75165 Imperial Trooper Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

75165 Imperial Trooper Battle Pack

#1 Post autor: SERVATOR »

75165 Imperial Trooper Battle Pack

Obrazek

Seria: Star Wars
Podseria: Rogue One
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 95
Figurki: 4
Opakowanie: Pudełko (19.1 x 14.1 x 4.6 cm)
Cena: RPP 59,99 ZŁ / £11.99 / $14.99 / 14.99€
Bricklink, Brickset

Nie jestem szczególnym fanem serii Star Wars, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli pojawią się pewne nieścisłości dotyczące tego świata (przede wszystkim kto z kim i dlaczego?). ;)
Filmu Rogue One do dziś też nie widziałem.

Zestaw kupiłem głównie dlatego, że potrzebowałem figurki szturmowców aby użyć je do ....... ale o tym na końcu.

Dodatkowym impulsem była cena. W E.Leclerc na warszawskich Bielanach zapłaciłem za ten zestaw niecałe 45 zł. Przyjąłem więc, że jeden minifig kosztował mnie 11 zł a za pozostałą złotówkę otrzymałem "stalowego indyka" (z utworu, którym całkiem niedawno "katował" mnie mój syn).

Zestaw, to klasyczny BATTLEPACK który występuje w wielu seriach - kilka figurek i mini zestaw.
Tu ten skład jest naprawdę atrakcyjny - 4 sensowne minifigi i całkiem ładny model dwunożnej maszyny. Szczegóły poznacie niżej.

Pudełko
Standardowy miękki kartonik z grafiką charakterystyczną dla najnowszego filmu SW, jakim jest Rogue One.

Przód pudełka.
Obrazek

Jego tyłek... ooops! ... tył.
Obrazek

Na jednym boku grafika 1:1 minifiga, który pojawił się w świecie LEGO SW po raz pierwszy.
Obrazek

Na boku nowość. Zachęta do odwiedzenia platformy LEGO LIFE.
Obrazek

Zawartość pudełka
Praktycznie to co zwykle jest w battlepackach tj. dwa woreczki z elementami i standardowa instrukcja.

Obrazek

Skan instrukcji sobie i Wam daruję, bo wygodnie (bez pobierania) możecie ją zobaczyć np. TU. Ale stronę z listą elementów tu wrzucę.

Obrazek


Nowe/ciekawe elementy

Nowymi elementami są tutaj:

970c00pb598 Hips and Legs with Imperial Death Trooper Armor Pattern
Obrazek

26793pb01 Minifig, Headgear Helmet SW Imperial Death Trooper Pattern
Obrazek

973pb2554c01 Torso SW Imperial Death Trooper Armor Pattern / Black Arms / Black Hands
Obrazek

Poza tym w zestawie (poza figurkami) są standardowe i powszechnie dostępne elementy, głównie w kolorze LBG.

Figurki
Sedno battlepacka, to oczywiście figurki. Tu moim zdaniem jest BARDZO dobrze. Te cztery figurki idealnie wkomponują się w prawie każdą imperialną armię a zwłaszcza te, które nie są ściśle przywiązane do filmowej chronologii. ;)

Gwiazdą jest tu bez wątpienia SW807 Imperial Death Trooper (75165). W figurce tej nowe są zarówno nóżki, torso, jak i hełm.
Na szczęście takie "black beauty" są tu aż dwie.

Obrazek

Dla mnie najcenniejszy w tej paczce jest jednak "klasyczny" biały szturmowiec SW585 Stormtrooper (Printed Legs, Dark Blue Helmet Vents).
Wystąpił już on w tym samym wcieleniu w 7 zestawach ale dla mnie i tak jest czymś nowym. Ja właśnie tak wyobrażam sobie klasycznego szturmowca Imperium. :)

Obrazek

Tych gości także jest dwóch i to GŁÓWNIE dlatego ten zestaw kupiłem.

Jeden minus figurek w tym zestawie, to jedna i ta sama główka. Chciałoby się chociaż aby miały inny wyraz twarzy, nie mówiąc już o kolorze skóry. No ale przyjmijmy, że to nie pech ale fart, bo trafiły nam się jednojajowe czworaczki. ;)

Obrazek



Model Imperial Walker

Nie wiem czy ten model jest nazwany jakimś rozpoznawalnym w świecie SW akronimem. Na pudełku takowego nie ma. Dla mnie to po prostu "stalowy indyk".
Model ten jest całkiem przyjemny. Jak na dość wątłą konstrukcję nóg jest całkiem stabilny i spokojnie można się nim bawić, bo nic w nim nie odpada. Ogólnie jestem z niego zadowolony zwłaszcza, że dla mnie kosztował on 1 zł. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cała zgraja prezentuje się całkiem bojowo.

Obrazek

A po co mi to było

No właśnie. Zestaw ten kupiłem specjalnie po to żeby fajnie zaprezentować zbudowany przeze mnie MOD zestawu 911720 Ghost foil pack czyli huśtawkę.
Jak czas pokazał wydatek okazał się niepotrzebny ale w sumie wydanej kasy i tak nie żałuję bo "na osłodę" zawsze mogę sobie puścić ten filmik.



Podsumowanie

Zestaw jest naprawdę wart polecenia, głównie ze względu na minifigurki:
+ nowa postać świata SW (czarny szturmowiec śmierci)
+ nowa postać świata SW... RAZY 2!
+ dwóch "klasycznych" białych szturmowców

Model maszyny kroczącej jest całkiem przyzwoity i w sumie za niego też należy się plusik.

Lekkim minusem (ale to już naprawdę czepianie się) jest tylko jeden wzór główki.
Cena RPP 59,99 zł jest IMO w tym przypadku uczciwa.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Star Warsy to nie moja bajka, ale na huśtawce mogłeś dać z jednej strony czarnego i białego Troopera :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ