31048 Lakeside Lodge

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

31048 Lakeside Lodge

#1 Post autor: Kloss »

Moją drugą recenzją na forum przybliżę Wam zestaw nr 31048: Lakeside Lodge.

Seria: Creator
Rok: 2016
Numer: 31048
Liczba elementów: 368 (wg Brickset)
Cena: 109.99 zł
Cena za jeden element: 0,29 zł

Pudełko i instrukcja
Pudełko, w standardowych dla serii Creator barwach, ma rozmiary 35.4 x 19.1 x 5.9 cm. Na frontowej ścianie widnieje grafika przedstawiająca główną budowę zestawu: chatkę nad jeziorem. Oprócz tego znajdziemy tam logo producenta, sugerowany zakres wiekowy (gdy przemnożyć go przez 2 to wciąż się mieszczę!), numer zestawu, oraz, po prawej stronie, miniaturki przestawiające dwie alternatywne budowle.
Na odwrocie mamy jedną grafikę przedstawiającą wszystkie trzy możliwe modele.

Obrazek
Obrazek

Na górnej ścianie znajdziemy wykaz elementów, na dolnej ostrzeżenia przed zadławieniem, kod kreskowy oraz kilka symboli. Na lewej ściance widnieje kolejna grafika z głównym modelem, na prawej zaś kontynuacja ostrzeżeń przed zadławieniem. Łącznie w 33 językach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pudełko otwierane jest metodą „na wyrwę”, ja tradycyjnie ominąłem ją przy użyciu noża. Wewnątrz znajdziemy:
Instrukcje zapakowane w woreczek!
Pięć nieponumerowanych worków z elementami.
Dwa jasnozielone platy w rozmiarze 8x16.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To co uderza natychmiast po otwarciu opakowania to natłok brązowego, oraz to, że dostajemy mnóstwo małych elementów. To prawdopodobnie dlatego wskaźnik ceny za jeden element jest dość niski.
Worek z instrukcjami zawiera trzy książeczki. Ta służąca do wybudowania modelu głównego liczy 83 strony. Jej okładka została wydrukowana na papierze jakości premium. Pozostałe instrukcje zostały wykonane w całości z papieru standardowej jakości i liczą sobie kolejno 55 i 49 stron.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej zdjęcia części które znajdziemy w kolejnych woreczkach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Interesujące elementy
Muszę przyznać, że choć zestaw ten dostarczył mi kilka elementów których do tej pory w swojej kolekcji nie miałem, to nie zawiera on znacznej ilości części unikatowych. Wyróżnić można:
Obrazek Element ten występuje w… 28 zestawach, w mojej ocenie jednak pozostaje rzadko spotykanym 
Obrazek W tym kolorze występuje jedynie w 4 zestawach. Tu dostajemy osiem sztuk.
Obrazek Ten tile w tym kolorze pojawia się w 3 zestawach.
Obrazek Do zdobycia w 7 zestawach. Ciekawy kolor, a tu dostajemy aż 10 sztuk
Obrazek Bardzo ciekawy element. Dostajemy dwa egzemplarze.
Obrazek W tym kolorze dostępny jedynie w czterech zestawach.

Minifigurka

Obrazek
W zestawie dostajemy tylko jedną minifigurkę. Uważam, że to za mało. W znacznym stopniu ogranicza to bawialność, oraz możliwości prezentacji modelu.
Ta którą dostajemy nie wyróżnia się niczym szczególnym. Brakuje alternatywnego wyrazu twarzy, choć fryzura na to pozwala. Zastanawia mnie też, dlaczego nie zdecydowano się na dodanie istniejącego elementu wędki. Chęć budowania wszystkiego z podstawowych elementów, jak na serię CREATOR przystało?

Budowa i wrażenia

Sama budowa przebiega przyjemnie, bez większych komplikacji. Nie odnosi się wrażenia żmudnego powtarzania tych samych kroków z instrukcji. Jak przystało na niewielki zestaw, nie wykorzystano tu wymyślnych technik budowania. Dostajemy sporo elementów zapasowych, co cieszy.
Obrazek

Moim zdaniem najmocniejszą częścią tego zestawu jest łoś. Wygląda on absolutnie rewelacyjnie! Szokuje fakt, że udało się tak wiernie odwzorować jego wygląda przy tak niewielkiej skali. Możemy ruszać kończynami i głową, dzięki czemu zyskujemy możliwość pozowania zwierzęcia w różnych scenkach. Małe modele które znajdujemy nieraz jako część większego zestawu są często sposobem na zagospodarowanie tych kliku elementów które mieszczą się w budżecie. W tym wypadku ciężko o lepsze ich użycie. Wszystkie zestawy lego powinny czerpać przykład z 31048!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skupmy się jednak na głównej budowli. Choć przyznaję, ciężko łosia zostawić w spokoju…
Zatem domek. Domek prezentuje się bardzo ciekawie. Przyznam, że po otworzeniu woreczków z częściami miałem obawy, że ilość brązowego będzie przytłaczająca. Bezpodstawnie, jak się okazało. Żywe kolory (czerwony dach, zielona trawa oraz okiennice, woda) doskonale kontrastują ze ścianami budynku. Uważam, że dobór kolorów to druga największa zaleta tego zestawu. Cieszy również mnogość detali: ryba na ruszcie, wiaderko na ryby, żaba, lilie wodne, łopata, lampa na ścianie, poroże które dekoruje front domku, toporek niby przypadkowo pozostawiony na pniu, nawet kanciasta choinka czy niezbyt wyrafinowany leżak. Wszystko to sprawia, że model zdaje się "żyć". Aż chce się nim bawić! Należy również wspomnieć o kominie w którym sprytnie zakamuflowano zawiasy służące do otwierania budynku.
Trochę gorzej jest natomiast wewnątrz. Znajdziemy tam łóżko, prosty stolik na którym leży list, kuchnie oraz, niefortunnie umieszczony, kubek. Odniosłem wrażenie pewnej surowości wnętrza. W porównaniu z ilością detali na zewnątrz, to co w środku wypada dość mizernie. Ale może taki już urok domku gdzieś na odludziu?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jeśli chodzi o dwa pozostałe modele to zaniechałem ich budowy. Po pierwsze dlatego, że są to dość podobne domki, a po drugie (i najważniejsze) trzeba by było rozłożyć łosia…

Podsumowanie
Zestaw 31048 w moim odczuciu jest rewelacyjny. Połączenie kolorów oraz mnogość detali sprawiają, że wygląda on bardzo dobrze niezależnie od kąta pod jakim nań spoglądamy. To, w połączeniu z „poszarpaną” podstawą sprawia, że na ekspozycji model wręcz zachwyca. No i do tego ten łoś…

Zalety:
- Łoś
- Kolory
- Ilość detali
- Łoś
- Wartość ekspozycyjna
- Stosunek ceny do ilości elementów
- Matko Bosko, ŁOŚ!


Wady: (Na które i tak nikt nie patrzy, bo jest łoś)
- Surowe wnętrze
- Tylko jedna, w dodatku niezbyt porywająca minifigurka.

Na koniec bonus:
Łoś w pozycji: Pier****le, nie robię.
Obrazek

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Masz racje, zestaw jest rewelacyjny. Dostałem go w prezencie i jestem zadowolony.
Bardzo fajnie się go budowało.
Łoś tak jak już wspomniałeś super. Cały domek poszedł na części a łosia sobie zostawiłem.
Co do figurki, szkoda że jest jedna, ale mi się podoba jej tors (nie dałeś zdjecia figurki).
Sam sobie to samo pytanie zadawałem co Ty przy wędce, ale to Creator więc chyba musiało być zbudowane z kilku elementów (tak mi się wydaje).

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#3 Post autor: Andzia »

Witam i dziekuje za ta przyjemna w czytaniu (z poczuciem humoru) recenzje. Domek posiadam ale jeszcze nie zbudowany. Co do losia, to mi nie przypadl do gustu. Wolalabym aby byl gotowa figurka (tak jak konie itp)

Co do pojedynczego ludzika... mysle, ze w tej chatce wiecej by sie nie zmiescilo a ten gosciu wyglada na takiego co szuka spokoju, Moze sie z zona poklocil i musi posiedziec w "dziupli" az Mu przejdzie ;-)
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#4 Post autor: gmkkk »

Dla mnie poważny minus to brak wędki (takiej jak w zestawach city). Ten patyk z clipem zamiast wędki to duży błąd. Poskąpiono parunastu centymetrów nitki, porządnej wędki i oczywiście ryby...
Chatka fajna, mimo że to mały domek ale nie ścianka czyli jednak można. Łoś rewelacja.
Ogólnie poziom średni.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

No przecież ryba jest. Natomiast ta umowność wędki faktycznie boli.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#6 Post autor: gmkkk »

OK, jeden minus mniej, czytałem reckę w nocy więc nie zauważyłem.

ODPOWIEDZ