Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10247 Ferris Wheel
Autor Wiadomość
Bricksley 

Wpisy: 95
Wysłany: 2016-11-30, 20:45   

Tranzystor napisał/a:
Ciekawe ile RPM by to wytrzymało gdyby dać napęd bezpośrednio na koło bez redukcji.

Pewnie tyle:

;)

A.Brickovsky 
one helluva stud

Wpisy: 178
Wysłany: 2016-11-30, 22:25   

Podziwiam za ogrom pracy, recenzja równie wielka jak to diabelstwo.
Kupiłem na ostatniej promocji, i jak będzie czas i chęć to pewnie złożę. Trochę mnie odstrasza powtarzalność budowy, choć z takim Big Benem to i tak nie ma porównania...

Seba_wse 

Wpisy: 151
Wysłany: 2016-12-01, 00:19   

Za szybko sięobraca to fakt, bawialność spada wtedy do zera, bo ciężko jest zatrzymaćtak aby gondola była w stosownym miejscu do wpuszczenia kolejnych pasażerów...
Zelektryfikowałem ale jeszcze szybciej musiałem przywrócić korbkę, ciężko dzieciom wytłumaczyć, że muszęposzukać zębatki i zrobićredukcję, mówią nie nie nie, nie chcę silniczka niech będzie tak jak wcześniej, było dobrze.

Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-01, 02:03   

Z ciekawostek dodam że zestaw został zaprojektowany przez Jamiego Berarda a to dziecko którego druga twarz ukazuje przerażenie, to nie kto inny tylko on sam.
Jako dziecko miał lęk wysokości i każdorazowo kiedy zabierano go jako dziecko na "Ferris Wheel" ten kurczowo trzymał się zawsze poręczy przerażony.
Więc sam autor tego projektu umiescił siebie w tym zestawie w wersji z jego czasów dzieciństwa, ciekawy akcent.

acmilaneo 

Wpisy: 13
Wysłany: 2016-12-01, 08:48   

Tym dla których koło zbyt szybko się obraca polecam użyć pilot od pociągów z regulacją prędkości. Ja tak mam zastosowane i działa to świetnie, dużo bardziej realistycznie niż te szalone obroty na filmikach wyżej ;)

Co do samego zestawu to uważam go za genialną zabawkę dla dzieci, duży, kolorowy, rusza się i bardzo bawialny. Dorośli może będą psioczyć na powtarzalność budowy czy mało ciekawych elementów. Ale to jest zabawka dla dzieci i na tym polu ten zestaw jest świetny!

Seba_wse 

Wysłany: 2016-12-01, 11:13   

Wagoniki robiłem taśmowo, dany krok x liczba gondol, było ciekawie, ale czego się nie robi dla dzieci:)

Durzy 

Wpisy: 1092
Wysłany: 2016-12-26, 15:39   

Czy Wam też niektóre gondole lekko haczą o boczne, szare podstawo/plejto/kratki?

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1343
Wysłany: 2016-12-26, 15:40   

U mnie wszystko płynnie działa. Nic nie haczy.

Durzy 

Wysłany: 2016-12-27, 14:28   

Hmm... dziwne. Ciekawe co w takim razie źle z dziewczyną pobudowaliśmy w jej kole. Może ktoś jeszcze miał problem z delikatnym haczeniem?

Seba_wse 

Wysłany: 2016-12-27, 22:38   

A macie wszystkie axle w connectory przy gondolach dobrze powciskane? Jak za długie się zrobią (wysuną) to ma prawo haczyć nawet bardziej niż delikatnie;) U mnie pojawił się ten problem przy intensywnej zabawie, podociskałem axle i było OK, na jakiś czas;)
Ostatnio zmieniony przez Seba_wse 2016-12-28, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  

Durzy 

Wysłany: 2016-12-28, 00:10   

Swoją drogą, zestaw świetny! Kamieniczki wydają się przy nim jakieś takie... "mało okazałe", choć i tak je wolę :P

Seba_wse napisał/a:
A macie wszystkie axle w connectory przy gondolach dobrze powciskane? Jak za długie sięzrobią (wysuną) to ma prawo haczyć nawet bardziej niżdelikatnie;) U mnie pojawił sięten problem przy intensywnej zabawie, podociskałem axle i było OK, na jakiśczas;)

Przy budowie raczej tak, ale może moje "to nie moje, więc zobaczę jak szybko potrafi się kręcić zanim coś odleci" coś w tej materii zmieniło... W każdym razie koło musiało pokonać 500km, więc jeśli to tylko kwestia dobrego dociśnięcia, po powtórnym złożeniu będzie dobrze.

Dla ciekawskich jak szybko jest się w stanie kręcić? No... mnie nic nie odleciało (choć obawiam się, że gdyby coś odleciało z koła to mogłaby i moja głowa odlecieć, właścicielka jest dość [cenzura, bo na pewno to czyta]. Podsumowując, koło zapewne trzyma się do prędkości dźwięku, a później fala uderzeniowa wszystko rozwala.

Dzięki za sugestie, pomoc!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu