Modele 3D części

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Modele 3D części

#1 Post autor: Muszel »

Witajcie.

Poszukuję modeli 3D w popularnych formatach typu CAD dwóch technicowych paneli:
- 24118
- 18944

Miałby może ktoś i mógłby się podzielić? :) Niestety nie mam owych elementów by sobie je "zrysować". Ewentualnie skąd można pociągnąć pliki?

Dzięki i pozdrawiam :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Za pomocą LDD/MLCad + LDView można zapisać plik w .stl. O ile Cię to ratuje. Tyle, że z tego co pamiętam na przykładzie kilku części to model nie jest zapisany jako solid, ale jako powierzchnia.
Pozdrawiam :)

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Muszel »

Jeden z paleni, ten starszy, znalazłem w LDD, aczkolwiek bardziej zależy mi na drugim, co więcej mam tylko LDD i nie zapiszę tego jak bym chciał w czymś CADowym :)
Ostatnio zmieniony 2017-04-22, 12:40 przez Muszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Piotrek

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Muszel pisze:Jeden z paleni, ten starszy, znalazłem w LDD, aczkolwiek bardziej zależy mi na drugim, co więcej mam tylko LDD i nie zapiszę tego jak bym chciał w czymś CADowym :)
Jeśli Ci zależy, to zainstaluj coś innego niż LDD i będziesz miał co i jak zapisać w czymś CADowym...

Jeśli nie chcesz instalować to widać Ci nie zależy :)

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Muszel »

Hehe, rozumowanie niekoniecznie dobre ;)

Zależy mi, ale nie lubię zaśmiecać komputera, jeśli nie muszę. Jeśli nie będzie wyjścia, to wtedy to zrobię, ale liczyłem, że da się jakoś inaczej to pozyskać, np. z jakiejś strony ;)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6 Post autor: Jarema1980 »

Muszel pisze:Hehe, rozumowanie niekoniecznie dobre ;)

Zależy mi, ale nie lubię zaśmiecać komputera, jeśli nie muszę. Jeśli nie będzie wyjścia, to wtedy to zrobię, ale liczyłem, że da się jakoś inaczej to pozyskać, np. z jakiejś strony ;)
Jeżeli nie chcesz zaśmiecać właściwego systemu twego oprogramowaniem które z różnych przyczyn mieć powinieneś. Proponuje zainteresować się Oracle VM VirtualBox.

ODPOWIEDZ