[MOC] AGM-4 ORKA

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Michbudz
Posty: 14
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
HELF: Proszę uzupełnić

 

[MOC] AGM-4 ORKA

#1 Post autor: Michbudz »

Cześć

Chciałbym zaprezentować pojazd, który ostatnio poskładałem. Od dłuższego czasu chciałem zbudować coś kosmicznego i w końcu się udało. Po ostatniej wariacji na temat Ospreya wziąłem sobie do serca uwagi na temat ilości studów i postanowiłem coś z tym zrobić. Wydawało mi się, że największym problemem okażą się skrzydła, ale potem rzuciły mi się w oczy te czarne technicowe błotniki (?). No po prostu idealne futurystyczne skrzydła. Ich wielkość (a raczej niewielkość) musiała wpłynąć na rozmiary całego stateczku. Aby nie wyglądał groteskowo musiał być raczej mały.
Dotychczasowa metoda walki kosmos - planeta, czyli desant jednostek walczących w atmosferze bezpośrednio z przestrzeni kosmicznej (po uprzedniej eliminacji wrogiej floty gwiezdnej)- powodowała, że jednostki te przez czas zrzutu były bezbronne wobec atmosferycznych sił przeciwnika. W związku z tym powstało zapotrzebowanie na pojazd, który sprawdzi się zarówno podczas walki gwiezdnej, jak i będzie zdolny do przetrwania podczas lotu atmosferycznego w strefie wroga.
Odpowiedzią na tą potrzebę jest

AGM -4 Orka (Atmosferyczno-gwiezdny myśliwiec) niewielka maszyna bojowa zdolna do operowania zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i atmosferze planet.

W przestrzeni kosmicznej oraz podczas przechodzenia przez górne warstwy atmosfery planety statek porusza się w konfiguracji ze złożonymi skrzydłami. Sterowanie w przestrzeni odbywa się za pomocą ruchu dysz tylnych, oraz umieszczonych za dziobem silników pomocniczych. Po wejściu w atmosferę, na pułapie operacyjnym skrzydła są rozkładane i Orka staje się tradycyjnym samolotem z wektorowanym ciągiem.

W związku z pewnymi ograniczeniami technicznymi należało pójść na pewne kompromisy. Ze względu na małą moc silników pomocniczych i ich umieszczenie, oraz to, że główne manewry wykonuje się za pomocą dysz tylnych, które ruchome są w niewielkim zakresie, maszyna w przestrzeni nie jest tak zwrotna jak pojazdy przeznaczone tylko do walki w kosmosie, również uzbrojenie ustępuje myśliwcom o większej specjalizacji.
W atmosferze jednak nie ustępuje innym myśliwcom, szczególnie, że ze względu na specyfikę nowoczesnej wojny przez długie lata sprzęt latający w atmosferze nie był rozwijany.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych silników Orka może bez problemu osiągnąć prędkość ucieczki z planety o przyciąganiu 1.3 przyciągania ziemskiego i wrócić na pokład transportowca gwiezdnego, lub do walki w przestrzeni.


Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 08:27 przez Michbudz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5399
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
HELF: M-longer
: m_longer
: Longer
Kontakt:

   

#2 Post autor: M_longer »

Przydałyby się zdjęcia pod innym kątem, bardziej od przodu i z dołu. Całkiem fajny modelik.

Awatar użytkownika
Taausz
VIP
Posty: 361
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
HELF: Proszę uzupełnić
: 38832651@N07

   

#3 Post autor: Taausz »

Trzecie foto na Flickr'u naprawdę przypomina orkę :)
I muszę się zgodzić z M_longer'em przydało by się popracować nad techniką wykonywania zdjęć.
Buduję najczęściej oczami...

Michbudz
Posty: 14
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
HELF: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Michbudz »

Niestety, zdjęcia to jest ta rzecz, która wychodzi mi co najmniej fatalnie. Nie wiem, staram się czytać ze zrozumieniem poradniki, oświetlam ten obiekt z każdej strony, nawet sobie z klocków statyw zmontowałem i zakosiłem żonie smartfona z lepszym aparatem i efekt jest za każdym razem taki, że włosy sobie chcę z głowy wyrywać...
Kilka dodatkowych fotek, mam nadzieję, że są choć trochę lepsze

@Taausz- pierwsza wersja Jeszcze-Nie-Orki była szaro-czarna. Ale potem wymieniłem spód kadłuba na element 4856a (z zestawu 6687- stuknęło mu własnie 30 lat), a co za tym idzie, zmieniłem kolor całego dołu. Gdy tylko to zrobiłem, od razu wiedziałem, jaka będzie nazwa własna tego latadełka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-01-31, 06:02 przez Michbudz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
HELF: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Hobbit »

Bardzo fajnie wyszło. Chociaż jak na mój gust jest trochę za mały.
Hobbit

ODPOWIEDZ