60158 Jungle Cargo Helicopter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60158 Jungle Cargo Helicopter

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
60158 Jungle Cargo Helicopter
Seria: City
Podseria: Jungle
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 192
Liczba figurek: 2
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: bricklink ~57 PLN bez kosztów wysyłki

Opakowanie i instrukcja
Zestaw zapakowano w karton o wymiarach 26 x 18,7 x 6 cm. Frontowa ścianka zawiera jedno duże zdjęcie opisywanego modelu, tylna cztery scenki z życia. Instrukcja to dwie książeczki, pierwsza dla quada i fragmentu ruin, druga dla helikoptera.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonu:
Woreczek nr 1
Obrazek
Woreczek nr 2
Obrazek

Klocki
Według brickseta jest ich 192.
Unikalnymi elementami są:
Obrazek Blue Bracket 5 x 2 x 2 1/3 with 2 Holes and Bottom Stud Holder, w tym kolorze pojawia się w 8 setach
Obrazek Bright Light Orange Brick 1 x 2 x 2 with Inside Stud Holder, występuje tylko w 2 setach
Obrazek Bright Light Orange Brick, Arch 1 x 3 x 2, element występuje tylko w tym secie
Obrazek Obrazek Bright Light Orange Technic, Panel Fairing #22 Very Small Smooth, Side A oraz B, występują tylko w tym zestawie
Obrazek Bright Light Orange Vehicle, Mudguard 2 x 4 with Arch Studded with Hole, występuje tylko w tym zestawie
Obrazek Bright Light Orange Wedge 4 x 4 x 2/3 Triple Curved, występuje tylko w tym secie
Obrazek Flat Silver Minifig, Weapon Machete, występuje w 7 setach z serii Jungle

Minifigi
W zestawie znajdują się 2 minifigi – Pan i Pani.
Panią ubrano w spodnie i bluzę występującą tylko w tym secie i w 60161, buźka to tegoroczna nowość, do tej pory pojawiła się w 8 zestawach.
Pan ma tors właściwy dla serii Jungle, pojawił się w 6 setach. Buźka od 2013 roku wystąpiła w 32 zestawach. Czapka (bardzo fajny „życiowy” element) rozpoczęła karierę w 2015 i do tej pory znalazła się w 17 setach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
Model układa się jak zwykle za szybko. Pierwsza część to quad i ruiny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie budujemy helikopter:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda spotkanie z pająkiem w moim wydaniu…
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do tej pory mam m. in. na koncie: rzut szklanką (pełną) w ścianę na której był pająk oraz odbicie sporego kawałka tynku za pomocą metalowej rury od odkurzacza. NIE lubię pająków!

Pozostało po budowie:
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw jest bawialny, ma sporo nowych kolorystycznie elementów. Tylko co z tego? Początkowo Jungla jawiła mi się jako super coś nowego a tymczasem po bliższym przyjrzeniu, okazało się, że helikopter już był... i to przerabiany na różne sposoby. Nawet maczeta nie ratuje sytuacji i nie zmienia niezbyt pozytywnego obrazu tego zestawu. No ale nie można zachwycać się wszystkim jak leci, prawda?

Za
  • nowe elementy


Przeciw
  • (fuj) pająk
  • ale to już było…

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

A już myślałem, że te panele wyszły w kolorze żółtym, a okazało się, że są w kolorze Bright Light Orange

Obrazek Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ