853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3567
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
: 117220864@N07
Kontakt:

 

853610 (Minecraft) Skin Pack 2

#1 Post autor: SERVATOR »

853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Obrazek

Seria: Minecraft
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 28
Figurki: 4
Opakowanie: Blister
Cena: 59,99 zł / £10.99 / $14.99 / 12.99€
Bricklink, Brickset

Minecraft, to seria która wśród AFOLi nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Głównym tego powodem są zapewne wysokie ceny zestawów z tej serii windowane głównie przez licencję. Poza figurkami, które u "starszych" odbiorców nie wywołują bicia serca są tu głównie powszechne/proste i spore elementy (zwłaszcza bricki 2x2 i 2x4), które świetnie nadają się na wypełniacz ale do misternych MOCów już niekoniecznie.
Cieszy się ona jednak sporym zainteresowaniem wśród dzieci, a zwłaszcza chłopców wieku 6-10 lat. Jest to oczywiście efektem dużej popularności gry Minecraft. Z tego też powodu (mam w domu 9-latka) i pod moją strzechą kilka zestawów z tej serii zawitało. ;)
Dla mnie najciekawsze z tej serii okazały się póki co dwa zestawy tzw. "skórek", czyli figurek, które w świecie gry Minecraft są graficzną prezentacją gracza. Nie są to żadne konkretne postaci z gry Minecraft ale przykładowe "skórki", które gracze w Minecraft rzeczywiście mogliby sobie wygenerować.

Klocki zapakowane są w przezroczyste, specjalnie wytłoczone plastikowe opakowanie, tzw. blister. Trzeba przyznać, że wygląda ono naprawdę atrakcyjnie.
Obrazek Obrazek


W środku znajdują się 4 figurki, kilka akcesoriów i mini modelik zaprezentowany na załączonej do opakowania instrukcji.
Obrazek

Figurki (zwłaszcza z przodu) prezentują się całkiem atrakcyjnie, nawet dla osób, które nie są jakimiś szczególnymi fanami tematyki Minecraft. Jakość nadruków oczywiście jest na najwyższym poziomie.
Wszystkie figurki są UNIKATAMI. Poza rączkami, żaden z elementów tych postaci nie występuje w innym zestawie.
Obrazek

Z tyłu jest gorzej, bo nadruków nie ma wcale. W większości jednak strasznie to nie przeszkadza.
Obrazek

Akcesoria i mini model w tym zestawie prezentują się tak:
Obrazek

Cała ekipa gotowa do eksploracji nieznanych a nawet jeszcze nie stworzonych miejsc w świecie Minecraft naprawdę zachęca do zabawy. Prezentowane figurki są fajne głównie przez to, że w standardowych zestawach nie ma figurek graczy innych niż Steve i Alex. Taki set otwiera nowe możliwości zabawy w klimacie gry Minecraft.
Obrazek

No ale i osoba nie będąca fanem Minecrafta może ucieszyć się z faktu posiadania bądź co bądź unikalnych strojów postaci.
Obrazek

Podsumowując. Dla fana serii Minecraft moim zdaniem jest to zestaw obowiązkowy. W Polsce nie jest popularny, bo w większości sklepów stacjonarnych (Smyk, TrU, hipermarkety) jest niedostępny. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że te dzieci, które o tym zestawie nie wiedziały bardzo chcą go mieć - nadaje się więc na prezent dla prawdziwego fana serii LEGO Minecraft. Gdyby tylko jeszcze kosztował 39,99 zł...
Ostatnio zmieniony 2017-03-22, 14:09 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ