Technic 1H2017 - zbiorczo

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#151 Post autor: Durzy »

Ale mnie dzisiaj zszokował 42065, który miałem szansę jedynie otworzyć przed pracą. Jak to ma mało elementów! Creatory za 1/3 ceny mają więcej i to mimo, że 42066 magąsienice, które znacznie podbijają ilość elementów! Dobrze, że znalazłem zestaw za 90zł mniej, bo czułbym ogromny niedosyt po otwarciu pudełka. No, ale to zestaw nie do zabawy, a do męczenia psa, aby był spokojniejszy, a to zmienia punkt widzenia;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#152 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Ale mnie dzisiaj zszokował 42065, który miałem szansę jedynie otworzyć przed pracą. Jak to ma mało elementów! Creatory za 1/3 ceny mają więcej i to mimo, że 42066 magąsienice, które znacznie podbijają ilość elementów!
Jak rozumiem każdy Creator ma dwa silniki, boxa, wieżę IR i pilota, które w zasadzie kosztują tyle co cały zestaw?

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#153 Post autor: Durzy »

M_longer, przecież wiem skąd wynika cena. Przecież kupiłem, tak? ;) Nie zmienia to faktu, że po otwarciu odczułem spory niedosyt. Nie mogę się tym podzielić? 360zł i 370 elementów, z czego 1/4 to gąsienice, jak to brzmi? Po otwarciu pudełka wypadają jakieś takie chude woreczki i coś ich mało;) Elektronika (czy elektryka?)... to ledwi wieża V1, najtańszy pojemnik na baterie, najtańszy pilot i najtańsze silniki, ledwie podczerwień... Za 360zł mogłoby być ciut lepiej, co? No, ale największą siłą tego zestawu to ponoć fakt, że suma elementów jest dużo lepsza niż części składowe, więc mam nadzieję, że po złożeniu wrażenia będą odwrotne. To mój drugi zestaw PF, daj mi trochę poprzeżywać;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#154 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Nie mogę się tym podzielić? 360zł i 370 elementów, z czego 1/4 to gąsienice, jak to brzmi?
Gorzej niż 270zł i 370 elementów, z których pięć to elektryka.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#155 Post autor: Durzy »

M_longer pisze:
Durzy pisze:Nie mogę się tym podzielić? 360zł i 370 elementów, z czego 1/4 to gąsienice, jak to brzmi?
Gorzej niż 270zł i 370 elementów, z których pięć to elektryka.
Tak chcesz?;) Ok, pociąg 60051 co jakiś czas bywa w selgrosie za 370 (z vatem), a ma 610 elementów, w tym tory, a nie gąsienice, wieżę V2, silnik, lepszego pilota i pojemnik na baterie;)


Ładowarka Volvo miała znaczenie więcej elementów niż kosztowała złotówek, a do elektroniki i drogich klocków mechanicznych pełno;)
Ostatnio zmieniony 2017-09-15, 17:02 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#156 Post autor: Durzy »

Dobra, fajne to jest:) Choć pies może mieć trochę inne zdanie;)

Jest jakiś sposób, aby to jeździło prosto bez znoszenia? Jakaś modyfikacja?

Słuchajcie, czy to nie jest przypadkiem najwiekszy i najdroższy zestaw Technic bez ani jednej zębatki?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#157 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Jest jakiś sposób, aby to jeździło prosto bez znoszenia? Jakaś modyfikacja?
Dobrać silniki tak, aby oba kręciły się z taką sama prędkością.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#158 Post autor: Durzy »

M_longer pisze:
Durzy pisze:Jest jakiś sposób, aby to jeździło prosto bez znoszenia? Jakaś modyfikacja?
Dobrać silniki tak, aby oba kręciły się z taką sama prędkością.
A nie kręcą się? Czemu?
Samoistne skręcanie to nie jest kwewtia ich asymetrycznego ułożenia?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#159 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:A nie kręcą się? Czemu?
Taki ich urok. Każdy silnik PF kręci się z odrobinę inną prędkością.
Durzy pisze:Samoistne skręcanie to nie jest kwewtia ich asymetrycznego ułożenia?
Nie.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#160 Post autor: Durzy »

M_longer pisze:
Durzy pisze:A nie kręcą się? Czemu?
Taki ich urok. Każdy silnik PF kręci się z odrobinę inną prędkością.
Durzy pisze:Samoistne skręcanie to nie jest kwewtia ich asymetrycznego ułożenia?
Nie.
Rzeczywiście. Zamieniłem silniki i ściąga w drugą stronę... Nie ma sensu tego reklamować?

To nie jest tak, że obroty silnika elektrycznego zależą od natężenia/napięcia prądu? Przy takim samym, takie same silniki nie powinny się kręcić tak samo? W latach 90 ze Szwajcarii przywiozłem sobie zdalnie sterowany samochodzik, który był tak samo sterowany jak 42065 (zamiast gąsienic miał koła, ale oba na każdej stronie kręciły się razem). Jego jakoś nie znosiło, a był znacznie szybszy niż ten Legowy i miał radiowe sterowanie, więc dalej jeździł. 20 lat później, Lego ma mniejszą dokładność w produkcji silniczków elektrycznych niż jakaś firma produkująca zabawkowe zdalnie sterowane samochody w latach 90?
Ostatnio zmieniony 2017-09-16, 14:36 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#161 Post autor: Jellyeater »

Dania to nie Szwajcaria. Ani nawet nie Chiny. ;-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#162 Post autor: Durzy »

Poważnie, nikt nie wie czemu silniki Lego kręcą się z różną prędkością? I to PFy, 9v chyba nie miały tego problemu.



Zbudował ktoś wersję B 42065? Jestem w szoku, wykorzystuje WSZYSTKIE elementy z modelu A! Jest taki drugi zestaw? I mam dziwne wrażenie, ale to pewnie tylko wrażenie, że jeździ szybciej od A, ale to pewnie dlatego, że się zabawnie buja przy ruszaniu i hakowaniu.

ODPOWIEDZ