10-20, 16:59   6155 Deep Sea Predator

6155 Deep Sea Predator
Seria: Aquazone
Rok premiery: 1995
Liczba klocków: 94
Liczba figurek: 1 + rekin
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: kartonik
Cena: bricklink ~45 PLN bez kosztów wysyłki

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, opis na podstawie ogólnodostępnych zdjęć.
Na frontowej ściance znajduje się obrazek identyczny jak na pierwszej stronie instrukcji i przedstawia on opisywany zestaw na tle (dnie) zbiornika wodnego. Na tylnej ściance pokazano modele alternatywne.
Instrukcja to 16 stronnicowa książeczka (14,7 x 10,2 cm), która w 15 ruchach prowadzi nas przez budowę.

Zawartość kartonika:

Klocki
Według brickseta jest ich 94
Stosunkowo unikalnymi elementem są:
Tail Old with Aquazone Aquashark Blue Shark with Red 'X' Pattern, występuje w 3 setach
LegoWindscreen 10 x 4 x 2 1/3 Canopy with Blue Outlines and Red Square Pattern, występuje tylko w tym secie
LegoWindscreen 10 x 4 x 2 1/3 Canopy with Black Aquasharks Pattern, występuje w 3 setach
Trans-Neon Orange Container, Box 2 x 2 x 2 Door with Slot, występuje w 7 setach
Trans-Neon Orange Container, Box 2 x 2 x 2, występuje w 5 setach

Minifigi
W zestawie znajduje się 1 minifig. Przy okazji recenzji 6190 Shark's Crystal Cave pisałam, że ta postać posiada uroczą grzywkę, która nadaje mu wygląd łobuza, ale takiego z sercem we właściwym miejscu. Z miejsca stał się moim ulubieńcem, dosłownie WSZYSTKO budowałam dla niego (a to domek, a to super-hiper-ultra pojazd kosmiczny). Buźka była w użyciu przez lata 1995-2004, wystąpiła w 12 setach. Bluza właściwa aquasharkom wystąpiła w 3 zestawach, akwalung w 6 a spodnie w 16.
Rekin w tej formie produkowany był w latach 1989-2011 roku, w kolorze dark grey wystąpił w 23 setach.

Model główny
Układając ten model nie śpieszyłam się. O ile początek po prostu był, o tyle dokładając neonowe fragmenty przed oczami stanął mi sklep na Zazamczu (Włocławek), witryna i cała seria aquanautów... Wzdychałam wtedy do tych zestawów ogromnie. Udało mi się skompletować całość tej podserii, nie są po prostu klockami w kolekcji, są kawałkiem dzieciństwa.

Podwodny świat

Podsumowanie
Zestaw wywołujący masę wspomnień. Za „dzieciaka” go nie posiadałam, miałam tylko kilka części (handel wymienny elementami w szkole kwitł). Jak już wspomniałam, podobał mi się i bardzo chciałam go mieć. Układanie go pierwszy raz było miłym przeżyciem, zestaw nie rozczarował. Idealnie zachowane elementy chromowe, łobuzerska grzywka minifiga i neonowe elementy przeniosły mnie w przeszłość...

Za

• bawialność
  • minifig
  • wspomnienia dzieciństwa

Przeciw

• brak

Durzy 

Wpisy: 1053
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-10-20, 18:12   

Warto zaznaczyć, że w chwili premiery serii to był największy zestaw "tych złych", czyli Aquasharks. Mnie się też strasznie podobał, tak samo jak jego mniejszy brat 6115 (minifigi to bliźniacy!). W ogóle 6115 jak dla mnie ma magiczny wygląd, niesamowicie pasuje do tych staromodnych strojów nurkowych, na których wzorują się stroje Aquazone. Jakby taki seampunk, tylko zamiast steam nurkowie z lat 40. Nie wiem czy mnie rozumiecie i czy ktoś ma podobne odczucia.

Iwona napisał/a:
Z miejsca stał się moim ulubieńcem, dosłownie WSZYSTKO budowałam dla niego (a to domek, a to super-hiper-ultra pojazd kosmiczny).

Pokaż!

Iwona napisał/a:
nie są po prostu klockami w kolekcji, są kawałkiem dzieciństwa.

Ja mam tak z Ice Planet - te zdjęcia zestawów skutych lodem... Co ciekawe mają ten sam pomarańczowy kolor jako motyw przewodni! ;) Te kryształy w pomarańczowych skrzynkach, bardzo dobrze by pasowały do lodowej planety.

Iwona napisał/a:
Rekin w tej formie produkowany był w latach 1989-2011 roku, w kolorze dark grey wystąpił w 23 setach.

Ot, taka ciekawostka... WCALE NIE!

Ostatnio wygrzebując serię pierwszych nurków z 1997 roku, odkryłem, że ta seria wprowadziła zmianę w rekinie! Otóż pod spodem rekina, jest wolna przestrzeń, prawie od płetw do ogona. W zestawach z nurkami pojawiła się tam wypustka, aby można takiego rekina osadzić na tym klocku:
Natomiast i starsze i nowsze rekiny mają dziurkę od spodu ogona, która pozwala na to samo i to pomimo, że glon wszedł do zestawów w 97, a rekin 89.
Ostatnio zmieniony przez Durzy 2016-10-20, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

Kruk 

Wpisy: 452
Wysłany: 2016-10-21, 02:23   

Od małego byłem zafascynowany tą serią, bardzo chciałem ją mieć kompletną niestety nie było mnie stać nawet na ten zestaw tylko na jego mniejszą wersje. Bardzo dobrze wspominam tą serie i z miłą chęcią do niej wracam czytając recenzję :).

A czasami nie największym zestawem złych był 6190?

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1461
Wysłany: 2016-10-21, 06:04   

Można popracować nad zdjęciami. Warto ustalić jeden balans bieli. I tło zawinąć by było takie miękkie, a nie z krawędzią. Obie rzeczy nic nie kosztują.

Sam zestaw śliczny. Miła recenzja.

zen535i 

Wpisy: 140
Wysłany: 2016-10-21, 14:05   

Ooo ta główka także była moją ulubioną i to zawsze minifig z nią był głównym bohaterem podczas zabaw:)
Ostatnio zmieniony przez zen535i 2016-10-21, 14:07, w całości zmieniany 2 razy  

Durzy 

Wpisy: 1053
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-10-21, 14:53   

Cytat:
A czasami nie największym zestawem złych był 6190?

Ale on wyszedł rok później.

Kruk 

Wpisy: 452
Wysłany: 2016-10-21, 19:15   

Aaa to tego nie wiedziałem, dzięki.

badziu1 

Wpisy: 11
Wysłany: 2016-11-26, 13:53   

Chyba mój pierwszy zestaw z tej serii, a już na pewno jeden z pierwszych w ogóle, jakie dostałem. Zdjęcia z katalogów i plakatów robiły niesamowite wrażenie, a potem sama zabawka w rękach to wrażenie jeszcze potęgowała. Świetny zestaw, chyba unikalny.

bajlando 

Wpisy: 59
Wysłany: 2016-12-01, 09:17   

Przypomniało mi się dzieciństwo :) mam ten zestawik tyle, że szybka porysowana, ludzik ma standardowo startą główkę po obwodzie na górze i chromy już nie te... mocno go eksploatowałem kiedyś :P

Iwona, dzięki za takie przypomnienie o nim - chyba go sobie złożę :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu