[MOC] Sandvik MH620

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: Durzy »

M_longer pisze: Wszystkie Sandviki poszły na żyletki.
Czyli nie sprzedały się?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#32 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Czyli nie sprzedały się?
Po czym to wnioskujesz? :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: Durzy »

M_longer, bo Sandviki miałeś sprzedać, a teraz piszesz, że poszły na żyletki.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#34 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:M_longer, bo Sandviki miałeś sprzedać, a teraz piszesz, że poszły na żyletki.
Ktoś tu miesza wątki :)

Na żyletki poszły stare modele, o na przykład mój pierwszy Sandvik, LH 517L:
Obrazek
Time to say goodbye by Marek Markiewicz, on Flickr

Sandvik był zainteresowany nimi, ale stwierdziłem że można je zrobić lepiej:

Obrazek

Obrazek

I tak sobie czekam na decyzję z centrali...

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#35 Post autor: Tranzystor »

Ale przynajmniej już wiem dlaczego MH620 nie chciał jechać Obrazek
Tak oto powstało koło zębate o uzębieniu skośnym. Pewnie zazębiało by się lepiej od zwykłych z8.

Ale raczej nic zaskakującego, że to się zmieliło. Ślimak>z8 nie nadaje się nawet do sterowania pedałem gazu w modelach Sariela, a na pewno nie do napędu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#36 Post autor: M_longer »

Tranzystor pisze:
Ale przynajmniej już wiem dlaczego MH620 nie chciał jechać Obrazek
Tak oto powstało koło zębate o uzębieniu skośnym. Pewnie zazębiało by się lepiej od zwykłych z8.

Ale raczej nic zaskakującego, że to się zmieliło. Ślimak>z8 nie nadaje się nawet do sterowania pedałem gazu w modelach Sariela, a na pewno nie do napędu.
Przeceniłem możliwości z8 REINFORCED :P

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#37 Post autor: legosamigos »

Tranzystor pisze:
Ale przynajmniej już wiem dlaczego MH620 nie chciał jechać Obrazek
Tak oto powstało koło zębate o uzębieniu skośnym. Pewnie zazębiało by się lepiej od zwykłych z8.

Ale raczej nic zaskakującego, że to się zmieliło. Ślimak>z8 nie nadaje się nawet do sterowania pedałem gazu w modelach Sariela, a na pewno nie do napędu.
Oj tam przesadzasz, że się nie nadaje. Gdy modyfikowałem zestaw 42042, użyłem dwóch takich przełożeń i jakoś nic się nie mieliło. Może "dżdżownice" znaczy się gąsienice były za bardzo naprężone? :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#38 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:
Tranzystor pisze:
Ale przynajmniej już wiem dlaczego MH620 nie chciał jechać Obrazek
Tak oto powstało koło zębate o uzębieniu skośnym. Pewnie zazębiało by się lepiej od zwykłych z8.

Ale raczej nic zaskakującego, że to się zmieliło. Ślimak>z8 nie nadaje się nawet do sterowania pedałem gazu w modelach Sariela, a na pewno nie do napędu.
Oj tam przesadzasz, że się nie nadaje. Gdy modyfikowałem zestaw 42042, użyłem dwóch takich przełożeń i jakoś nic się nie mieliło. Może "dżdżownice" znaczy się gąsienice były za bardzo naprężone? :)
Tylko że MH620 był tak na oko trzy razy cięższy.

krzysiek788
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-24, 16:19
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: krzysiek788

 

#39 Post autor: krzysiek788 »

Niesamowite sandviki które pokazałem koledze powiedział ,,to nie może być z lego,, . Ja coś tam buduje ale ilekroć spoglądam na profi MOCe to opadają moje siły, siedzę, patrzę i zazdroszczę.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#40 Post autor: M_longer »

krzysiek788 pisze:Niesamowite sandviki które pokazałem koledze powiedział ,,to nie może być z lego,,
Poczekaj trochę, zbuduję z klocków wszystkie modele na nowo i powiesz jaka była reakcja ;)

krzysiek788
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-24, 16:19
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: krzysiek788

 

#41 Post autor: krzysiek788 »

M_longer pisze:
krzysiek788 pisze:Niesamowite sandviki które pokazałem koledze powiedział ,,to nie może być z lego,,
Poczekaj trochę, zbuduję z klocków wszystkie modele na nowo i powiesz jaka była reakcja ;)
Tylko żeby mi kolega nie złapał loga przed ekranem , bo mi moje klocki pozabiera.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#42 Post autor: Tranzystor »

legosamigos pisze:
Tranzystor pisze:
Ale przynajmniej już wiem dlaczego MH620 nie chciał jechać Obrazek
Tak oto powstało koło zębate o uzębieniu skośnym. Pewnie zazębiało by się lepiej od zwykłych z8.

Ale raczej nic zaskakującego, że to się zmieliło. Ślimak>z8 nie nadaje się nawet do sterowania pedałem gazu w modelach Sariela, a na pewno nie do napędu.
Oj tam przesadzasz, że się nie nadaje. Gdy modyfikowałem zestaw 42042, użyłem dwóch takich przełożeń i jakoś nic się nie mieliło. Może "dżdżownice" znaczy się gąsienice były za bardzo naprężone? :)
Zrób test ściany albo dłuższą jazdę pod obciążeniem i nie będzie czego zbierać z tych z8.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#43 Post autor: Kruk »

Też uważam że z8 są za słabe na takie ciężary zwłaszcza ze ślimakiem, zwykłe połączenie z8 np. z z24 to normalne połączenie, a już połączenie 2 lub 3 zębatek z8 ze sobą to prośba o zmielenie się ich. Mimo że Lego poprawiło trochę je nie mniej dalej są za miękkie, a jak by były twarde to by pękały. Lepiej moim zdaniem by było jak te dodatkowe boki zębatki które są w nowej wersji zastąpić 2 pierścieniami, wtedy by były mocniejsze :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#44 Post autor: noniusz »

Kruk pisze:Lepiej moim zdaniem by było jak te dodatkowe boki zębatki które są w nowej wersji zastąpić 2 pierścieniami, wtedy by były mocniejsze
Obawiam się, że gdyby brzegi z8 były pełnymi pierścieniami niewiele by to zmieniło w tym konkretnym przypadku.
Materiał, z którego wykonana jest ta zębatka jest na tyle miękki, że prędzej "zwichrują" się ząbki niż pęknie pierścień, na którym są osadzone.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#45 Post autor: Kruk »

Ale gdyby był taki pierścień wtedy by można zastosować ciut twardszy materiał bez obawy że pęknie, ale to tylko gdybanie :).
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

ODPOWIEDZ