[MOC] [MOD] Lokomotywa manewrowa Alco RS2

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

[MOC] [MOD] Lokomotywa manewrowa Alco RS2

#1 Post autor: meler »

Cześć. Jednym z moich ulubionych MOC-ów jest lokomotywa manewrowa ALCO RS2 zbudowana przez Tony'ego Sava. Postanowiłem zrobić sobie podobną, ale z napędem PF. Nie trzymałem się sztywno oryginału, jednak chciałem zachować charakter i kolorystykę. Myślę, że częściowo się udało. Podwozie jest z mojej starej lokomotywy, tak jakoś przypasowało mi i zostało. W modelu Tony'ego obudowa silnika jest szeroka na 5 klocków, co wysmukla i zbliża wyglądem do prawdziwej RS2, ale PF gdzieś musiał się zmieścić. Może zmiana baterii pozwoli mi odchudzić model w przyszłości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Długość: 42 kropki
Szerokość: 8 kropek
Napęd: PF train motor
Bateria: 88000

W modelu jest sporo kropek w dół, w tym bateria, do której dostęp jest od spodu.

Film poniżej. Lokomotywa jest na nim dociążona w okolicach silnika aby poprawić przyczepność na wzniesieniu. Więcej o pociągach pod górkę napiszę w osobnym wątku.


Nieco informacji o RS2 tutaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/ALCO_RS-2
http://www.american-rails.com/alco-rs2.html

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Zwariowany »

Wygląd myślę dość dobrze oddany, sprawnie śmiga i podjeżdża. Nie pasują mi tylko barierki, dalekie od oryginału.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Hobbit »

Bardzo ładny i estetyczny. Ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, ale rzeczywiście barierki wyglądają kiepsko.
Hobbit

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Kolejna bardzo ładna lokomotywa. Fajnie też pomyka, szczególnie po tym moście :) Gratuluję kolejnego naprawdę fajnego MOCa
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#5 Post autor: DawKub1922 »

Model bardzo ładny, BRAWO TY ;) !! Pozwolę sobie tylko zauważyć, iż podpory pod mostem zostały stare (te nie koszerne =P ).

POZdrawiam
#NSNP

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Śliczne. A barierka jest dobrym kompromisem. W tej skali nic lepszego nie wyjdzie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Zwariowany »

Jellyeater pisze:A barierka jest dobrym kompromisem. W tej skali nic lepszego nie wyjdzie.

co ty gadasz, wystarczą łapki i flexy
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Specjalnie cieniej nie będzie. Za to bardziej krzywo. Tak jest moim zdaniem estetycznie. Te z boku można by ewentualnie pokombinować. Bo z przodu pasuje do pierwowzoru.
Ostatnio zmieniony 2017-04-12, 09:02 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#9 Post autor: meler »

Dzięki wszystkim. Użyty płotek nie przeszkadza, a wręcz ułatwia życie, bo uchwyty i flexy odpadają w czasie zabawy. Takie przybliżenie optycznie nie zgrzyta mi :)

Pozwolę sobie przypomnieć, że to bardziej MOD (albo replika?) niż MOC, chociaż robiony własną techniką.
DawKub1922 pisze:Model bardzo ładny, BRAWO TY ;) !! Pozwolę sobie tylko zauważyć, iż podpory pod mostem zostały stare (te nie koszerne =P ).
To prawda... :))) Nie mam jeszcze koszernych podpór w wystarczającej ilości. Nie ukrywam, że jestem też przywiązany do tych pierwszych, z filmu. Inna sprawa to użycie mostu i podjazdów na makiecie - pociągi strasznie pocą się pod górkę. Aby lokomotywa sprawnie wjechała na wzniesienie 2.8-3% powinna mieć:
- 2 silniki PF train lub
- 1 silnik PF train, ale dociśnięty jakimś odważnikiem (jak na filmie) by poprawić przyczepność kół lub
- sama ważyć sporo (Erie Triplex wjeżdżała bardzo sprawnie, pokażę to na innym filmie)

Nie robiłem ćwiczeń z XL-motor, pewnie dałby radę. Oczywiście długie składy zdychają pod górkę, więc ten most i podpory są właściwie czysto dekoracyjnie. Raczej nie będę używać w przyszłości.

-

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#10 Post autor: Kruk »

Zawsze jak patrzę na modele kolejek z klocków od razu coś we mnie się budzi, bo sam bym sobie taką pośmigał po pokoju. Bardzo ładna praca.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Diabolique
Posty: 52
Rejestracja: 2016-10-03, 11:05
Lokalizacja: Dęblin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Diabolique »

Mam podobnie. Dziadek jeszcze był kierownikiem na parowozie :)
Fajne, fajne.

ODPOWIEDZ