[MOC] Domek Jednorodzinny-Modular

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: BONBINI »

Jako budowlaniec z zawodu mogę swoje trzy grosze dorzucić.
1. Furtka powinna znajdować się na przedłużeniu drzwi wejściowych do domku, a nie krzyżować się z dojazdem do garażu.
2. Tam gdzie jest balkon na górze dach powinien zostać przedłużony poza ścianę zewnętrzną poprzeczną.
3. Tylna ściana domku powinna być bez okien, bo stoi za blisko ogrodzenia (odległość mniejsza niż 4 metry) ;-)
4. Między garażem a kuchnią powinien być przedsionek.
5. Budynek nie przeszedłby odbioru bo nie ma w nim łazienki :-D
6. Jeśli jest poddasze to musi być gdzieś wejście na tą kondygnację.

Tyle krytyki, ale ogólnie domek mi się podoba. Gdybyś podwyższył ścianki kolankowe to można byłoby pokusić się o poddasze użytkowe. W tej chwili nie widać żeby tam były jakieś sypialnie, nie ma zdjęć poddasza. Fajny patent na rynny :-)
Ostatnio zmieniony 2017-01-28, 23:38 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#17 Post autor: bart_ilo »

BONBINI pisze:Jako budowlaniec z zawodu mogę swoje trzy grosze dorzucić.
1. Furtka powinna znajdować się na przedłużeniu drzwi wejściowych do domku, a nie krzyżować się z dojazdem do garażu.
2. Tam gdzie jest balkon na górze dach powinien zostać przedłużony poza ścianę zewnętrzną poprzeczną.
3. Tylna ściana domku powinna być bez okien, bo stoi za blisko ogrodzenia (odległość mniejsza niż 4 metry) ;-)
4. Między garażem a kuchnią powinien być przedsionek.
5. Budynek nie przeszedłby odbioru bo nie ma w nim łazienki :-D
6. Jeśli jest poddasze to musi być gdzieś wejście na tą kondygnację.

Tyle krytyki, ale ogólnie domek mi się podoba. Gdybyś podwyższył ścianki kolankowe to można byłoby pokusić się o poddasze użytkowe. W tej chwili nie widać żeby tam były jakieś sypialnie, nie ma zdjęć poddasza. Fajny patent na rynny :-)
Na szczęście to jest świat klocków. Tutaj wszystko jest możliwe w zależności od finansów i wyobraźni :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#18 Post autor: Stelario »

Naprawdę da się te wieśniackie dachy ze slopów zrobić tak żeby nie było tych ząbków na poddaszach.

Domek bardzo fajny ale brakuje drzwi od garażu. Chyba że to Szwecja z przed 1 maja 2004 roku.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#19 Post autor: bart_ilo »

Stelario pisze:Domek bardzo fajny ale brakuje drzwi od garażu. Chyba że to Szwecja z przed 1 maja 2004 roku.
Jest brama garażowa segmentowa.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#20 Post autor: Biedrus »

BONBINI pisze:Jako budowlaniec z zawodu mogę swoje trzy grosze dorzucić.
1. Furtka powinna znajdować się na przedłużeniu drzwi wejściowych do domku, a nie krzyżować się z dojazdem do garażu.
2. Tam gdzie jest balkon na górze dach powinien zostać przedłużony poza ścianę zewnętrzną poprzeczną.
3. Tylna ściana domku powinna być bez okien, bo stoi za blisko ogrodzenia (odległość mniejsza niż 4 metry) ;-)
4. Między garażem a kuchnią powinien być przedsionek.
5. Budynek nie przeszedłby odbioru bo nie ma w nim łazienki :-D
6. Jeśli jest poddasze to musi być gdzieś wejście na tą kondygnację.
ad.1 Ja mam zakład, który robi i montuje ogrodzenia. Stawiałem już furtki w bardzo dziwnych miejscach.
ad.3 Jak ty to zmierzyłeś? :)
ad.4 Powinienem być, jak i wiele jeszcze innych rzeczy. Za mała praca, aby wszystko w nie zawrzeć.
ad.5 Jest na poddaszu :P
ad.6 Poddasze niezabudowane, więc zrezygnowałem ze schodów. Oszczędziłem sobie miejsca.
Stelario pisze:Domek bardzo fajny ale brakuje drzwi od garażu. Chyba że to Szwecja z przed 1 maja 2004 roku.
Proponuje jeszcze raz się przyjrzeć zdjęciom.
Ostatnio zmieniony 2017-02-04, 21:46 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: halerz »

Bardzo ładne. Poddasze jest użytkowe?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Mestari »

Bardzo ładnie wyszło. Właśnie o taką zabudowę mi chodziło w tym ciągu :)
Aż się chce zamieszkać ;)
Do pełni szczęścia brakuje mi lbg paska przy krawędzi, zabudowanego poddasza i sąsiadów ;) No i ten komin sporo za niski..
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 11:28 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#23 Post autor: Kloss »

Ogrodzenie wygląda świetnie. Kolor zupełnie mi nie przeszkadza - uważam, że dodaje życia samemu domkowi. Komin rzeczywiście mógłby być z brick lub dwa wyższy. Rynny super! Jeśli chodzi o poddasze to polecam takie okno.
Całość bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć ten domek na wystawie!
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 11:47 przez Kloss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: BONBINI »

ad.3 Jak ty to zmierzyłeś? :)
Minimalna wysokość dla pokoi wg przepisów to 2,5 m. U Ciebie jest to 7 bricków. Zatem w przeliczeniu na bricki 4m to 11,2 bricka i to jest minalna odległość ściany z oknem od ogrodzenia w Twoim świecie klocķów :-) Tylko traktuj moje uwagi z przymrużeniem oka ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#25 Post autor: dmac »

Nie, no, paaanie, w której gminie pozwalają na taki duży obszar zabudowy na takiej małej działce ;) ?!

Bardzo przyjemna praca. Ogrodzenie jak żywe! ;) Wnętrza w modelu wystawowym nie są standardem, więc dodatkowy plus. Pięknie, pięknie, aż mi się zachciało budować :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#26 Post autor: Biedrus »

Bardzo dziękuje za wszystkie komentarze. Cieszę się, że model został w miarę pozytywnie odebrany.
Mestari pisze:Do pełni szczęścia brakuje mi lbg paska przy krawędzi, zabudowanego poddasza i sąsiadów ;) No i ten komin sporo za niski..
Komin podwyższę. Co do paska Lbg to wezmę trochu klocków na wystawę i się dorobi jak będzie trzeba. W Pałacu Ślubów też go nie mam.Zobaczymy jak podejdą do tego tematu sąsiednie budynki.
dmac pisze:Nie, no, paaanie, w której gminie pozwalają na taki duży obszar zabudowy na takiej małej działce ;) ?!
W mieście Klocki Zdrój dają na wszystko pozwolenie :P
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 14:17 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#27 Post autor: meler »

Klasyka jednorodzinnej zabudowy. A płot żywcem wyjęty z reklamy w "Muratorze" :) Brawo!

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Hobbit »

Rewelacja! Mnóstwo detali i wspaniałe minifigi (czyli to co najważniejsze w tego typu MOC'ach)
Hobbit

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#29 Post autor: bajlando »

Dla mnie rewelacyjny ogółem.

też bym się do tego komina trochę przyczepił - do wysokości i braku otworów - wygląda trochę jakby budowlańcy chcieli zrobić psikusa i zamurowali górę :P

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#30 Post autor: Krzysiek »

Świetny domek, chętnie bym kupił jak by to był zestaw do kupienia w sklepach :)
Szkoda ,że w tych oryginalnych zestawach podobnych domków nie ma tak umeblowane.

ODPOWIEDZ