Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
60062 Arctic Icebreaker
Autor Wiadomość
Iwona 

Wpisy: 174
Wysłany: 2016-10-31, 15:40   60062 Arctic Icebreaker

Najdroższy set z serii Arctic w końcu znalazł się w moich rękach. Trochę miałam z tym zachodu, po pierwszej euforii, zeszłam na ziemię i naszły mnie pewne wątpliwości…
Podseria Arctic była w produkcji w 2014 roku. Według mnie jedna z ciekawszych serii, raczej dobrze, że nie była na siłę kontynuowana. Ot, 10 zestawów i jest komplet.
Z tej podserii recenzje popełnił Prezes:
60033 Arctic Ice Crawler
60034 Arctic Helicrane
60035: Arctic Outpost
Oraz ja ;)
60032 Arctic Snowmobile
60036 Arctic Base Camp
30310 Arctic Scout

60062 Arctic Icebreaker

Seria: City
Podseria: Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 683
Waga: 1672g
Liczba figurek: 7 + 4 psy + niedźwiedź + ryba
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: bricklink MSIB ~450 PLN (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Zestaw zapakowany jest w słusznych rozmiarów karton o wymiarach 48 x 37.5 x 9 cm. Jak zawsze, frontową ścianę zajmuje omawiany zestaw. Grafika jest czytelna, z przyjemnością patrzy się na efekt pracy grafików. Tylna ściana to 12 scenek z życia zestawu, informacja o ilości woreczków, pozostałe sety z serii (ale bez 60064 i 60032) i info, że statek ma 42 cm długości i pływa. Jedna z dłuższych bocznych ścianek pokazuje minifigi i część zwierzyńca, druga ostrzeżenia. Krótsze boczne ścianki mają na jednym końcu pomniejszony rysunek z pierwszej strony.
Instrukcji jest 6…(!!!) Temat poruszany, dla dzieci tak jest lepiej, ale mnie coś bierze. O dokładaniu klocka na ruch chyba nie muszę wspominać…
-instrukcje 1, 2 4 i 5 mają wymiary 19,7 x 12,3 i liczą kolejno 24, 28, 40, 52 strony;
-instrukcja 3 ma wymiary 14,7 x 10,1 cm oraz 20 stron;
-instrukcja 6 ma wymiary 21 x 27,4 cm i liczy 76 stron. Czy pozostałych nie można połączyć w jedną większą?...
Naklejki znajdują się na dość sporym arkuszu.

Klocki
Według bricklinka jest ich 683. Te ciekawsze dal mnie to:
Orange Slope 45 6 x 4 Double / 33 (Train Roof), występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60064)
Orange Slope, Curved 2 x 8 x 2 Double, występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60036)
Orange Slope, Curved 4 x 4 x 2 with Holes, występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60036)
Orange Window 1 x 4 x 2 Plane, Single Hole Top and Bottom for Glass, występuje w 4 setach arctic

Minifigi
W zestawie mamy 7 minifigów, 4 psy, 1 rybę i niedźwiedzia. Całkiem pokaźny zestaw :)
Wszystkie twarze są zadrukowane jednostronnie a bluzy z obydwu stron. Zadrukowane z przodu spodnie ma 3 członków załogi terenowej.

Pan nr 1, naukowiec ma buźkę występującą w 11 setach. Bluza występuje w dwóch z serii arctic.
Pan nr 2 ma główkę, która wystąpiła w 6 setach arctic, bluza wystąpiła w 8 setach arctic, czapka w 9, w tym w kalendarzu adwentowym 2015, a spodnie we wszystkich 9 setach arctic, czyli we wszystkich, w których były minifigi.
Pan nr 3 ma główkę, która wystąpiła w 5 setach arctic, pozostałe części jak u Pana nr 2
Pani nr 1 ma głowę i bluzę, które wystąpiły w 5 setach.
Pan nr 4, kapitan okrętu (minifig, którego skompletowanie przyprawiło mi kilka siwych włosów) ma unikalną bluzę – występuje tylko w tym jednym secie. Bużka występuje w 10 setach.
Pan nr 5, asystent naukowca, ma bluzę występującą w 3 setach i główkę będącą w 30.
Pan nr 6, pilot ma głowę, która pojawiła się w 27 setach, bluza wystąpiła w 4 setach.
Pieski wystąpiły w 8 setach, w tym w 3 serii arctic, zawsze po 4 osobniki do zaprzęgu (co powoduje, że mam ich już 12… czas założyć hodowlę ;).
Ryby są zdecydowanie bardziej popularne, w tym kolorze spotkamy je w 51 zestawach.
Niedźwiadek to niezła gratka, to drugi set w którym się znajduje (drugim jest 60036).

Model główny
W kartonie znajdujemy 9 ponumerowanych woreczków, robi się pomarańczowo przed oczami :)
Zawartość woreczka nr 1 pozwala zbudować skalę z ukrytym kryształem i latarnię, której podstawa jest mała i powoduje niestabilność:

W woreczku nr 2 znajdują się elementy do budowy pojazdu do przewozu kryształów:

Kolejny, trzeci, woreczek to składowe psiego zaprzęgu:

Czwarty woreczek pozawala na ułożenie niewielkiego laboratorium. Jest oczywiście kubek (nie wnikajmy w zawartość), ale brak chociaż jednego krzesełka.

W piątce i szóstce mamy elementy do budowy pozostałej drobnicy: helikoptera, skutera, wieży z jakimś czymś do nadawania (przekazywania) sygnału i dwóch pojemników do przewodu skrzynek z narzędziami.

Dzięki zawartości woreczka 7 rozpoczynamy (za)budowę okrętu. Na początek mamy silnik i kajuty dla załogi.

Ósmy woreczek daje materiał do zabudowy tylnej części łodzi –lądowiska dla helikoptera.

Ostatni, dziewiąty woreczek to elementy do budowy mostka. Oczywiści kubek musi być ;)

Pozostałości po budowie:

I kilka fotek „w akcji”:

I bonus – gra planszowa:

Podsumowanie
Zestaw, który chciałam mieć. Takie typowe kobiece CHCĘ TO. O ile pozachwycałam się grafiką na opakowaniu, o tyle po złożeniu zestawu jakoś nie czuję się do końca zadowolona. Raz, że instrukcje w częściach po prostu mnie irytują, a dwa, nie czuję wielkości tego zestawu, rozdrobnienie na pieski, latarnie, kawałki skały psują mi odbiór. Niby elementów dużo (blisko 700) a jakoś tego nie dostrzegam. Hmm…może czas spróbować kamieniczek?

Za

• bawialność (w ocenie zaprzyjaźnionego 9-latka „poza skalą”)
  • minifigi z wyposażeniem
  • zwierzyniec

Przeciw

• instrukcja w 6 częściach

PS. Gdyby ktoś miał ochotę sprzedać mi 60064 w cenie do 400 zł to proszę o kontakt. Zestaw może być używany, nawet bez kartonu, byle instrukcje były całe a naklejki poprawnie naklejone.

bart_ilo 
Bartek, fan CITY

Wpisy: 869
Wysłany: 2016-10-31, 23:53   

Recenzja jak zawsze super!
Zestaw myślę że jest wart ceny. Dostajemy statek z akcesoriami, stację badaczy, sprzęt badaczy, przyjemne figurki i zwierzęta więc trochę tego jest.

W pojeździe z gąsienicami, felgi powinny być odwrotnie założone.

Co do instrukcji że tyle ich jest to jest plus. Można podzielić się składaniem z drugą osobą.

Grę planszową miałaś w zestawie czy dodawana jako gratis?
Posiadam zestaw ale gry nie widziałem.
Ostatnio zmieniony przez bart_ilo 2016-11-01, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  

Durzy 

Wpisy: 880
Wysłany: 2016-11-01, 00:06   

Iwona napisał/a:
Hmm…może czas spróbować kamieniczek?

Wychodzi ze sprzedaży moja ulubiona kamieniczka, Pet Shop, także polecam, bo niedługo będzie 2 razy droższa ;)

Iwona napisał/a:
Dzięki zawartości woreczka 7 rozpoczynamy (za)budowę okrętu.

Ale wiesz, że to tak naprawdę nie jest okręt tylko statek? ;)

Miło, że w recenzji statek jest na "wodzie".

Mnie najbardziej z tego wszystkiego podobają się... zwierzaki! Nawet nie wiedziałem, że jest kilka rodzajów psów!

bart_ilo 
Bartek, fan CITY

Wpisy: 869
Wysłany: 2016-11-01, 00:17   

Durzy napisał/a:
Mnie najbardziej z tego wszystkiego podobają się... zwierzaki! Nawet nie wiedziałem, że jest kilka rodzajów psów!

Kilka rodzajów psów jest np występujący tylko w tym zestawie brązowy pies z czarnymi łatkami.
Nowsze psy mają nadrukowane oczy.

Durzy 

Wpisy: 880
Wysłany: 2016-11-01, 00:32   

bart_ilo, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Kilka rodzajów Huskych.

Iwona 

Wpisy: 174
Wysłany: 2016-11-01, 07:38   

bart_ilo napisał/a:
Recenzja jak zawsze super!
Zestaw myślę że jest wart ceny. Dostajemy statek z akcesoriami, stację badaczy, sprzęt badaczy, przyjemne figurki i zwierzęta więc trochę tego jest.

W pojeździe z gąsienicami, felgi powinny być odwrotnie założone.

Co do instrukcji że tyle ich jest to jest plus. Można podzielić się składaniem z drugą osobą.

Grę planszową miałaś w zestawie czy dodawana jako gratis?
Posiadam zestaw ale gry nie widziałem.

Dziękuję za miłe słowa :)

Grę miałam w kartonie, ale on był otwierany, więc możliwe, że dostałam jako gratis.

michallus 

Wpisy: 50
Wysłany: 2016-11-01, 15:33   

Świetna recenzja zachęcająca do zestawu. Seria arctic ma to coś, a ten zestaw jest naprawdę super! Życzę powodzenia w kompletowaniu kamieniczek :)

martinb 
Nie znoszę owadów!

Wpisy: 489
Wysłany: 2016-11-01, 15:41   

Tradycyjnie, świetnie się Twoje recenzje czyta. Masz mój głos w ramach recenzji miesiąca.

Ale mnie teraz zaskoczyłaś z tą grą! Dopiero poniżej przeczytałem, że zestaw był otwierany. A już chciałem otwierać jednego MISBa, aby zobaczyć, czy ta gra tam faktycznie jest. ;-)

Mam 60064 w stanie MISB, ale póki co trzymam go wraz z pozostałymi zestawami i polybagami z tej podserii "na kiedyś" (może pójdą razem jako batch-sale).

Doskonale rozumiem Twoje babskie "muszę to mieć". Gdy mój Junior otrzymał #60032, to wiedziałem, że w niedługim czasie będzie miał uzbieraną całą tą serię (bo po drodze miał urodziny, Dzień Dziecka, imieniny i Mikołajki). :-P

Diabolique 
Druga młodość w Technic

Wpisy: 36
Wysłany: 2016-11-02, 17:21   

Dzięki za ręckę. Jako, że wypadłem dawno z tematu miło jest dowiedzieć się czegoś nowego w temacie ulubionych klocków :)
Fajne fotki, jak zawsze z resztą.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu