[MOC] Necropolis

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

[MOC] Necropolis

#1 Post autor: Dart Grellenort »

Nareszcie, nadszedł ten dzień (noc)!

Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, że w regulaminie forum jest tylko wzmianka o sankcjach za necroposting, a nie za zakładanie wątków, które już w momencie pisania należą do prehistorii...
Niniejszym prezentuję i jednocześnie żegnam się z MOCem, którym prawdopodobnie wszyscy stali bywalcy naszych wystaw na Pyrkonie zdążyli się już doszczętnie znudzić...

Miasto "Necropolis"

Powstało w 2014 roku jako część bodajże drugiej edycji grupowego projektu - makiety "Heroes of Might&Magic III", którego pomysłodawcą był kolega w stanie klockowego spoczynku Kleymen. Od tego czasu w zasadzie jedyna przebudowa dokonała się w niewidocznym wnętrzu budowli celem uproszczenia montażu i zwiększenia wytrzymałości konstrukcji. I tak sobie przeleżał w pudełku wyciągany tylko przy okazji wystaw, bo nie miałem ani czasu ani szczególnego nastroju, żeby zbudować coś innego w podobnym formacie, a z czymś na klubowych imprezach chciałem się pokazywać. Czemu tak późno prezentuję jako osobny MOC? Ponieważ nawet nie miałem dość samozaparcia, żeby wcześniej wygrzebać i odbudować jego "potransportowe" zgliszcza w domu. A poświęciłem tej konstrukcji tyle czasu, że nie chciałbym jej rozebrać bez "pamiątkowego" wątku na forum. I przy okazji zainauguruję moje nówka-sztuka konto na Flickr.
Teraz nastąpią zdjęcia, których starzy członkowie nie mają obowiązku oglądać. ;)

Obrazek by Dart Grellenort, on Flickr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj poglądowo oryginał dla tych co nie znają (szanuję, ale nie rozumiem ;P):
Obrazek

Na koniec jeszcze rzut oka do archiwum - z dedykacją dla "młodszych" członków forum. :)
Całość wspomnianej makiety z 2014 roku.
Autorami byli: Kleymen, zgrredek, sekua, Filozof wraz z "niezrzeszonym" kolegą Mikołajem oraz ja.

Obrazek

Pozdrawiam!
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#2 Post autor: noniusz »

To co prawda nie mój klimat, ale mogę pochwalić za nieszablonowe zabudowanie budynku na BP tj. po ukosie.

Mogę się za to pochwalić że przyczyniłem się do powstania "potransportowych" zgliszczy :)

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Ojek »

Fajny zamek, super makieta! Naprawdę fajnie wyszło, czuć klimat.

gienekk
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 15:35
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: gienekk »

Super! Czekam na resztę zamków.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Iwona »

Super!
Może w przyszłym roku reaktywacja makiety Heroes of Might&Magic III? :)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#6 Post autor: Kruk »

Noo rewelacja, uwielbiałem Heroes'a III więc jak dla mnie duży plus za pomysł. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#7 Post autor: Dart Grellenort »

noniusz pisze:To co prawda nie mój klimat, ale mogę pochwalić za nieszablonowe zabudowanie budynku na BP tj. po ukosie.
W sumie to jest druga istotna zmiana, która przez te lata zaszła w konstrukcji. Jak widać na zdjęciu całej makiety - pierwotnie zamek był standardowo przyczepiony do podstawki, za to baseplate był położony po skosie na innej podstawce... co, no cóż, nie wyglądało zbyt szczęśliwie. :D
noniusz pisze:Mogę się za to pochwalić że przyczyniłem się do powstania "potransportowych" zgliszczy :)
Cały czas jestem wdzięczny. Miałeś moje błogosławieństwo, żeby zgarnąć to w najprostszy sposób do pudła. :) Gorszemu zadaniu musiał sprostać Mrosik, bo poprosiłem go kiedyś, żeby przetransportował i wystawił zamek w gablocie w jednym kawałku. :D
Iwona pisze:Może w przyszłym roku reaktywacja makiety Heroes of Might&Magic III? :)
Jak będą chętni, to można pomyśleć. :)
gienekk pisze:Czekam na resztę zamków.
Filozof z kolegą Mikołajem zbudowali chyba przy trzeciej edycji jeszcze Fortecę, ale wygląda na to, że nie mam zdjęć.

Dziękuję za miłe słowa. :)
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Mutran »

Ile z tym zamkiem było przygód :D

Zwłaszcza gdy na poprzednim Pyrkonie nam się z Elementem rozsypał i na szybkości go odbudowywaliśmy a potem go pilnowałem :P

Cytadela FTW :)
Ostatnio zmieniony 2017-02-09, 12:13 przez Mutran, łącznie zmieniany 1 raz.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#9 Post autor: Dart Grellenort »

Zgrabnie Wam poszło, bo nie zauważyłem żadnej różnicy. :D
Nobody expects The Spanish Inquisition!

księgowy
Posty: 77
Rejestracja: 2016-08-29, 13:54
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: księgowy »

Super konstrukcja! Przed dołączeniem do forum nie miałem okazji być na wielu wystawach i teraz trochę żałuję, że nie widziałem makiety Herosów :) Rzut na fragment mapy narobił apetytu.

O ile pamiętam po zbudowaniu Cover of Darkness mogła buchać z jakiegoś komina w Necropolis ciemna chmura? Nie mogę znaleźć obrazka, ale z tym też by było super. Skojarzyło mi się przez mgłę wojny, która jest fajnie oddana.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Iwona »

Ale bym sobie w Herosy pograła...

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#12 Post autor: bart_ilo »

Skądś kojarzę ten zamek :)
Pamiętam, że na ostatnim Pyrkonie bardzo się przeglądałem Twojemu MOCowi. Zaciekawiła mnie technika budowania pod ukosem na BP.
Co do makiety to fajnie wyglądała i sporych rozmiarów była.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#13 Post autor: Dart Grellenort »

księgowy pisze:O ile pamiętam po zbudowaniu Cover of Darkness mogła buchać z jakiegoś komina w Necropolis ciemna chmura?
Tak, było coś takiego, po naszemu to się chyba nazywało "Całun ciemności", ale nie pamiętam, czy jego efekt faktycznie był widoczny na mapie.
Iwona pisze:Ale bym sobie w Herosy pograła...
Weekend się zbliża, więc, jak mawia ślepy koń na wyścigach: "Nie widzę przeszkód". ^^

Cieszę się, że miasto wzbudza tyle emocji. I wspomnień u osób, na które zrzucałem odpowiedzialność za nie przez te wszystkie lata. :D
Ostatnio zmieniony 2017-02-10, 00:49 przez Dart Grellenort, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#14 Post autor: Afick »

Świetna budowla !!! :)

Herosów to ja nagrałem się w życiu tyleeeeeeeeee że hej.:)

Jedyne co można by zrobić inaczej to użyć ciemniejszych klocków - Może udałoby się uzyskać "mroczniejszy" klimat.

Ale i tak genialna konstrukcja :)

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#15 Post autor: Dart Grellenort »

Wiem, sam o tym myślałem przed budową i później również padały głosy, że ciemny szary byłby lepszy, ale ograniczyłem zakup części pod ten model do tylko kilku koniecznych sztuk. Wykorzystaniem wszystkie ciemne klocki już posiadane, ale i tak zdominował jasny szary.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ