6155 Deep Sea Predator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6155 Deep Sea Predator

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
6155 Deep Sea Predator
Seria: Aquazone
Rok premiery: 1995
Liczba klocków: 94
Liczba figurek: 1 + rekin
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: kartonik
Cena: bricklink ~45 PLN bez kosztów wysyłki

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, opis na podstawie ogólnodostępnych zdjęć.
Na frontowej ściance znajduje się obrazek identyczny jak na pierwszej stronie instrukcji i przedstawia on opisywany zestaw na tle (dnie) zbiornika wodnego. Na tylnej ściance pokazano modele alternatywne.
Instrukcja to 16 stronnicowa książeczka (14,7 x 10,2 cm), która w 15 ruchach prowadzi nas przez budowę.

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według brickseta jest ich 94
Stosunkowo unikalnymi elementem są:
Obrazek Tail Old with Aquazone Aquashark Blue Shark with Red 'X' Pattern, występuje w 3 setach
Obrazek LegoWindscreen 10 x 4 x 2 1/3 Canopy with Blue Outlines and Red Square Pattern, występuje tylko w tym secie
Obrazek LegoWindscreen 10 x 4 x 2 1/3 Canopy with Black Aquasharks Pattern, występuje w 3 setach
Obrazek Trans-Neon Orange Container, Box 2 x 2 x 2 Door with Slot, występuje w 7 setach
Obrazek Trans-Neon Orange Container, Box 2 x 2 x 2, występuje w 5 setach

Minifigi
W zestawie znajduje się 1 minifig. Przy okazji recenzji 6190 Shark's Crystal Cave pisałam, że ta postać posiada uroczą grzywkę, która nadaje mu wygląd łobuza, ale takiego z sercem we właściwym miejscu. Z miejsca stał się moim ulubieńcem, dosłownie WSZYSTKO budowałam dla niego (a to domek, a to super-hiper-ultra pojazd kosmiczny). Buźka była w użyciu przez lata 1995-2004, wystąpiła w 12 setach. Bluza właściwa aquasharkom wystąpiła w 3 zestawach, akwalung w 6 a spodnie w 16.
Rekin w tej formie produkowany był w latach 1989-2011 roku, w kolorze dark grey wystąpił w 23 setach.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
Układając ten model nie śpieszyłam się. O ile początek po prostu był, o tyle dokładając neonowe fragmenty przed oczami stanął mi sklep na Zazamczu (Włocławek), witryna i cała seria aquanautów... Wzdychałam wtedy do tych zestawów ogromnie. Udało mi się skompletować całość tej podserii, nie są po prostu klockami w kolekcji, są kawałkiem dzieciństwa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podwodny świat
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw wywołujący masę wspomnień. Za „dzieciaka” go nie posiadałam, miałam tylko kilka części (handel wymienny elementami w szkole kwitł). Jak już wspomniałam, podobał mi się i bardzo chciałam go mieć. Układanie go pierwszy raz było miłym przeżyciem, zestaw nie rozczarował. Idealnie zachowane elementy chromowe, łobuzerska grzywka minifiga i neonowe elementy przeniosły mnie w przeszłość...

Za
  • bawialność
  • minifig
  • wspomnienia dzieciństwa


Przeciw
  • brak

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Warto zaznaczyć, że w chwili premiery serii to był największy zestaw "tych złych", czyli Aquasharks. Mnie się też strasznie podobał, tak samo jak jego mniejszy brat 6115 (minifigi to bliźniacy!). W ogóle 6115 jak dla mnie ma magiczny wygląd, niesamowicie pasuje do tych staromodnych strojów nurkowych, na których wzorują się stroje Aquazone. Jakby taki seampunk, tylko zamiast steam nurkowie z lat 40. Nie wiem czy mnie rozumiecie i czy ktoś ma podobne odczucia.
Iwona pisze: Z miejsca stał się moim ulubieńcem, dosłownie WSZYSTKO budowałam dla niego (a to domek, a to super-hiper-ultra pojazd kosmiczny).
Pokaż!
Iwona pisze:nie są po prostu klockami w kolekcji, są kawałkiem dzieciństwa.
Ja mam tak z Ice Planet - te zdjęcia zestawów skutych lodem... Co ciekawe mają ten sam pomarańczowy kolor jako motyw przewodni! ;) Te kryształy w pomarańczowych skrzynkach, bardzo dobrze by pasowały do lodowej planety.
Iwona pisze:Rekin w tej formie produkowany był w latach 1989-2011 roku, w kolorze dark grey wystąpił w 23 setach.
Ot, taka ciekawostka... WCALE NIE!

Ostatnio wygrzebując serię pierwszych nurków z 1997 roku, odkryłem, że ta seria wprowadziła zmianę w rekinie! Otóż pod spodem rekina, jest wolna przestrzeń, prawie od płetw do ogona. W zestawach z nurkami pojawiła się tam wypustka, aby można takiego rekina osadzić na tym klocku:
Obrazek Natomiast i starsze i nowsze rekiny mają dziurkę od spodu ogona, która pozwala na to samo i to pomimo, że glon wszedł do zestawów w 97, a rekin 89.
Ostatnio zmieniony 2016-10-20, 17:12 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#3 Post autor: Kruk »

Od małego byłem zafascynowany tą serią, bardzo chciałem ją mieć kompletną niestety nie było mnie stać nawet na ten zestaw tylko na jego mniejszą wersje. Bardzo dobrze wspominam tą serie i z miłą chęcią do niej wracam czytając recenzję :).

A czasami nie największym zestawem złych był 6190?
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Można popracować nad zdjęciami. Warto ustalić jeden balans bieli. I tło zawinąć by było takie miękkie, a nie z krawędzią. Obie rzeczy nic nie kosztują.

Sam zestaw śliczny. Miła recenzja.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: zen535i »

Ooo ta główka także była moją ulubioną i to zawsze minifig z nią był głównym bohaterem podczas zabaw:)
Ostatnio zmieniony 2016-10-21, 13:07 przez zen535i, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

A czasami nie największym zestawem złych był 6190?
Ale on wyszedł rok później.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#7 Post autor: Kruk »

Aaa to tego nie wiedziałem, dzięki.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

badziu1
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-21, 14:06
Lokalizacja: B-B
brickshelf: -

 

#8 Post autor: badziu1 »

Chyba mój pierwszy zestaw z tej serii, a już na pewno jeden z pierwszych w ogóle, jakie dostałem. Zdjęcia z katalogów i plakatów robiły niesamowite wrażenie, a potem sama zabawka w rękach to wrażenie jeszcze potęgowała. Świetny zestaw, chyba unikalny.

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#9 Post autor: bajlando »

Przypomniało mi się dzieciństwo :) mam ten zestawik tyle, że szybka porysowana, ludzik ma standardowo startą główkę po obwodzie na górze i chromy już nie te... mocno go eksploatowałem kiedyś :P

Iwona, dzięki za takie przypomnienie o nim - chyba go sobie złożę :)

ODPOWIEDZ