[WIP] Lego Technic 8868 - MOD -

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

[WIP] Lego Technic 8868 - MOD -

#1 Post autor: AOW »

Witam.
Chciałbym rozpocząć przygodę z MOC/MOD a mianowicie zmodyfikować zestaw 8868. Idea jest taka aby wykorzystać tylko te klocki które były w zestawie. Nie będzie to do końca model C gdyż zamierzam wykorzystać zarówno "ramę/podwozię" jak i kabinę od 8868 a resztę zbudować z pozostałych elementów. Chociaż kto wie...

Wstępnie panowałem coś na wzór 8285 ale nie jestem pewien czy wyjdzie z tych elementów, które są w zestawie.

Starałem się znaleźć coś w sieci do czego mógłbym nawiązać, ale okazuje się - albo ja żle szukam - że zestaw 8868 w cale tak często nie był modyfikowany. Czy znacie moze jakieś modyfikacje tego właśnie legendarnego zestawu?

Dzien 1:
Oryginalny zestaw został rozmontowany (wcześniej spadł z szafki i mocno się rozczłonkował)
Klocki zostały umyte i są segregowane. Co ciekawe żaden klocek nie pękł po updaku, a zleciał z wysokości około 150cm ...

Będę się starał akualizować - zobaczę jak mi wyjdzie.... gdyż modyfikacja 8862 skończyło się na jednym zdjęciu i 5% budowy.... a skończyłem go wkońcu jako oryginał...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#2 Post autor: OmenGda »

Bardzo lubię ten zestaw. Trzymam kciuki. Ale zastanów się, czy może lepiej jednak model C. Rama może zostać a buda może być jakąś ciężarówką :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#3 Post autor: AOW »

Ogólnie to zamiarem miał być Model C. Teraz będę miał wolne (urlop) więc trochę czasu na zastanowienie mam. Poszukam też inspiracji.
W ogóle to zastanawiam się czy to music by ciężarówka.... Hymmmm
Pomyślę

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#4 Post autor: OmenGda »

AOW pisze:Ogólnie to zamiarem miał być Model C. Teraz będę miał wolne (urlop) więc trochę czasu na zastanowienie mam. Poszukam też inspiracji.
W ogóle to zastanawiam się czy to music by ciężarówka.... Hymmmm
Pomyślę
Może też być buggy - skoro jest takie fajne i miękkie zawieszenie :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ