Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
5770 Lighthouse Island
Autor Wiadomość
Iwona 
VIP

Wpisy: 275
Wysłany: 2017-02-28, 17:13   5770 Lighthouse Island

5770 Lighthouse Island
Seria: Creator
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 514 + 15 extra (wg bricklinka)
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: ok. 340 PLN z przesyłką, bricklink od 200zł (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, opis na podstawie zdjęć z zasobów www.
Karton, w który zapakowano opisywany zestaw ma wymiary 35 x 37 x 6,6 cm. Na frontowej ścianie pokazano tytułową latarnię morską oraz informację, iż to model 3 w 1, na odwrocie znajdują się wszystkie 3 modele. Barwy na pudełku nawiązują do charakteru zestawów, utrzymane są w morskiej tonacji.
Instrukcja to trzy książeczki liczące 68, 60 i 60 stron (20,3 cm x 27,4 cm), opisujące w 59 etapach budowę latarni morskiej, 51 budowę smażalni ryb oraz w 48 „garażu” dla łodzi.

Zawartość kartonika:

Klocki
Według bricklinka jest ich 514. Do stosunkowo ciekawych należą:
Black Dish 8 x 8 Inverted (Radar), klocek pojawił się w trzech setach w latach 1988-1991 i powrócił w tym zestawie w 2011 roku.
Dark Bluish Gray Electric, Light Brick 2 x 3 x 1 1/3 with Trans-Clear Top and Yellow LED Light (Glows Orange), świecący klocek, który do tej pory wystąpił w 19 setach
Red Brick, Round Corner 2 x 2 Macaroni with Stud Notch and Reinforced Underside, w kolorze czerwonym występuje w 9 setach
Trans-Clear Brick 1 x 2 x 5 without Side Supports, pojawia się w 18 setach.

Minifigi
W zestawie znajduje się jeden minifig.
Pan złożony jest ze stosunkowo popularnych elementów. Zarówno tors jak i buźka wystąpiły w 12 zestawach.

Model główny
Na pierwszy ogień poszedł „garaż” dla łodzi.

Pomieszczenie wyposażono w mechanizm umożliwiający wodowanie łodzi, natomiast nie ma jak jej tam umieścić. W pakiecie dostajemy jeszcze 2 mewy :)

Drugą budowlą była smażalnia ryb.

Budynek przyjemny, wyposażony w ciekawe szczegóły: menu, stolik, logo.

Ostatnią, największą budowlą jest latarnia morska.

Model główny, najbardziej przemyślany ze wszystkich. Jest nawet drabina umożliwiająca wejście na wieżę.

Podsumowanie
Zestaw ciekawy, jako dawca klocków chyba nawet bardzo ciekawy. Autor uparł się, żeby wszystkie modele były związane z morzem i moim zdaniem jest to błąd. O ile smażalnia ryb jest ok, to garaż dla łodzi jest co najwyżej przeciętnym modelem. Patrząc na ceny w jakich można kupić ten zestaw, stwierdzam, że miałam nie lada szczęście przy kupnie. Na Allegro stał jako zestaw zdekompletowany, mało było czasu na podjęcie decyzji, i tak za 50 zł stałam się jego właścicielką. A ta „dekompletacja” polegała na tym, że brakowało JEDNEGO czarnego slopa 45 2 x 2…

Za

• świecący klocek
  • 3 w 1

Przeciw

• na siłę robione „morskie” modele

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1869
Wysłany: 2017-02-28, 19:04   

Gratuluję okazji. A model główny jest ujmujący. Stąd pewnie taka cena. Miło się czytało recenzję.

Durzy 

Wpisy: 1092
Wysłany: 2017-02-28, 19:49   

Czy nie lepiej zamiast recenzowanego zestawu kupić tańszy i nowszy 31051 ?

Jetboy 

Wpisy: 1507
Wysłany: 2017-02-28, 19:59   

Durzy napisał/a:

Nie, nie lepiej.

Durzy 

Wysłany: 2017-03-01, 00:35   

Cytat:
Nie, nie lepiej.

Siła Twoich argumentów poraża!

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 635
Wysłany: 2017-03-01, 07:44   

Iwona, to Twoja kolejna dobra recenzja. To się już staje nudne! ;-)

Durzy napisał/a:

Pełna zgoda! Mam obydwa te zestawy i tegoroczna latarnia jest zdecydowanie ciekawsza, ładniejsza i ma o wiele lepsze modele alternatywne od recenzowanej tutaj poprzedniczki.

tbzz 

Wpisy: 359
Wysłany: 2017-03-01, 21:05   

Bardzo lubię ten zestaw. Cały czas mi się podoba, mimo iż to już 6 lat. Choć zgodzę się z martinemb, że nowsza wersja posiada ciekawsze rozwiązania i alternatywy. Recenzja wyczerpująca. Jedyne co bym zmienił to tło zdjęć. Zainwestuj 15 zł w arkusz plastyczny o sporych wymiarach i nie będzie problemu linii łączącej dwie kartki. :)

Andzia 
Town & Trains, Western

Wpisy: 280
Wysłany: 2017-03-16, 02:18   

Jako szczesliwy posiadacz tejze latarni wtrace swoje 3 grosze... kupilam ten zestaw tylko dla glownego modelu (pozostalych dwoch nawet nie probowalam) ktory jest latarnia morska z prawdziwego zdarzenia.
Nie posiadam tegorocznej wersji ale po obrazku z pudelka stwierdzam, iz domek nowej wersji przypomina mi bardziej domek plazowy anizeli chatke latarnika ;-) kolorystyka omawianego zestawu o wiele bardziej do mnie trafia.
Wysokosc latarni tez jest odpowiednia. Jak dla mnie bomba. Moze nawet sam fakt, ze sie na nowa werscje latarni nie skusilam o czyms swiadczy... :-)

z braku laku wciskam kit
Ostatnio zmieniony przez Andzia 2017-03-16, 02:19, w całości zmieniany 1 raz  

Durzy 

Wysłany: 2017-03-16, 15:49   

Ja mam jeszcze inną latarnię, której dobudowałem jeden poziom (wygląda duuuuużo lepiej): 75903 Haunted Lighthouse. Ciekawie wygląda, bo ma dark red, zamiast zwykłego i stoi na skale, a nie niskiej łączce. Niestety ma 3 ściany.

Oceniając po zdjęciach chyba nejlepiej wyglądałby miks dwóch zeszłorocznych zestawów. I chatka latarnika i latarnia, byłyby odpowiednio duże.
Ostatnio zmieniony przez SERVATOR 2017-03-16, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  

Andzia 
Town & Trains, Western

Wpisy: 280
Wysłany: 2017-03-16, 17:18   

75903 Haunted Lighthouse faktycznie jest ciekawy ale mnie ominela ta przyjemnosc. Roznorodnosc zawsze jest ciekawsza. Pokaz fotosy, pochwal sie ;-)

z braku laku wciskam kit

TopGun 

Wpisy: 29
  Wysłany: 2017-03-23, 18:45   

Po tej recenzji mam dylemat który set teraz kupić ale chyba będzie to recenzowany set ponieważ kolejna wersja ma paskudny domek latarnika

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu