[MOC] Rebus 11

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#16 Post autor: Pakita »

Szerszen pisze:To dowodzi, że trzeba mienić regulamin 16 - pozwolić po prostu na używanie kompletu klocków, które się zmieszczą w "kostce" 16x16x16 i z głowy ;-)
Cytując autora regulaminu, "to nie Twoja sprawa"! :D

Tytułem wyjaśnienia: istnieją już "zasady pisane i niepisane". Jak masz problem z zasadami to piszesz priva gdzie trzeba, a nie wypowiadasz się publicznie i "jątrzysz w nie swojej sprawie" ;P.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#17 Post autor: Ciamek »

Ok, odbudowałem mniej więcej:

Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: SERVATOR »

No i nie można było tak od razu?
Zgłaszaj więc. :)
Swoją drogą jednak wyobraźnia mnie zawiodła....

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#19 Post autor: Pakita »

Ok, odbudowałem mniej więcej:
Ciamku, ja Ci bardzo serdecznie dziękuję, że doprowadziłeś sprawę do końca i odbudowałeś swoją pracę :). Szczerze mi przykro, że musiałeś to zrobić, uważam jednak, że Żule w Taxi są tego warte.

Zauważyłam, że modelka chyba nie wytrzymała napięcia i poszła zalać robaka z chłopakami.
SERVATOR pisze:Swoją drogą jednak wyobraźnia mnie zawiodła....
SERVATORZE, szczerze, bez dogryzania i z wielką przykrością - nie tylko wyobraźnia Cię zawiodła :/.
To jeszcze w kwestii formalnej spytam: ściągacie osta looklowi czy nie - bo ma m.in. osta za "prowokowanie kolejnej bezpodstawnej kłótni na forum", a jak widać nie była ona bezpodstawna.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: SERVATOR »

Pakita. W całej sprawie nie chodziło tylko o to czy samochód Ciamka zmieści się do 16^3 ale przede wszystkim o to, że Ciamek nie chciał pokazać tego co pokazał teraz. Nie chciało mu się jakoś przekonać mnie do tego tego, że tak jest i powiedział żebym usunął jego zgłoszenie.
Lookl rozpoczął dyskusję o tym na forum wywołując niepotrzebne "kwasy" - od razu mnie atakując. Jakby rzeczywiście tylko chciał pomóc w tej sprawie Ciamkowi (bez uderzania we mnie), to mógł to zrobić inaczej. Prosiłem go o odpuszczenie publicznej awantury ale to odniosło skutku. Po jednym ostrzeżeniu, olewając moją prośbę zaczął ponownie drążyć temat w tym wątku.
Czy naprawdę nie można było w tej sprawie wykazać odrobinę dobrej woli i założyć, że nie mam żadnego interesu w usuwaniu zgłoszenia pracy Ciamka? Czy od razu trzeba było rzucać oskarżenia i ponownie "rozszarpywać stare rany"? Miałem nadzieję, że po sierpńiowych spięciach sprawy się znormalizowały...

Ale odpowiadając na Twoje pytanie. Ja mogę usunę Looklowi warna, bo w sumie wbrew temu co o mnie myślicie i piszecie (Ty i Łukasz) naprawdę nie szukam na forum wrogów i chcę miło tu spędzać czas. Nie znaczy to jednak, że w tamtym momencie podjąłem złą decyzję i chcę się z niej wycofać.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#21 Post autor: Ciamek »

SERVATOR pisze:No i nie można było tak od razu?
SERVATOR pisze:Ciamek nie chciał pokazać tego co pokazał teraz. Nie chciało mu się jakoś przekonać mnie do tego tego, że tak jest i powiedział żebym usunął jego zgłoszenie.
Jak robię MOCa to jakoś nie myślę, że od razu muszę zbierać 'dowody' żeby potem bronić pracy. Tak jak pisałem wcześniej - sprawdzałem taksówkę w trakcie budowy na roboczo, natomiast nie myślałem żeby do prezentacji pracy dobudować też boks 16^3 taki jak zrobiłem teraz.
Jest to raczej mało emocjonujące i mnie nie bawi.

W dodatku w mojej obecnej sytuacji każda chwila na MOCowanie jest na wagę złota, a marnowanie jej na takie zadanie było dla mnie dodatkowym argumentem na odpuszczenie sprawy. Nie wiedziałem, że zrobi się z tego afera.

Tak naprawdę teraz do budowy tego boksa bardziej zmotywował mnie żart, który wymyśliłem (z rozłożonymi częściami) niż rzeczywista chęć do udowadniania swojej niewinności ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#22 Post autor: Szerszen »

Pakita pisze:
SERVATOR pisze:Swoją drogą jednak wyobraźnia mnie zawiodła....
SERVATORZE, szczerze, bez dogryzania i z wielką przykrością - nie tylko wyobraźnia Cię zawiodła :/.
To jeszcze w kwestii formalnej spytam: ściągacie osta looklowi czy nie - bo ma m.in. osta za "prowokowanie kolejnej bezpodstawnej kłótni na forum", a jak widać nie była ona bezpodstawna.
Szczerze mówiąc, to ja bym tej pracy do 16 nie kwalifikował.
Biorąc pod uwagę pod jakim kątem ten samochód musi stać, by "zmieścić się", ja bym to zgłoszenie odrzucił

Moc powinien się mieścić w 16^3 samodzielnie a nie z użyciem podpór niezależnych - takie jest moje zdanie.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Durzy »

Szerszen pisze:Biorąc pod uwagę pod jakim kątem ten samochód musi stać, by "zmieścić się", ja bym to zgłoszenie odrzucił
Zawsze można dobudować do MOCa podpory, aby stał tak, żeby się zmieścić oraz zrobić zdjęcie tak, że owych podpór nie będzie widać i dodatkowo tak przekręcić aparat, że na zdjęciu MOC będzie wyglądał jak z pierwszej, "normalnej" fotografii. Nie ma obowiązku pokazywać całego MOCa na głównym, prezentacyjnym zdjęciu, prawda? Także Twój argument traci sens.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#24 Post autor: Jellyeater »

Szczerze mówiąc, to ja bym tej pracy do 16 nie kwalifikował.
Biorąc pod uwagę pod jakim kątem ten samochód musi stać, by "zmieścić się", ja bym to zgłoszenie odrzucił
Heh. Heh. Heh. Usuńcie ten i mój post zanim będą kolejne kwasy. Ustalono, że jak się mieści do 16^3 to się mieści i koniec. Niezależnie jaki kąt. Zresztą jest to dokładne wypełnienie regulaminu. Jak z tymi drzwiami u Kafki.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: SERVATOR »

Ostatnio Bacon zaproponował żebyśmy tak właśnie zrobili tj. żeby MOC musiał mieścić się w 16^3 tak jak stoi (bez skrętów, podnoszeń, nachyleń itp).
Chyba tak trzeba będzie zrobić. Przy okazji wprowadzi się też ten jaki widać konieczny zapis na obowiązkowe przedstawienie dowodu.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#26 Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze:Ostatnio Bacon zaproponował żebyśmy tak właśnie zrobili tj. żeby MOC musiał mieścić się w 16^3 tak jak stoi (bez skrętów, podnoszeń, nachyleń itp).
Chyba tak trzeba będzie zrobić. Przy okazji wprowadzi się też ten jaki widać konieczny zapis na obowiązkowe przedstawienie dowodu.
To w ramach "nie zmieniamy zasad w trakcie sezonu", zmienimy zasady w trakcie sezonu?
Szerszeń nie było cie w zeszłej rundzie i chyba nie widziałeś Roadstera Servatora.[/fade]

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: SERVATOR »

Stelario pisze:Szerszeń nie było cie w zeszłej rundzie i chyba nie widziałeś Roadstera Servatora.
Stelario skończmy temat "skrętu SERVATORA" ponoć wymyślonego przeze mnie w ostatnim miesiącu a nazwanego tak przez Lookla.

Identyczny przykład pokazałem na forum w swoim zgłoszeniu z Rundy 2 Sezonu 1 (czyli w drugiej z obecnie 14 ankiet). Wtedy nie było z tym problemu...

Ostatnio ten sam "zarzut" w wątku "Krótkich pytań i odpowiedzi" fajnie podsumował Johan.
Johan pisze:
Biedrus pisze:
palesiak23 pisze:W sześcian pod kątem się zmieści. Nie wiedziałem że dopuszczone jest "pod jakimś kątem" :P
Od niedawna jest :)
Zawsze było, tylko niedawno się jakaś burza rozpętała, bo dla kogoś nie było to jasne ;)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#28 Post autor: Stelario »

Proponuje to wyjaśnić z Szerszeniem bo to aktualnie on ma jakieś wątpliwości.
Ja z kubikiem ani zgłoszeniami nie mam żadnego problemu.
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 08:00 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#29 Post autor: Pakita »

Jellyeater pisze:Heh. Heh. Heh. Usuńcie ten i mój post zanim będą kolejne kwasy. Ustalono, że jak się mieści do 16^3 to się mieści i koniec. Niezależnie jaki kąt. Zresztą jest to dokładne wypełnienie regulaminu. Jak z tymi drzwiami u Kafki.
Żelek, jesteś the beściak :D

"Przed drzwiami do prawa stoi odźwierny. Pewnego dnia przychodzi do niego człowiek ze wsi i prosi o pozwolenie na przejście przez te drzwi. Odźwierny odmawia mu wstępu, jednak daje nadzieję na późniejsze wpuszczenie. Człowiek postanawia poczekać przy drzwiach na stołeczku otrzymanym od odźwiernego. Mijają dni i lata, a strażnik nadal nie pozwala mu wejść. Poczatkowo człowiek buntuje się i przeklina, z upływem czasu jednak starzeje się i juz tylko mamrocze pod nosem. W końcu umiera, a tuż przed śmiercią odźwierny krzyczy mu do ucha, że drzwi, przed którymi czekał, były przeznaczone tylko dla niego."
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 10:50 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#30 Post autor: Szerszen »

Stelario pisze: To w ramach "nie zmieniamy zasad w trakcie sezonu", zmienimy zasady w trakcie sezonu?
Szerszeń nie było cie w zeszłej rundzie i chyba nie widziałeś Roadstera Servatora.[/fade]
Nie było mnie. Z przyczyn zależnych ode mnie nie odwiedzałem forum. Nie mogłem więc wypowiedzieć się przy poprzedniej rundzie.

Biorąc wszystko pod uwagę i tak uważam, że Servator ma głos ostateczny w temacie dopuszczenia pracy lub nie - zarówno jako pomysłodawca jak i prowadzący konkurs.
Jednocześnie forum jest tak skonstruowane, że można mieć własne zdanie - niezależne, co nie oznacza iż z automatu ma być ono uwzględnione.

Mam nadzieję, że w tej chwili moje stanowisko jest jasne.

Dla tych co nadal nie rozumieją / będą udawać, że nie rozumieją:
1. Gdybym był sędzią w tym konkursie, pracy bym nie dopuścił.
2. Sędzią nie jestem - jest nim Servator, jego werdykt jest ostateczny i wiążący.
3. Jeśli macie wątpliwości jak przyjemna jest taka fucha, wykażcie się - zróbcie własny pomysł na konkurs, przedstawcie go i prowadźcie przez tak długi czas jak Servator. Sądzę, że do dobrego pomysłu się adm przychyli. Wtedy nabędziecie niezbywalne prawo do dalszej krytyki Servatora - co nie oznacza uwzględnienia jej - patrz punkt 2.
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 11:06 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Zablokowany