SBrick Picolo Problemo

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

SBrick Picolo Problemo

#1 Post autor: Iasafaer »

Koledzy technicowcy używający w swych MOCach SBricka.

Otóż jestem, że tak powiem w czarnej i głębokiej... kropce.

Dotarły do mnie dwa SBricki. Zafascynowany tą kosmiczną technologią ruszyłem do testowania. Zapał zgasł szybciej jak się pojawił. Generalnie zabawa powinna być prosta i nawet orangutan powinien potrafić to zrobić.

Ale... albo ja jestem za głupi, albo coś jest nie tak z telefonem(telefonami!), albo z samym klockiem.

Otóż podłączam SBricka do BBoxa, włączam zasilanie, podłączam silniki (różne) i diody.
Włączam aplikację (android 6.0) no i w sumie jest ok.
Aplikacja widzi oba SBricki jednocześnie, jak i każdego z osobna, gdy sobie tego zażyczę.
I znowu do tego momentu jest wszystko ok.
Wybieram jedno z wielu dostępnych przykładowych Menu sterujących i odpala się menu, w którym przypisuje odpowiednie kanały pod interesujące mnie funkcje. I do tego momentu nadal wszystko wygląda naturalnie i jak najbardziej ok.

Spytacie, gdzie zatem problem?
Problem zaczyna się, gdy zamierzam funkcji użyć na gotowym Menu lub przetestować ją z poziomu kreatora.
Żaden z Sbricków (obydwa) nie reaguje na przyciski Test.
Żaden z Sbricków nie reaguje na przesuwanie joysticków.

Gdy wybiorę z menu aplikacji listę wykrytych klocków to wykrywa elegancko oba bricki.
Natomiast po wybraniu któregoś pojawia się nazwijmy to - menu testowe. 4 joysticki i dwa przyciski "led tester" i "update firmware".
Znowu... joysticki poruszają się, ale Sbricki nie reagują, na wciśnięcie opcji "led tester" - reakcji zero. Po wciśnięciu "update firmware" aplikacja mieli kilka sekund po czym wyświetla, że Sbrick posiada najnowsze oprogramowanie.

W wielkim skrócie.

Telefon wykrywa oba Sbricki jednocześnie jak i każdego z osobna - wedle uznania.
Aplikacja zainstalowała się pomyślnie, nie wyświetliła żadnych błędów oraz też wykrywa oba Sbricki razem, bądź osobno.
Problem tkwi w tym, że żaden z SBricków nie reaguje na sygnał z aplikacji. Joysticki i przyciski działają, ale brak jakiejkolwiek reakcji ze strony któregokolwiek z Sbricków.

Baterie w BBoxie są nowe, telefon (LG Spirit) posiada najnowsze oprogramowanie android 6.0, wszystko co się da w telefonie zostało zaktualizowane.

Pytanie teraz czy problem stoi po stronie Sbricków (ewentualnie uszkodzonych), czy po stronie telefonu, a właściwie telefonÓW.
Testowałem wszystko na innym telefonie (jakaś Xperia) i tu problem okazał się jeszcze dziwniejszy, ponieważ telefon sam w sobie widzi Sbricka jako urządzenie, ale już z poziomu aplikacji nie widzi żadnego.

Jak się film wrzuci na YT to zalinkuję jak to wszystko wygląda.
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 19:00 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Iasafaer »


Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#3 Post autor: Xsysiek »

Też to miałem. Kilka pytań:
- jaki jest firmware Sbricków? Aktualne to FWx.12, gdzie x to seria/model sbricka.
- czy masz sbricki sparowane?
- próbowałeś włączyć i wyłączyć bluetooth w telefonie?

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Iasafaer »

- Firmware SBricków zaktualizowałem za poradą Auriego poprzez starszą wersję appki. Tam podobno Sbricki z początkowych partii produkcji nie współpracują za dobrze z najnowszą apką. Zainstalowałem zatem starszą wersję, zrobilem upgrade firmware w Sbricku, z powrotem zainstalowalem najnowszą appkę. Ale efekt niestety ten sam, chociaż diody na Sbrickach ożyły po zaktualizowaniu firmware. Dioda na Sbricku świeci się światłem ciągłym od razu po podłączeniu zasilania (nie wiem czy tak byc powinno)

Hardware ver. 4.0
Firmware ver. 4.4

- Nie mam sparowanych. Zasugerowałem się wpisem Sariela kiedyś w temacie o Sbricku, że "żadnego parowania nie wymaga", więc nie próbowałem.

- Raczej... to pierwszy odruch. Próbowałem na trzech różnych telefonach i efekt dokładnie ten sam.

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#5 Post autor: Xsysiek »

Spróbuj zaktualizować je za pomocą aplikacji "Sbrick Simple Control". Albo chociaż się spróbuj połączyć za pomocą tej aplikacji.

P.S. Podaj namiary na skype albo coś to szybciej pomogę.
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 20:35 przez Xsysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Iasafaer »

Dobra EDIT:

Dla zainteresowanych zamieszczę informację.

Stare SBricki nie współpracują z najnowszą wersją aplikacji. Nie wiem która data produkcji jest tą "granicą", bo w pudelku nie ma żadnej informacji odnośnie tego z jakiej partii pochodzi konkretne urzadzenie.

Tak czy inaczej należy odinstalować najnowszą wersję, następnie ściągnąć starszą wersję aplikacji, zainstalować i za jej pomocą zaktualizować firmware w Sbricku. Po zaktualizowaniu firmware starą wersję aplikacji można odinstalować i ponownie zainstalować najnowszą. Po ponownym zainstalowaniu najnowszej aplikacji należy najpierw sparować telefon/tablet z Sbrickiem z poziomu menu bluetooth.
Po sparowaniu uruchamiamy aplikację i TEORETYCZNIE powinno działać. Mi zadziałało.

To tak na wypadek, gdyby miał ktoś podobny problem.

PS. Mimo wszystko nadal zdarzają się problemy z łącznością, ale brak jakiejkolwiek reguły. Telefon (LG Spirit H440n) miewa problemy ze sparowaniem Sbricków, a nawet po ich pomyślnym sparowaniu aplikacja ma problem z nawiązaniem połączenia. Gdy już połączy to na razie nie zdarzyło mi się, aby zerwała w trakcie zabawy, natomiast nie zawsze chce się połączyć. Nie wiem z czego to wynika, jak się dowiem to wam powiem, ot co.
Także problem samego działania SBricków został rozwiązany, natomiast wyszedł inny ze wspomnianą łącznością. Może to mankament telefonu/wersji BT/whatever.

Auri - wiszę Ci skrzynkę piwa, czy co tam lubisz.
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 23:43 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 5 razy.

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#7 Post autor: Xsysiek »

No i fajnie, że się udało. Sbrick Simple Control jest podobnym rozwiązaniem co powyżej opisałeś. W WP8.1 muszę parować, bo inaczej się nie łączy.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#8 Post autor: Aurimax »

Iasafaer pisze: Po sparowaniu uruchamiamy aplikację i TEORETYCZNIE powinno działać. Mi zadziałało.
Mi też zadziałało, więc powinno być jak należy :)

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Muszel »

Odświeżę wątek. Mam w drodze Sbricka Plus, chciałem dziś ściągnąć apkę na telefon, a tu niespodzianka... "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją". Są jakieś różne wersje apki? Próbowałem ściągnąć aplikację ze "sklepy play", czyli standardowo, wyszukałem wpisując frazę "sbrick" (tylko tak coś sensownego znalazłem), jest tam tylko jedna wersja apki.
Mój telefon to poczciwy Galaxy S3 mini (GT-I8190N), wersja systemu Android 4.1.2, wersja jądra 3.0.31. Mam włączoną auto aktualizację, także system najnowszy jaki się tutaj da.

Mam za stary telefon? :P czy da się coś pociągnąć ze strony producenta?
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#10 Post autor: bacon »

Tu masz odpowiedź:

Wersja Androida
4.3 i nowsze

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

Czeka Cię zmiana telefonu albo jakiś tablet z nowszym Androidem.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Muszel »

Dzięki. Najwyżej póki co pobawię się Sbrickiem z poziomu telefonu kobiety :P póki nie zmienię na coś lepszego :) może jeszcze w podpowiedziach Innos'a znajdę jakiś ratunek (próba na aplikacji SBrick Simple Control, która to podobno jest wersją uproszczoną, i szukanie na https://social.sbrick.com/). Jak rozwiążę problem to dam znać, może komuś się przyda.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

No właśnie miałem pisać, że choć tutaj już chyba jest dość sporo użytkowników SBricka i pytać warto to najwięcej porad znajdzie się pewnie mimo wszystko w tej społeczności utworzonej wokół sklepu SBricka. No i jeśli chodzi o problemy techniczne to tam informacje będą od samego źródła.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Lomeltor »

bart_ilo pisze:Czeka Cię zmiana telefonu albo jakiś tablet z nowszym Androidem.
Prędzej bym wgrał jakiś custom rom:
http://forum.android.com.pl/forum/771-r ... dyfikacje/
STT | Typowy technicowiec

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Muszel »

Lomeltor pisze:
bart_ilo pisze:Czeka Cię zmiana telefonu albo jakiś tablet z nowszym Androidem.
Prędzej bym wgrał jakiś custom rom:
http://forum.android.com.pl/forum/771-r ... dyfikacje/
Przejrzę :) choć całkowicie się na tym nie znam, ale może da radę zainstalować coś na minimum wymogów Sbricka.
Ostatnio zmieniony 2016-12-21, 21:01 przez Muszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ