6621 Fire Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6621 Fire Truck

#1 Post autor: yoshi82 »

Recenzja 6621 Fire Truck

Obrazek

Seria: Town
Rok wydania: 1984
Liczba klocków: 38 (wg. Bricklink 34)
Liczba figurek: 1
Cena: 9 - 437 (MISB) PLN (Allegro, BrickLink)

Brickset, BrickLink

Opakowanie i instrukcja.

Obrazek
Obrazek

Pudełko to prostopadłościan z zawieszką o wymiarach: 11x7,2x3,7 cm. Na froncie zawiera obrazek głównego modelu, z tyły natomiast cztery konstrukcje alternatywne. Instrukcja po długości wymiar A4, przedstawia budowę całego zestawu w 8 krokach, plus trzy, a nie cztery jak to na pudełku konstrukcje alternatywne.

Obrazek
Obrazek

Elementy

Obrazek

Jak widać na zdjęciu powyżej, nie jest to zróżnicowany kolorystycznie zestaw. Przewagę ma kolor czerwony, są te cztery elementy w kolorze czarnym, szara gaśnica i drabina, a także elementy transparentne jak szybka i światełka. Nie mamy, żadnych wyjątkowych i unikalnych klocków.

Figurka

Obrazek

Jak to w przypadku wozu strażackiego, konieczny do jego obsługi jest dzielny strażak. Czarne spodnie, klasyczna główka, biały strażacki hełm. Na uwagę zasługuje jedynie torso, które zadrukowane jest dość ubogo od frontu. W latach '80 każdy strażak wyglądał tak samo. Dziś jest zupełnie inaczej, możemy mieć pięciu strażaków i każdy ma inny wygląd i dużo detali. W latach '80 mogliśmy liczyć tylko na kołnierzyk, guziki i pas.

Obrazek

Jak widać na z tyłu figurki nie posiadają żadnych nadruków, cóż takie były lata '80.

Zestaw

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość to zwarta konstrukcja o szerokości czterech studów - standard lat '80-'90. Mały wóz strażacki, z drabiną opartą na ruchomej platformie obrotowej 360*, która może pracować w zakresie 90*. Oczywiście do dyspozycji mamy podstawową gaśnicę, do samodzielnego montażu. Uchylne drzwi, nie trzeba przeskakiwać by wejść do środka.

Obrazek

Konstrukcje alternatywne

1. Mały pojazdy
Obrazek

2. Mobilna drabina
Obrazek

3. Drobny pożar
Obrazek

4. Wóz strażacki wersja druga
Obrazek

Podsumowanie

Co można powiedzieć o tym zestawie? Na pewno to, że jest mały, nie duży kosztem można by na pewno poprawić jego wygląd. Chociażby dołożyć koguty - co to za wóz strażacki bez kogutów. Druga rzecz to czarny brick 1x2 można by wymienić na taki z nadrukiem imitujący silnik. Nie zmienia to jednak faktu, że za ok 5$ był to fajny zestaw z Pewexu :D Należał on kiedyś do mojej kolekcji i teraz ponownie znów fajnie go mieć by cieszył oko na półce. Warto też dodać, że mimo niespełna czterdziestu klocków można coś już z niego zbudować po za tym wozem z instrukcji, po za tym, jako kolejny zestaw powiększał bazę klocków do zabawy.

Za
+ pierwszy strażacki zestaw lego
+ sporo możliwości przebudowy

Przeciw
- po prostu mały

Dziękuję za uwagę.

Link do galerii.
Pozdrawiam,
Łukasz

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: cody1976 »

Miałem MISBa, kupiłem na ebay jakieś 3 lata za ok 50 funtów ale otwarłem, zbudowałem i później sprzedałem z innymi (wiem, wiem głupota) mały, przyjemny ale bez rewelacji. W moim były zawiasy typu a Obrazek te które są u Ciebie pojawiły się oficjalnie w 1985 ale z tego co pamiętam trafiały się już w zestawach z 1984 roku. Natomiast tą szybkę Obrazek masz z zestawu wyprodukowanego nieco później do 1984 roku szybki były bardziej "mleczne"
cody1976

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: yoshi82 »

Hehe. A to ciekawostka. Zestaw ten kupiłem jakiś czas temu. Bynajmniej nie jest to mój zakup z lat '80.
Dzięki za zwrócenie uwagi :-)
Pozdrawiam,
Łukasz

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: cody1976 »

Jakieś 90% używanych zestawów ma szybki z lat późniejszych z zawiasami jest podobnie.

cody1976

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Lego chyba zapomniało dodać jeszcze niebieskie koguty do tego zestawu :) Ubogi zestaw w części i ta drabina nijak pasuje do tego małego autka
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wielkamucha »

Mój pierwszy zestaw w życiu (miałem wtedy chyba 6 czy 7 lat). Kosztował $1,60 w Pewexie i zawsze będzie miał wyjątkowe miejsce w moim sercu (jakkolwiek to zabrzmi).

Pamiętam, że wszystkim najbardziej podobała się gaśnica.
Ech, wspomnienia...

ODPOWIEDZ