[WIP] Duży starfighter...

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

[WIP] Duży starfighter...

#1 Post autor: brickmartil »

Witajcie moi drodzy. Od około 3 tygodni dłubię tego oto bydlaka. Postep prac jest już całkiem zaawansowany, jednak jeszcze sporo brakuje. Silniki są ledwo zaczęte. Pod skrzydłami widać ramę nośną. Sporo detali brakuje na spodzie. Uzbrojenie niekompletne.
Zamysł jest taki, że ma to być wielozadaniowy gwiezdny mysliwiec ze zmienną geometrią skrzydeł. W tej chwili ruchome są skrzydła przednie i górne. Tylne póki co tylko przyczepione.

Prawie zapomniałem. Jest to SHIP. 100 studów już siedzi. Nieznacznie jeszcze urośnie.

Chodzi oto, że ciągle jestem w trakcie. Macie może jakieś pomysły w którym kierunku pójść?=D

Zdjęcia chronologicznie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#2 Post autor: JAREMA. »

Dla mnie ten na 3 zdjęciu wygląda lepiej niż ten na 4. Limonkowe działka do mnie nie przemawiają.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

Rodzina się powiększa :) . Nie myślałeś, żeby do swoich statków (czy raczej okrętów) dorobić jakąś legendę? Pamięć podpowiada mi "szwajcarską" flotę Jeraca (czerwień i białe krzyże na wielu, bardzo wielu modelach); u Ciebie te nastroszone wypustki są wspólnym elementem, motywem przewodnim, aż się prosi, żeby uczynić z tych "rozgwiazdowatych" konstrukcji flotę jakiegoś gwiezdnego imperium ;) .

Limonkowy... Hmm, odważnie, zaskakująco. Dlaczego nie? ;)
Przypuszczam, że w czasach, gdy koszt farby (albo innego barwienia powłok) nic nie będzie znaczył, pojawią się pojazdy w przeróżnych malowaniach. Nasz dzisiejszy, monochromatyczny gust jest ledwie chwilową modą ;) .

Dalszej owocnej pracy życzę!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

dmac pisze:u Ciebie te nastroszone wypustki
Flota Orełów :P

Obrazek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

M_longer pisze: Flota Orełów :P
Dobre skojarzenie :D .
Ale brzmiałoby znacznie poważniej jako "Imperial Starforce of the Aquila Constellation" (ISAC) (już nawet sobie wyobrażam zgrabne naklejki albo SNOT-owe mozaiki z napisem ISAC przypominającym NASA.... ;) )
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#6 Post autor: brickmartil »

JAREMA pisze:Dla mnie ten na 3 zdjęciu wygląda lepiej niż ten na 4. Limonkowe działka do mnie nie przemawiają.
Zdjęcie 4 od 3 nie różni się tylko działkami;) Eksperymentuje z kolorami. Wydaje mi się, że użycie więcej niż 3 kolorów w sposób nie psujący MOCa jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Lubię wyzwania=D Z premedytacją dodam więcej kolorów=D

dmac pisze:Rodzina się powiększa :) . Nie myślałeś, żeby do swoich statków (czy raczej okrętów) dorobić jakąś legendę? Pamięć podpowiada mi "szwajcarską" flotę Jeraca (czerwień i białe krzyże na wielu, bardzo wielu modelach); u Ciebie te nastroszone wypustki są wspólnym elementem, motywem przewodnim, aż się prosi, żeby uczynić z tych "rozgwiazdowatych" konstrukcji flotę jakiegoś gwiezdnego imperium ;) .

Limonkowy... Hmm, odważnie, zaskakująco. Dlaczego nie? ;)
Przypuszczam, że w czasach, gdy koszt farby (albo innego barwienia powłok) nic nie będzie znaczył, pojawią się pojazdy w przeróżnych malowaniach. Nasz dzisiejszy, monochromatyczny gust jest ledwie chwilową modą ;) .

Dalszej owocnej pracy życzę!
To się już stało. Nazywa się GAYA Empire. Zmienię jednak pisownię na gaia. Kiedy wystawiłem się na Bricklive w zeszłym roku zauważyłem, że dzieciakom GAYA kojarzyło się waginosceptycznie, a mi chodziło po prostu a naszą matkę Ziemię, kochaną planetę, kolebkę ludzkości=D W sumie mógłbym zrobić jakieś logo dla mojego imperium=D

Odnośnie Jeraca - jestem wielkim fanem jego twórczości i jego twórczość jest jednym z głównych powodów, że zacząłem budować. Rozumiem, że przestał tworzyć.. szkoda.

"Nastroszone wypustki" ;D mi sie po prostu podobają. Wg mnie dodaje to dynamiki.

Limonkowy się ładnie odcina od szarości i bieli. Jeżeli dałbym szare działko na tego greebla toby w nim zginęło. Blokowanie kolorów jest dosyć istotne przy tej wielkości mocu. Gdy buduję, często odchodzę, żeby spojrzeć z daleka. Łatwo zgubić przejrzystość i zaśmiecić. Na 3 cim zdjęciu niebieski element posrodku kadłuba całkowicie rozwalił mi kompozycję.. a to tylko jeden klocek.

Mam nadzieje, że dalsza praca będzie owocna mam w planach jeszcze 2 duże statki na ten rok z czego jeden to będzie Dropship na tegoroczny Shiptember. Lubię dłubać spore budowle, jednak to Ty jesteś specjalistą od naprawdę dużych i długoterminowych projektów. Mi by zabrakło motywacji na tyle lat. Podziwaim i gratuluję=D

M_longer pisze:
dmac pisze:u Ciebie te nastroszone wypustki
Flota Orełów :P

Obrazek
To jest własnie powód dla którego tego majestatycznego ptaka prezentuje się przeważnie z profilu=D

ODPOWIEDZ